Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Wow, tényleg? Ok.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    Comment


      Nem is értem, hogy miért nem vette meg senki ezt a gépet, Kisvic! (holnap utalok)
      Livi

      Comment


        Oké :-)
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          Sziasztok!

          Effy írta a varrógépet 5000-ért, annyit nekem is nagyon megérne egy működőképes! Néztem az expresszt, de semmi. Hol vegyek? Az a baj, hogy nem is értek hozzá. Anyu nagyon bonyolult Neumanján varrogattam még gyerekként, de azért egy egyszerű géppel jobban elboldogulnék, ha fel kell hajtanom a gyerek pólójának az ujját. Ennél sokkal többre nem kellene használnom! Nem bánom, ha használt, csak egyenesen tudjon varrni (na jó, meg elcikkcakkolni) és ne legyen bonyolult.
          Van valami ötletetek nekem? Köszi előre is!
          Móni
          (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
          Közép Budai Klub

          Comment


            mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

            Effy írta a varrógépet 5000-ért, annyit nekem is nagyon megérne egy működőképes! Néztem az expresszt, de semmi. Hol vegyek? Az a baj, hogy nem is értek hozzá. Anyu nagyon bonyolult Neumanján varrogattam még gyerekként, de azért egy egyszerű géppel jobban elboldogulnék, ha fel kell hajtanom a gyerek pólójának az ujját. Ennél sokkal többre nem kellene használnom! Nem bánom, ha használt, csak egyenesen tudjon varrni (na jó, meg elcikkcakkolni) és ne legyen bonyolult.
            Van valami ötletetek nekem? Köszi előre is!
            Szia!
            Vaterán nagyon sok gép van fent,némelyik egész olcsó.
            Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

            Comment


              Mirella,
              nekünk van egy fölösleges varrógépünk,most jutott eszembe,megnézem milyen az állapota,és megegyezünk.Lucznik,és varrógép állvánnyal együtt van,lehet lábbal is hajtani,de van hozzá pedál is,most az van rászerelve.Megnézem,fotózom,ha érdekel írj.
              Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

              Comment


                Csajka varrógép

                Tegnap nagymamámtól megkaptam féltve őrzött varrógépét Sajnos magyar nyelvű használati utasítás nincsen hozzá, esetleg rendelkezik valaki ilyennel?
                Néha kihagyja az öltéseket, meg elég nehézkesen van. Van egy Union varrógépem ami csak oda-vissza varr - hangosabb, de valahogy szebben varr. Szóval, jó lenne egy gépkönyv hogy be tudjam állítani, meg a sokféle talpat használni tudjam.
                Előre is köszönöm.

                Comment


                  Nekem van egy Victoria 865-ös varrógépem eladó. Német gyártmány, fém alkatrészek. Szinte egyáltalán nem volt használva. Akitől én vettem, ő egyszer kapcsoltba be, én pedig kb. 10x. Ha valakit esetleg érdekel, keressen priviben
                  Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

                  Comment


                    Nekem is Csajkám volt (már elajándékoztuk), de ugyanez volt vele a gondom. Orosz gépkönyv, nem túl szép varrás.
                    Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
                    Kreálom

                    Comment


                      Ne hari Mirella,még nem sikerült lefényképeznünk a gépet,de igyekszem holnap pótolni.BocsánatBocsánatBocsánat
                      Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

                      Comment


                        Lehet, hogy raszanom magam es veszek egy uj varrogepet az aggastyan gyujtemenyembe.
                        Na de milyet?
                        Nekem eddig Bernina, Husquarna, Pffaf valt be ugyhogy ezeknel maradnek, olyan kene ami akar jo sok reteget vidaman bir: taska, mei tai, zsebes szarnyas pelus stb. Ugy 60-70 ezer a max amit raszanok.
                        Probalta valaki a Bernina E65-ot? Valami javaslat?
                        koszonom!

                        Comment


                          Privileg overlock 4000

                          Sziasztok,

                          Van valakinek Privlieg overlock 4000-es varrógéphez használati utasítása? Magyar kellene, de ha angol az sem baj.
                          email: rakoczigabi@gmail.com

                          köszi!!

                          Comment


                            De jó ez a topic. Én is most keresgélek gépet. Van egy őskövület Brotherem, szerettem, de "kinőttem", és már van egy-két gyengélkedő része. Most egy kölcsön Singerrel varrogatok.
                            Valakinek van esetleg tapasztalata AEG géppel? Kinéztem egyet, de nem tudom, gyanús, hogy jó az ára, és az sem mindig jelent jót, ha egy jó nagy cég nagyon sokféle kütyüt gyárt... Szerintetek?
                            Korábban írtátok a Privileget, ugyan a Quelle tényleg megszűnt, de azért még lehet ilyen gépet kapni, pl. itt.
                            (bár tudom, közben kisvicé gazdára talált; anyósom harminc éven át nyűtte az övét, nagyon-nagyon szerette)

                            A Pfaffokat mindenki dicséri, de oly drágák...
                            Kata
                            Sebi (2006.08.02.), Matyi (2008.11.27.) és Borka (2011.11.02.)

                            Comment


                              Gabi, itt találsz egy rakás használati utasítást, van Privileg is. De azért ne éld bele magad, ahogy nézegettem, főleg mosogatógépek meg hűtők.. De hátha.
                              Kata
                              Sebi (2006.08.02.), Matyi (2008.11.27.) és Borka (2011.11.02.)

                              Comment


                                Nahát, nem is tudtam, hogy van ilyen topik is.

                                Nekem Jaguar 977-es gépem van. Kb Annyit tud mint a bernina E82-ese csak jóval ólcsóbb.
                                Nekem volt néhány speciális igényem is, pl tudjon a gép normálisan ikertűvel varrni. Az egyszerűbb gépek ezt sajnos nem tudják, pedig igazán rugalmas tűzőöltést háztartási géppel csak ikertűvel lehet varrni.

                                Nagyon jó tulajdonsága például, hogy ha lelépek a pedálról a gép automataikusan befejezi az öltést, és a legfelső helyzetben áll meg, (vagy alul, ha úgy állítom be)
                                Nem kell mindig kézzel tekergetnem a kereket, hogy kivehessem az anyagot.

                                Persze minden alkatrésze fém, a rollnizó talpon kívül minden talptípus tartozék, de azt is lehet venni hozzá.

                                A Singerről csak annyit, hogy néhány éve felvásárolta egy kínai cég, és azóta hagy némi kívánnivalót a minősége.
                                Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                                E-MAIL címem.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X