Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Mosható pelusozás

Mosható pelusozás Textilpelenka a XXI. században

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2010-10-27, 13:52   #101
csanya
Mamille

Összes hozzászólás: 4.156
Alapbeállítás

nekem van 3 zsebes fazon,tehát mosni kell mindent,ha pisis lesz,az én lányom nem volt hajlandó felvenni,mert nem lányos,ha érdekel esetleg...
szerintem mind olyan,hogy mosni kell,nem külső belső
csanya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-27, 22:25   #102
Kiskece
Mamamia!

Kiskece avatarja

Hely: Pilisvörösvár
Összes hozzászólás: 861
Alapbeállítás

Eszter, én végül úgy oldottam meg a kérdést, hogy vettem leszoktató nadrágot, és kivágtam belöle a belsö frottir részt, így maradt a letörölhetö "nylonos anyag", a kisgatyákra pedig belül rávarrtam nedvszivó betétkéket, ezeket lehet cserélni, és minden könnyen levethetö. Mostanában 5 percenként megyünk Wc-re, így ez elég neki...ha meg elmegyünk otthonról a rendes pelust kapja.

Kötödöen nevelö pilisi szülök klubja
Kiskece nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-28, 21:30   #103
csöre
Mamaddikt

Hely: Bugyi
Összes hozzászólás: 407
Alapbeállítás

Eszter: ami nekünk van, az mind egybe van varrva, nem szétszedhető (BM, IV, bummis). Illetve a Storchenkinder gyapi leszoktatója bepatentolós betéttel működik, viszont annak kicsit húzósabb az ára (ilyenünk nincs, nincs közvetlen tapasztalatom), viszont az elve elgondolkodtató....
Régi 2011-01-11, 22:40   #104
Kiscsillag27
Dumamami

Kiscsillag27 avatarja

Hely: Isaszeg
Összes hozzászólás: 105
Alapbeállítás

Sziasztok!

Bátorításra vagy tanácsra lenne szükségem! Aki már átesett ezen a problémán, biztos tud valami okosat mondani!
A nagyobbik gyermekem imád inni, napi sok decit megiszik, és utána sorra áztatja a pelusait (moshatózok) a ruháit. Ráadásul utálja a pelusozást. Sír, rugkapál, hisztizik, és mire végzünk az öltözéssel, pelusozással, az kész tortúra. Sajnos nem tudom az ivást csökkenteni, vagyis nem annyival, hogy ne legyenek balesetek, és egyáltalán nem zavarja a csurom pisis pelus, vagy az ázott ruha.
Eljutottunk odáig, hogy ha azt mondja "kaka" akkor általában bepisilt, vagy pisilnie kell, és így mehetünk bilizni, de eddig a zuhanykabinba állva pisilés jött be neki. A kakit egyáltalán nem vallja be, elbújik ha kakilnia kell. De ez nem is baj, az nem zavaró. A sok pisi viszont nagy gond. Próbálom óránként én vinni a fürdőbe pisilni, de általában már a pelusban van a nagy része a "termésnek". Szerintetek hogyan lehet rávenni egy örökmozgó, de nagyon értelmes 19 hónapos kisfiút, hogy előre jelezze a pisilést? Nem érdekel ha nem a bilibe/WC-be megy, csak ne kelljen azt a pelusozós tortúrát napi sokszor végi csinálni!
Köszi előre is!
Régi 2011-01-19, 07:11   #105
Rebeka
Gyakorló mamami

Rebeka avatarja

Hely: Budapest, Újpest
Összes hozzászólás: 95
Alapbeállítás

Én is így tapasztaltam!

Olyan 2évesek korukban (nyárra esett) 2-3 hét alatt megoldódott..
A kicsinél viszont néha volt egy kis becsuri, ha elmentünk, tettem a bugyijába 1 tisztaságit hogy ne érezze magát kényelmetlenül-lehet hogy hülyeség de nekünk bevált mert nem tudtam olyan gyorsan bilit stb produkálni mint ahogy kellett volna..

Idézet:
pocokborzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én azt figyeltem meg, hogy aki későn lesz szobatiszta, az kb egyiknapról a másikra. aki korán kezdi, annak meg egy hosszú folyamat, nálunk már kb 10 hónaposan bilibe kakált, 1 év körül voltak olyan napok, amikor egész nap száraz, de még mindig nem 100 %. szóval a sikerélmény a későieknél jó nagy
Régi 2011-01-20, 09:16   #106
Tandy
Mamille

Tandy avatarja

Hely: Gödöllő
Összes hozzászólás: 1.485
Alapbeállítás

Szerintem nem tudod rávenni. Ő valszeg még nem érett a szobatisztaságra.
Az én lányom 21 hónaposan lett szobatiszta, nyáron. Moshatóztunk előtte. de nyáron bugyikat kapott, vagy sokszor volt az udvaron csupaszon. és figyelte ahogy csurog a pisi. kb 2 hét alatt rájött hogy mi a pálya.
DE őt zavarta ha pisis lett, azonnal futott, és utólag szólt, mert rosszul érezte magát. Én ezért is próbálkoztam vele. Ha pelus volt rajta, akkor sose szólt, de amikor bugyi volt rajta akkor szólt, először csak utólag aztán 2 héttel később már előre is.

Esetleg ezt megpróbálhatod, hátha úgy észreveszi a pisit ha csak bugyi van rajta. Bár az időjárás ehhez nem ideális.

A pelenkázást kellene valahogy elviselhetővé tenni számára. Panninak is volt ilyen időszaka. profin tudtam akkoriban futás közben pelenkázni.
Akkoriban szinte csak AIO pelusunk volt, mert azt gyorsan rá tudtam adni.
Panninak abban az időben az jött be, hogy állva csináltuk. Ezt nagyon viccesnek találta. Ha kakis volt, akkor beállitottam a fürdőkádba vagy a zuhanyba, és úgy vettem le róla.

Keressetek valami olyan tevékenységet amit nagyon szeret csinálni, és azt próbáld meg a pelenkázással összekombinálni. Vagy próbálkozz a kisgatyás módszerrel, hátha ráérez és akkor el is felejthetitek a pelenkázást.
Régi 2011-03-08, 15:36   #107
Dorkanyu
Mamille

Dorkanyu avatarja

Hely: Berlin/Németország
Összes hozzászólás: 1.173
Alapbeállítás Leszoktató pelusok

Zöldfülűként kérdezem:

1. Mennyire lehet ezt huzamosabb ideig babapopsira tenni? Arra gondolok, hogy a műanyag réteg mennyire jó mondjuk 30 fokban egy kislurkón?
2. Látok jó pár márkát ebből is. Melyik a jobb, miért?
3. Tartja-e ez annyira a pisit, hogy odakint is ráadhassam, vagy csak otthoni gyakorláshoz jó?
4. Vennétek ilyenből használtat?!
5. Minden egyéb infot köszönök!
Régi 2011-03-08, 20:34   #108
daridagi
Mamille

daridagi avatarja

Hely: Sopron
Összes hozzászólás: 1.183
Alapbeállítás

Én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Nekünk egy BM-s van. Nincs teljesen műanyagozva, csak piskóta formában, de gyakorlatilag annyit ér, mintha sima bugyi lenne rajta. Pár cseppes balesetekhez biztos, hogy jó, de többet nem bír, tehát én csak itthoni gyakorláshoz ajánlanám.
Régi 2011-03-08, 23:03   #109
illaberek
Mamille

illaberek avatarja

Hely: Bács-Kiskun közepe tája
Összes hozzászólás: 10.254
Alapbeállítás

Én vettem használtat is,nem volt gond.
Van vékony és vastag,a vastag a "kijárósabb",a vékony az kevesebbet szív.A Mona és a Kushies mindenhol vastag,nem csak betétrészen.Ha PUL a vízvisszatartója,akkor nem fő meg a gyerek.Nincs ilyen topik már?Naaaagyon rég mintha már lett volna...
Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből. Fűszerpaprika[/"]Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim pelusfélék,leszoktatók,Egy zsák bolhaprivik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Utoljára módosítva: illaberek által : 2011-03-08 23:09
illaberek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-08, 23:07   #110
illaberek
Mamille

illaberek avatarja

Hely: Bács-Kiskun közepe tája
Összes hozzászólás: 10.254
Alapbeállítás

2 hasonló van eddig...Leszoktató nadrágokról és Leszoktató gyapjúból de van egy sima leszokós is,hátha abban is van info.
Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből. Fűszerpaprika[/"]Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim pelusfélék,leszoktatók,Egy zsák bolhaprivik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be
illaberek nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 21:51 , a GMT +2 időzóna szerint.