Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sára sem szopizik rendesen, ha nagyon kiüti magát, de hát ez érthető, hisz tök nagy munka! Simán lehet ettől. Sára szopi sztárjkjai általában a déli, délutáni evésekre korlátozódtak, reggel és este sosem volt.
    Ki érti ezeket a gyerkőket?!
    Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

    Comment


      Uhh, Kelcsike, nekünk volt olyan napunk (eddig három), amikor minden szopinál ezt csinálta, szinte nem is evett egész nap. Azóta sem jöttem rá, miért. Másnap már csak 2-3 szopinál csinálta, aztán harmad-negyednapra elmúlt. Hátha nálatok is . Kábé 4 hónapos kora óta nem volt ilyen :lekopogós szmájli:.
      Anna

      Bence
      (080930), Róza (140428)

      Comment


        Lányok, gáz van...
        dél után éreztem, hogy a jobb mellem mintha kissé kemény és fájó lenne egy ponton. volt ilyen máskor is, nagy szopi, kis masszír segített. Most nem. estére még rosszabb lett, már túl vagyok egy forró zuhanyon-masszírral, esti szopin, próbáltam úgy, hogy az álla legyen a fájó pont felé (elég nehéz, mert a felfelé, befelé eső oldalról van szó), most meleg cseresznyemagpárnával csücsülök itt, és kezdek kétségbe esni...
        mintha egy cikk lenne a mellből bedurranva, szóval nem egy csomó, hanem egy 'rúd' kemény, a mellbimbóig. A mellbimbón van egy fehér pötty, ez is ma jött ki. Tegnap ezt a mellemet harapta meg Boróka, úgy, mint még soha, épp a végét csippentette össze, azt hittem, bepisilek, úgy fájt. Szóval, lehet, hogy ez a fehér folt a harapás nyoma...

        mit tegyek, mikor forduljak orvoshoz (nőgyógyászhoz?)?
        Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

        http://emilialkot.blogspot.com/

        Comment


          Emili!
          Bemásolom neked amit régebben írtam én ide:

          blani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Látod Eszter menni fog ez!

          Éppen tegnap emlegettelek a férjemnek, ugyanis képzeld, nekem is elzáródhatott a tejcsatornám. Egy tojás nagyságú dudor keletkezett a bal mellemen és úúúgy fájt, hogy majdnem bőgtem.
          De hogy mitől? Talán Tomi kevesebbet evett, mert pár napja náthás, kijött az első foga és nemhogy többet cicizett volna, alig evett valamit. De az is lehet, hogy megnyomódott (valamelyik nap beletámaszkodott úgy, hogy csillagokat láttam)

          Hát tegnap este tényleg beparáztam, meleg tus, masszírozás, kézzel fejés géppel, semmi... Tomi sem boldogult vele, tényleg mintha "bedugult" volna, tehát féltem mi lesz éjszaka. Aztán 11-kor felnyüszögött, én bal mell be, ő meg félálomba "beindította ". Húú, azt a megkönnyebbülést!
          Lehet, hogy neked is ilyesmi van és a babád be tudja indítani. Ha éjjel felkel, dugd a szájába, hátha..
          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

          Comment


            Blanka, remélem. Éjjeli kelésben nem lesz hiba, az tuti...
            Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

            http://emilialkot.blogspot.com/

            Comment


              Emili,

              gyanús, hogy ez egy tejkő, de talán még inkább "bleb".
              Itt egy fotó egy ilyen hólyagról:


              "Segíthet rajta a húzópakolás, és a gyakori, váltott testhelyzetekből történő szoptatás kombinciója. A húzópakolás úgy néz ki, hogy olívaolajjal bekeni a mellbimbót, majd rá nagyon forró vizbe áztatott vattát tesz, erre kerül egy vízzáró nejlonzacsi vagy hasonló, és még egy réteg textil (pl. zsebkendő vagy pelus) hőszigetelőnek. ha kihűl a vatta, akkor cserélni érdemes. Ettől általában fellazul annyira, hogy a baba ki tudja szopizni."
              Diószegi Eszter írta ezt az NLC-n.
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                No, éjjeli szopi valóban megoldotta a dolgot, a mellbimbóm viszont úgy fáj, hogy jaj. Bonyi, tényleg ilyesmi volt a pötty. most egy kicsi véres pont van mellette/rajta, nem túl szép, és fáj is, de legalább mögötte nem pang a tej.
                ahogy megnyomom a mell szövetét most is fáj kicsit, ez lehet mondjuk attól, hogy tegnap este 4 órán keresztül próbáltam masszírozni...
                Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                http://emilialkot.blogspot.com/

                Comment


                  és köszönöm a segítséget!
                  Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                  http://emilialkot.blogspot.com/

                  Comment


                    Emili
                    1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                    Comment


                      igen, sajnos ilyenkor "tévesen", avval a hólyaggal behegesedik egy csatornácska kijárata, és hát utat kell törnie a tejnek, ami sebet jelent.... elvileg minden további nélkül, napokon belül gyógyulnia kell. (ha még egy hét múlva is bibi lenne (nem lesz! ), akkor irány egy doki, mert talán felülfertőződött.)
                      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                      HipnoSzülés a tévében

                      Comment


                        Jelentem, ma már jobb a helyzet, azért még mindig nagy levegő a jobb ciciből szopi előtt.. azért remélem, ennyivel megússzuk...
                        de ilyet..?! Mitől lett ez vajon??? a harapástól?
                        Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                        http://emilialkot.blogspot.com/

                        Comment


                          a bleb kialakulhatott a harapás miatti sebből - ha viszont tejkő, az lehet pl. hajlam kérdése is.
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            bleb volt, bleb volt, bleb volt... önszuggesszió... nagyon nem örülnék még egy ilyen eseménynek...
                            Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                            http://emilialkot.blogspot.com/

                            Comment


                              Emili! Már leírtam, de leírom még egyszer Neked is: A sebet szellőztesd minél többet! Én 3 héteg kínlódtam egy sima harapással, nem gyógyult, és már mindenféle szörnyűségekre gondoltam, mi bajom van. Nap közben minél kevesebb ruci, éjjel semmi ne fedje, úgy jobban gyógyul, és érdemes egy kis tejet fejni rá.
                              Én sem vagyok szakértő, csak leírtam, nekem mi jött be.
                              Nikka
                              Panka: 2007.10.16. (15:31)
                              Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                              Comment


                                Jelentem, úgy tűnik, minden helyrerázódott, egy-két napig igen erős nyilallások voltak az érintett mellben, de már az is elmúlt.
                                köszönöm a segítséget, bíztatást!
                                Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                                http://emilialkot.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X