Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Horgolt, kötött játékok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Nekem van szamár mintám, viszont most nincs szkennerem, de délután, ha úgy lesz időm, begépelem, nem olyan sok az egész.
    Andi
    Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

    Comment


      #92
      Köszi Andi!

      Comment


        #93
        Nekem van ló is. Kell? Egyelőre német, de legalább haladnék a fordítással, ha nem túl veretesen jó, akkor én is tudok.
        Ilka

        Comment


          #94
          Kötött csacsi

          Hát, amíg begépeltem, rájöttem, hogy nem biztos, hogy túl érthető leírás, ami nekem van, persze az is lehet, hogy csak számomra túl kacifántos, Nektek érthető lesz.

          Szóval, kötött csacsi

          Hozzávalók: kb. 25 dkg gyapjúfonal, kb. 20 dkg tömőgyapjú, kötőtű
          Kötési mód: lustakötés, 2 sorból alakul ki egy borda

          A test: 40 szemmel kezdjük, és 6 bordát kötünk. Mindkét oldalon 11 szemet elkötünk, kialakítunk 7 bordát, és felszedünk mindkét oldalon 11 szemet. A következő sortól minden második sorban a 2 középső szemtől balra és jobbra 1-1 szemet szaporítunk. Ezt 7-szer ismételjük, de amikor az első lábakhoz kialakult a 6 borda, mindkét oldalon 16 szemet elkötünk. A következő sorban a 2 középső szemtől balra és jobbra 1-1 szemet szaporítunk. A következő 2 sor elején 2-2 szemet összekötünk. Mindkét oldalon 3 szemet felszedünk. Mindkét oldalon 2 szemet felszedünk (ez tényleg így van írva, ellenőriztem, egymás után ez a két mondat, nem tudom, hogy mindkettő érvényes-e, vagy csak az egyik, de talán készítés közben ez kiderülhet). 2 bordát kötünk. A következő 2 sor elején 2-2 szemet összekötünk, majd az egészet befejezzük.

          Varrás és tömés: ugyanaz, mint a lónál (na ugye, nekem a ló pont nincs meg).

          Fülek: 5 szemmel 7 bordát kötünk, aztán végig minden sorban a 2. és 3. szemeket összekötjük, amíg el nem fogy. Úgy is készíthetjük, hogy egy fül hosszúságú hurkot varrunk a fejre, és 8-as alakban beszőjük olyan sűrűre, hogy megálljon.
          A farok: 3 szál fonalat egymás mellé fektetünk, betekerjük, és a csacsi hátsó feléhez rögzítjük. A végére varrjunk bojtot.

          A forrást nem tudom, nekem egy jó régi gépelt lapon van.
          Andi
          Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

          Comment


            #95
            Andi köszi, fogok is neki!
            Ilkamama nagyon hálás lennék a lóért!
            Ha valakit érdekel , amikor visszakapom a könyvem, majd beírok kötött Waldorf manó mintát, nagyon aranyosak.

            Comment


              #96
              Iris, szívesen
              És igen, kérjük szépen a kötött manókat
              Andi
              Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

              Comment


                #97
                El is készült a lónak kinevezett csacsi, a lányom a hetedik menyországban van.
                A fülét jóval rövidebbre csináltam.
                Különben a minta jó,, én pont úgy csináltam ahogy írtad, jó lett.
                Ahogy visszakaptam a könyvet írom a manók modelljét.

                Comment


                  #98
                  De jó, örülök neki

                  Képet tudsz feltenni róla?
                  Andi
                  Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                  Comment


                    #99
                    Már kész is?? Hát te nagyon ügyes vagy!
                    Képet, képet!
                    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                    http://jucuu.blogspot.com/

                    Comment


                      Most nem érek rá, de igyekszem.
                      Andi, szerintem a te szamár-leírásod abból a könyvből van, amiből az én ló-leírásom. Majd képet is teszek.
                      Ilka

                      Comment


                        A tesóm telefonjáról készült a fénykép, csak az irodában tudja letölteni, de ma feléteszem.
                        Ha kapok gyapjút (egy jó ideje keresem már, a gyerkőcök óvónénije mára ígérte), majd a kötött manókról is készítek képet. A lovat is nemezeléshez való, színes gyapjúval tömtem ki .
                        Különben ezekből a waldorfos könyvekből dolgozom, nem tudom ha ismeritek őket: http://ncs.sunbooks.hu/cgi-bin/ncomm...o=1681392&abc=
                        Még van egy Karácsonyi kézműveskönyvük is.

                        Comment


                          Igen, Iris, én is ezekből dolgozom.
                          Egyelőre itt vannak németül, ha valaki jobban ráér fordítsa le, én most el vagyok havazva.
                          Ilka

                          Comment


                            Lehet, hogy ebből a könyvből van, akkor talán úgy fordította valaki, és az van nekem legépelve. Még ősrégi gyűjtés, a férjem akart velem egy csacsit köttetni, miután a gyereknek készült a víziló, de még nem került rá sor
                            Szerencsére türelmes a hiányosságaimmal szemben
                            Andi
                            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                            Comment


                              andi: esetleg nekem is átküldenéd a kötött baba "szabás"mintáját?
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment


                                Eszter, a manókat Iris ígérte, ha visszakapja a könyvét. Nekem a csacsim volt, az előző oldalon megtalálod a leírást a 94. hozzászólásban
                                Andi
                                Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X