Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A mellbimbótokon nem láttok hártyaszerűséget vagy fehér pöttyöt?
    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

    Comment


      Megnéztem és de, egy fehér pötty van rajta és az nagyon érzékeny, olyan, mint egy kis vízhólyag, hártyát nem láttam ...mire gyanakszol?
      [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

      Comment


        Sziasztok!

        Van itt valaki, aki LLL leader, vagy legalábbis tud segíteni felvenni valakivel a kapcsolatot?
        “Élni szívből kell, nem izomból meg ésszel. Mert látni tudni kell és nem elég, ha nézel.”

        Comment


          Mizó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!

          Van itt valaki, aki LLL leader, vagy legalábbis tud segíteni felvenni valakivel a kapcsolatot?
          Itt találsz LLL-elérhetőségeket, itt pedig IBCLC-s, laktációs szaktanácsadó elérhetőségeket.

          A honlap szerint van nyíregyi is:
          Tóthné Kovács Ildikó, IBCLC (2006)
          szülésznő, laktációs szaktanácsadó
          Munkahely: Jósa András oktató kórház Nyíregyháza, szülészet-nőgyógyászati osztály
          Tel: (42) 465-666 / 1852 m.
          Telefonos segítségnyújtás: (70) 708-5858
          Személyes segítségnyújtás telefonos megbeszélés után lehetséges.
          E-mail: tothneildiko@josa.hu
          Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
          Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

          Comment


            no nekem mára kiderült, hogy vízhólyag... Felhívtam a védőnőmet, aki szerint várni kell, amíg kifakad. Akkor már csak néhány nap, amíg a seb elmúlik. Hú de jó Kérdeztem mit lehet tenni. Pihentetni kéne, dehát Kisbékának muszáj enni, so ez kilőve. Illetve lehetne fejni, de nem látom be, hogy miért lenne annyival jobb. Ráadásul a cumisüveg nálunk nem örvend nagy népszerűségnek... asszem a gyerkőcnek gumi undura van
            Szóval a szellőztetés állítólag jót tesz, csakhát nincs nyár sajna. Merthogy a száradás állítólag segít.
            Orsi - Andris (Ducibéka) 2009/06 - aki pop-in-es batyuval is hasról hátra fordul

            Comment


              Tinke,
              Köszi szépen a segítséget!
              Kifejezetten LLL leadert keresek, mert szeretnék Nyíregyházán LLL klubot szervezni, de eddig sajnos nagyon úgy néz ki, hogy nem fog összejönni.
              “Élni szívből kell, nem izomból meg ésszel. Mert látni tudni kell és nem elég, ha nézel.”

              Comment


                piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszönöm a választ!
                Nem szeretném elapasztani az egyik oldalt csak arra gondoltam ha pár napik pihentetem már az is segít valamit. Nem tudom mennyire lehet pszichoszomatikus, a szent istván kórházban azt mondták, hogy amikor a babák fogzani kezdenek akkor megváltozik a nyáluk összetétele és ez irritálja abőrt mert én érzékeny vagyok erre. Ebben lehet igazság mert kb azóta vannak problémák. az első babámat is emiatt választottam el másfél éves korában (hónapokig sebes volt) csak akkor nem tudtam, hogy ez ekcéma mert akkor bőrgyógyasznál voltam és ő csak annyit mondott, hogy ne szoptassam meg felírt valami krémet.
                Most is elviselném az ekcéma tüneteit, de havonta nagyon durván kisebesedik és az fáj nagyon.
                Ja és soha sehol nem volt még ekcémám.

                Piroska
                Piroska!
                Hasonló gondokkal küszködök, időnként jobb, néha borzasztó, de az én gyerkőcöm sokkal nagyobb.
                Tapasztalataim:
                Szteroidos krém: addig hat, amíg kenem, első szopi alkalmával minden ott folytatódik, ahol elkezdte kenni. Felejtős, több szempontból is, csak akkor használom, ha nagyon muszáj, mostanában egyáltalán nem.
                Tej: egy alkalommal teljesen elhagytam, szinte azonnal gyógyult. De aztán újra visszajött, hiába a diéta. Nem értek hozzá, de lehet benne valami, hogy a tejfogyasztással összefüggésben van.
                Aloe Vera: kordában tartja, ha sebesedik hamar gyógyul. rendszeresebben kellene vele kezelni, de olyan a napom sokszor, hogy elfelejtem.
                Töltekezni kell, szerintem a fáradság, kimerültség nagyban hozzájárul a tünetekhez.
                Ha bármiben tudok segíteni, keress meg.
                Ilka

                Comment


                  Szia Ildikó! köszönöm a választ. Milyen alo veras krémet használsz? Én tiszta lanolinnal szoktam kenegetni de csak kicsit segít. A szteroiddal nekem is ez a tapasztalatom. Most eléggé küszködök mert mind a kettő sebes is. Így picit korlátozom a szopik számát is. De tudom hogy ez nem oldja meg.
                  Piroska
                  Piroska

                  Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

                  Comment


                    Sziasztok! sikítottam örömömben, amkior megtaláltam ezt a topikot

                    remélem valaki tud rajtam segíteni....kisfiam 5 hónapos, kicsit nehezen jöttem bele a szoptatásba (sárgaság, ritkán, kevés evés, lázas mellgyulladások,kezdő mama aki azt képzelte, hogy a két hetes babájának elég 3-4 óránként enni nem túl segítőkész orvos és védőnő, akik tápszert javasoltak megoldásnak, de szerencsére nem hagytam magam).
                    Aztán szépen belejöttünk, de már egy jó ideje (kb. 1- 1 1/2 hónapja) Zalán szopi közben eltolja magát tőlem, a mellem közben a szájába, húzza piszkosul fáj (használok lanolinos krémet, ami valamelyest enyhíti a fájdalmat). Arra is gondoltam már, hogy nem jön rendesen a tej és azért küszködik szegény ennyire (de közben hallom, hogy nyel nagyokat).
                    Nagyon rossz érzés, szoptatás közben/ után sajog a mellem, a jobb most már rendesen fáj is (mindig is ez volt a problémásabb oldal). Egyre kevésbbé élvezem a szoptatásokat, pedig a babám elég sokszor igényli és én is nagyon szeretném még jóóó sokáig szopiztatni...
                    Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                    Comment


                      Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A mellbimbótokon nem láttok hártyaszerűséget vagy fehér pöttyöt?
                      az enyémen van... esetleg tudod hogy mitől lehet? mit kell vele csinálni?
                      Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                      Comment


                        Alborozado, Zazusmama: a tippem TEJKŐ (lehet pöttyszerű és olyan is, mint egy spagettiszál). Ez azt jelenti, hogy a kicsapódott fehérje összetömörödik, és elzárja a tej útját egy ponton.

                        De van olyan is, hogy BLEB, ez egy hólyagszerűség, és úgy alakul ki, hogy a mellbimbón egy ici-pici sérülés körül elburjánzik a bőr, és vékonyan benövi a kivezetőnyílást. A hólyag steril tűvel, nagyon óvatosan felszúrható. (A tejkövet is van, aki otthon kipiszkálja egy steril tűvel. Doki is ezt csinálná.)

                        Mindkettőre jó a húzópakolás, és a minél gyakoribb, váltott pozíciókban történő szoptatás.

                        Húzópakolást így kell csinálni: vékonyan kend be olívaolajjal a melled, tegyél rá egy forró vízbe áztatott, majd kinyomkodott vattát (vagy ruhát), arra nejlont, majd még egy réteg textilt. Amikor a vatta kihűl, lehet cserélni. Ez a meleg dunszt jó eséllyel fellazítja a követ vagy a blebet, és utána a baba könnyebben ki tudja üríteni a mellet.
                        Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                        "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                        Comment


                          Minimano17, visszaolvasva Neked is ez lehet a gondod, amit az előző hsz-ban írtam. Csak Nálad a bleb, és nem a tejkő. A ritkább szoptatás, fejés nem megoldás! És ha mered, kiszúrhatod magadnak is a hólyagocskát egy steril tűvel. A húzópakolás is jó erre is.
                          Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                          "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                          Comment


                            Zazusmama:

                            Nyugodj meg, ez teljesen normális, amit a gyerkőc csinál. Legalábbis remélem, mert András is előszeretettel játszadozik így. Meg nézelődik, meg kiveszi-beveszi, húzogatja, a szájával mostanság már a kezével is megragadná, ha hagynám neki.
                            Szerintem egyszerűen unatkozik, már nem foglalja le annyira a szopizás. Nagyjából annyit lehet tenni, hogy megvárni, amíg tényleg igazán éhes lesz és minél nyugisabb körülményeket teremteni. Semmi ne terelje el a figyelmét (hangok, fények stb.).

                            De szerintem a legfőbb gond, hogy az ember leányának fejében hibás kép él a szopizásról: a baba békés átszellemült arccal szopizik, míg az anyuka csillogó szemmel nézi. A valóságban pedig sebes és fájó mellek, nehezen kivitelezhető megfelelő tartás, izgő-mozgó gyerkőc van. Legalábbis nekünk volt olyan időszakunk, hogy inkább birkózásra hasonlított a szopizás, holott mindig szívesen és sokat evett (szerencsékre), sőt nagyon is mohó volt, ebből is származott problémáink jelentős része.
                            Orsi - Andris (Ducibéka) 2009/06 - aki pop-in-es batyuval is hasról hátra fordul

                            Comment


                              Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Minimano17, visszaolvasva Neked is ez lehet a gondod, amit az előző hsz-ban írtam. Csak Nálad a bleb, és nem a tejkő. A ritkább szoptatás, fejés nem megoldás! És ha mered, kiszúrhatod magadnak is a hólyagocskát egy steril tűvel. A húzópakolás is jó erre is.
                              Nem fejek (mert fejtem én már eleget...) és nem is szoptatok ritkábban

                              Köszi a húzópakolás ötletet, azt viszont kipróbálom! Kiszúrni nem merem Ja és úgy néz ki meg van a kiváltó ok is: legalábbis valami nagyon fehérlik az ínyecskéjén
                              Orsi - Andris (Ducibéka) 2009/06 - aki pop-in-es batyuval is hasról hátra fordul

                              Comment


                                piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia Ildikó! köszönöm a választ. Milyen alo veras krémet használsz? Én tiszta lanolinnal szoktam kenegetni de csak kicsit segít. A szteroiddal nekem is ez a tapasztalatom. Most eléggé küszködök mert mind a kettő sebes is. Így picit korlátozom a szopik számát is. De tudom hogy ez nem oldja meg.
                                Piroska
                                Nem tudom lehet-e, de most mindegy is, nem reklám, nekem a Forever Aloe First az, ami bevált, többmindenre is használható. Most rendszeresen "kenem", fújom vele,(jót tett, hogy leírtam, milyen hanyag vagyok) egész jó. De más is jó lehet, nekem ez jött szembe, amikor az aloe verát ajánlotta a homeós dokinénink.
                                Ilka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X