Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekünk Lidl-is W5 márkájú van és ez van ráírva:
    Regeneráló só mosogatógéphez
    A W5 regeneráló só tiszta,bepárlással nyert sóból készűl,mely csak természetes anyagokat tartalmaz,könnyen oldódik és megfelel a regeneráló sókról szoló EN 973-as rendeletnek

    Vegyész,ez a rendelet mond Neked valamit?
    GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
    Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

    Comment


      hekele eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekünk Lidl-is W5 márkájú van és ez van ráírva:
      Regeneráló só mosogatógéphez
      A W5 regeneráló só tiszta,bepárlással nyert sóból készűl,mely csak természetes anyagokat tartalmaz,könnyen oldódik és megfelel a regeneráló sókról szoló EN 973-as rendeletnek

      Vegyész,ez a rendelet mond Neked valamit?
      Semmit se mond. És azt se értem hogy ez miért regenerál? Ha ez konyhasó vagyis NaCl ugyan hogyan regenerálja, (visszaállítja) A mosógép állapotát. Ha meg éppen vízkőlerakódás lenne akkor azt ugyan el nem távolítja. Mikroorganizmusokra hat a só de hogy regenerálna?
      Regenerálni konyhasóval a Na üzemben dolgozó kationcserélő műgyantát lehet ahol sóoldatot folyatnak át a műgyantán és az a konyhasó Na+ ionjait felveszi majd amikor Ca++ Mg++ ionokat tartalmazó (kemény) vízet kap leköt egy Ca iont és két nátriumot ad helyette. Így lágy de eredeti sótartalmú vízet kapunk.
      Csak nem közönséges sót árulnak többszörös árért?

      Összegezve a sóoldattal való átmosás a mikroorganizmusok ellen hat valamit de mást nem csinálhat. Ha ez NaCl akkor meg kell nézni mennyibe kerül kilója és mennyiba a bolti sóé.

      Nagyítóval meg kell nézni ezt a sót és ha NaCl akkor kocka alakú kristályok találhatók benne többségben.

      Csak nem egy ioncserélő található a mosogatógépekben? Most megyek a sógornőmékhez annak van mosogatógépe tanulmányozom majd.
      Utoljára szerkesztette Vegyész; 2009.12.26., 10:35.
      Nomen est omen.

      Comment


        Mi most költözünk egy másik lakásban és ott is van mosogatógép. Bocs a hülye kérdésért, de mi a szerepe a mosogatótablettának amiért nem lehet pl szódabikát használni tisztításhoz? És ez a só izé is mindenképpen kel bele? Próbálta valaki nélküle?
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mi most költözünk egy másik lakásban és ott is van mosogatógép. Bocs a hülye kérdésért, de mi a szerepe a mosogatótablettának amiért nem lehet pl szódabikát használni tisztításhoz? És ez a só izé is mindenképpen kel bele? Próbálta valaki nélküle?
          A szódabikarbónának nincs érdemi tisztító hatása se zsíroldó képessége nincs lúgossága enyhe nem bontja a szennyeződést. nem képződik agresszív gáz se belőle nem értem hogy kerűlt a tisztítószerek közé. Tűzoltásra jó viszont.

          A Na-perkarbonát viszont jó mosogatni.
          Nomen est omen.

          Comment


            Vegyész! Ezt találtam egy másik fórumon:"A só azért kell, hogy a gépben lévő vízlágyító gyantát regenerálja. Ilyen gyantát használunk az akvarisztikában is. Ezt is konyhasóval regeneráljuk!"
            Ezt pedig egy mosogatógépes oldalon találtam:Használhatunk speciális mosogatógépekhez használatos sót, vagy egyszerű, finomított, vákuumozott konyhasót is.

            Comment


              AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Vegyész! Ezt találtam egy másik fórumon:"A só azért kell, hogy a gépben lévő vízlágyító gyantát regenerálja. Ilyen gyantát használunk az akvarisztikában is. Ezt is konyhasóval regeneráljuk!"
              Ezt pedig egy mosogatógépes oldalon találtam:Használhatunk speciális mosogatógépekhez használatos sót, vagy egyszerű, finomított, vákuumozott konyhasót is.
              nahát, akkor ezek szerint simán lehet mégis a normál sót használni??? Kat, ezt egy mosogatógépszerelő vagy egy fórumozó laikus írta, nem emlékszel? és ha ez így van, miért nem lehet ezt tudni? Azért mégiscsak gáz, hogy megint kitalálnak valamit amivel jól le lehet húzni az embert

              Egyébként az jutott még eszembe, hogy valami nekem is a víz lágyításával kapcsolatban rémlik, hogy azért kell használni a sót, de ne kérdezzetek többet, a mechanizmusát már az elején sem értettem

              Eszter
              B1 (2004) és B2 (2007)


              Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
              Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
              Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

              Comment


                én csak annyit tudok mondani, hogy amikor kifogy a só, az egyértelműen látszik abból, hogy a poharak rondán homályosak, szürkék a tányérok, minden érdes stb. szóval full vízkő az összes cucc.
                ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                Comment


                  Én annyit találtam erröl, hogy a vizet lágyítja és azért kell mosogatógépbe való sót használni, mert azt speciálisan dolgozzák fel, hogy semmiképpen se csomósodjon és mindenképp 100%-osan feloldódjon, ne hagyjon vissza szennyezödést ami a mosogatógép belsejében ill. a csörendszerében lerakódhat.
                  Vegyész en Denkmitet használok, 2 kilós kiszerelésben van és pontosan nem tudom, de 2 euró alatt mozog az ára.
                  A legolcsóbb étkezési konyhasó árban ugyanott lenne, legalábbis is itt biztosan.
                  Hena
                  Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                  ClauWi hordozási tanácsadó

                  Comment


                    ikra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kat, ezt egy mosogatógépszerelő vagy egy fórumozó laikus írta, nem emlékszel? és ha ez így van, miért nem lehet ezt tudni?
                    Ikra itt olvastam:

                    http://www.internet-work.hu/pages/ha...asznalata.html

                    Comment


                      paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én annyit találtam erröl, hogy a vizet lágyítja és azért kell mosogatógépbe való sót használni, mert azt speciálisan dolgozzák fel, hogy semmiképpen se csomósodjon és mindenképp 100%-osan feloldódjon, ne hagyjon vissza szennyezödést ami a mosogatógép belsejében ill. a csörendszerében lerakódhat.
                      Vegyész en Denkmitet használok, 2 kilós kiszerelésben van és pontosan nem tudom, de 2 euró alatt mozog az ára.
                      A legolcsóbb étkezési konyhasó árban ugyanott lenne, legalábbis is itt biztosan.
                      Nos a sógornőméknél megnéztem a mosogatógépet. Nem a só lágyítja a vízet hanem a gépbe be van építve egy ún ioncserélő egység ami megköti a Ca Mg ionok nagy részét de egy idő után a töltete a két ionnal telítődik ekkor kell nátriumkloriddal a lekötött ionokat kiűzni, ez a regenerálás. Ehhez pedig a tisztított só jó ami nem jódozott. Ezért kell figyelni hogy a reneráló só nem drágább e jelentősen mint a tisztított só mert az becsapás. Ez a regenerálás egy külön művelet végeredményben. Lehet a hófehér vákuumos sót is venni ami nem jódozott. A szürkés sót nem kell venni az járdára való.

                      Én köteleznék minden vegyszert árusítót hogy az összetételt írja rá a csomagolásra.
                      Nomen est omen.

                      Comment


                        AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az írás teljesen korrekt jó. És az is jó hogy a mosogatógépben sokkal erősebb a vízáramlás, fröcskölés ezért csak olyan anyag használható ami nem habzik fel.
                        Utoljára szerkesztette Vegyész; 2009.12.26., 16:37.
                        Nomen est omen.

                        Comment


                          En a multkor megneztem, megnezem megint: 99,8 szazalek chlorure de sodium, es auc..an markaju.

                          Miert fontos, hogy ne jodozott legyen, ugy ertem, atto mi baja lenne? nekunk itthon enni jodozott van, ill. meg egy keves nem jodozott is, amit tevedesbol vettem, mert elvilega jodozottat ajanljak enni.
                          Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                          es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                          Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                          Comment


                            AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vegyész! Ezt találtam egy másik fórumon:"A só azért kell, hogy a gépben lévő vízlágyító gyantát regenerálja. Ilyen gyantát használunk az akvarisztikában is. Ezt is konyhasóval regeneráljuk!"
                            Ezt pedig egy mosogatógépes oldalon találtam:Használhatunk speciális mosogatógépekhez használatos sót, vagy egyszerű, finomított, vákuumozott konyhasót is.
                            Így van! Jó az írás valóban egy beépített ioncserélő van a mosogatógépben (megnéztem a sógornőméknél) azt regenerálja a só ami tiszta NaCl. Az ioncserélő műgyanta ún nátrium üzemmódban megy.
                            Nomen est omen.

                            Comment


                              kiskrumpli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              En a multkor megneztem, megnezem megint: 99,8 szazalek chlorure de sodium, es auc..an markaju.

                              Miert fontos, hogy ne jodozott legyen, ugy ertem, atto mi baja lenne? nekunk itthon enni jodozott van, ill. meg egy keves nem jodozott is, amit tevedesbol vettem, mert elvilega jodozottat ajanljak enni.
                              A 99,8% a legnagyobb tisztaságú konyhasó, az ioncserélő műgyanta nagy tisztaságú polimer elég kényes a szennyeződésre. Csökkenti az életartamát.

                              A vasion meg egyenesen méreg az ioncserélő gyantának mert a vas rákötődik erősebben mint a Ca++ Mg++ és a gyanta nem köt meg mást ha eltelítődik vassal és azt NaCl-al nem lehet regenerálni, csak sósavval persze azt már csak a gépen kívül.
                              Ahol nagyon vasas a víz ott az ioncserélő nem sokáig tud üzemelni.
                              Utoljára szerkesztette Vegyész; 2009.12.26., 17:30.
                              Nomen est omen.

                              Comment


                                Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A szódabikarbónának nincs érdemi tisztító hatása se zsíroldó képessége nincs lúgossága enyhe nem bontja a szennyeződést. nem képződik agresszív gáz se belőle nem értem hogy kerűlt a tisztítószerek közé. Tűzoltásra jó viszont.

                                A Na-perkarbonát viszont jó mosogatni.
                                Ahhoz képest nekem elég jól szuperál évek óta.
                                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X