Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsik, ovik, csana-k dícsérete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    óóó Dreamy, köszi! egyébként a JMK honlapja a www.jmkovoda.hu lett
    Hát ez az! Ha még a régi lakcím alapján jelentkezhetnék, akkor mehetnénk a JMK-ba, ha az új szerint, akkor a Pozsonyi ovi (amiről nem hallottam eddig semmit) lesz a körzetisünk. Most, hogy megnéztem a Szent Anna honlapján tetszenek a programok, amiket a gyerekeknek, szülőknek csinálnak, és még sakk is van. (úszás viszont nincs)

    A JMK-ban tetszik, hogy sok a mozgás, úszás van, de pl sakk vagy nyelv nincs

    A Pozsonyi oviban meg német előkészítő van, és úszás is...

    hátha jön még valami info tapasztalt anyukáktól...(ha nyár lenne, a játszótéren minden hasznosat be lehetne gyűjteni akár egy nap alatt is, de így, télen...)
    Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

    Comment


      era, mi majd a virág oviba tartozunk, azt is dícsérik. de tudom, ezt nem kérdezted...

      szokott benni ovistorna, családi játszó az ugyih-ban, ott még lehetne infókat szerezni.

      off, egyszer összefuthatnánk, mi a tél u-ban lakunk, és hasonló cipőben...
      Edo és Nimród (2009/10/29)

      Comment


        Kisedo, itt laktok a közelünkben reggel filóztam, hogy emlékszem-e Nimród nevű manóra a játszótérről (a bekerítettre járunk, a Kassai utca,Tél u. és Nyár u. között) bár itt van Dreamy is, és ők sem rémlenek, hogy találkoztunk volna már Ha túl vagyunk a költözésen, összejöhetünk

        a Pozsonyiról várnék még jót vagy rosszat, tapasztalatokat...
        Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

        Comment


          Sziasztok,
          Van valakinek tapasztalata XII. kerületi bölcsikkel? Magán is érdekelne! Nem nagyon találtam a neten magán bölcsit, csak nagyon keveset... Csana valahol?
          Köszönöm!!!
          Anna - Bence fiam (2010.08.14) és Alma lányom (2012.07.16)

          Comment


            Sziasztok,

            Egy belvárosi magánovival és a hozzá tartozó családi napközivel bővíteném a listát Bár nem épp olcsó, sőőőt Be kell vallanom mi is csak azért (és arra az időre) kerültünk oda, mert támogatta a munkahelyem (a múlt idő itt nem azért van, mert a gyerek kinőtte vagy az oviban lettek volna rossz tapasztalatok sajnos a munkahelyem megunta az amerikai nagybácsi szerepet )

            Szóval ez a Belvárosi Játékóvoda, az 5.kerület szívében - gyakorlatilag a Jászai Mari tértől 5 percre. Infók itt
            Max 15 fős vegyes csoportok, csoportonként 2 óvónő + egy dadus + még egy hölgy, aki csak angolul társalog a gyerekekkel. Rengeteg program, jó idő esetén rengeteg játszóterezés (az egyetlen ami nem annyira volt jó, hogy nincs saját játszótere, hanem a szomszéd - igaz elkerített és nagyon jó állapotú - játszótérre járnak ki). Az óvónők fiatalok, imádják az összes kölyköt, és rengeteget játszanak velük/olvasnak nekik. Ha az kellett, akkor ölben hurcolták a gyereket 2 órán keresztül, mert épp rossz passzban volt és nehezen viselte, hogy ott hagytam... A lányom imádta, mind a családi napközi, mind az ovi részét - az oviból még sokszor vissza is kellett mennünk látogatóba a bölcsibe Azt azért érdemes tudni, hogy nagykövetség közelsége miatt tele van amerikai gyerekekkel, akik amúgy tündériek, és 1 év után a lányom egész jó mondókákat tudott angolul, meg egy csomó mindent megértett, pedig nem volt külön erre drillezve

            Én nagyon sajnálom, hogy ott kellett hagyjuk, de a piszkos anyagiak Remélem azért lesz akinek segít
            Judit A folyton csicsergő és ugribugri Annacica (2008.06.) és a nyolcfogú vigyorimanó Ádámbaba (2012.05) anyája

            Comment


              Hallottatok róluk valamit? Csanát szeretnék nyitni, de negyon kevesellem ezt a 40 órás tanfolyamot, és úgy látom, hogy náluk van plusz adminisztrációs, jogi képzés is: http://www.youtube.com/watch?v=R-5-lOU4H8I

              Comment


                Újra felhozom a topikot, mert nagy dilemmában vagyok: IV.kerületben lakom, (Pozsonyi ovi lenne a körzetesünk), de a XIII-ban dolgozom. Eddig Luca a XIII.kerületbe járt bölcsibe.

                Tegnap volt szülői az ovis beiratásról, ovis ismertetőről a bölcsiben, és kiderült, hogy a kerületben dolgozók is jelentkezhetnek, akkor is, ha nem ott laknak. Mivel itt van angol kéttannyelvű ovi, ez nekem nagyon tetszene, (Pitypang ovi) de most a kérdésem:

                1. van-e valakinek tapasztalata ezekről az ovikról
                2. a lakóhelyhez (a körzetis ovink a lakás másik oldalán van) közelit választanátok, vagy a munkahelyhez majdnem útba esőt (villamosra fel, leszállni+gyalog az ovihoz)

                ovis nyelvoktatás mennyire számít? (kiscsoporttól reggeltől 1-ig angolul beszél/foglalkozik velük anyanyelvi gondozó)
                Vagy inkább 'sima' ovi+torna/mozgásos/zenés foglalkozások jobbak?

                jó sok kérdés, de hátha van vélemény

                köszi!
                Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

                Comment


                  tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Újra felhozom a topikot, mert nagy dilemmában vagyok: IV.kerületben lakom, (Pozsonyi ovi lenne a körzetesünk), de a XIII-ban dolgozom. Eddig Luca a XIII.kerületbe járt bölcsibe.

                  Tegnap volt szülői az ovis beiratásról, ovis ismertetőről a bölcsiben, és kiderült, hogy a kerületben dolgozók is jelentkezhetnek, akkor is, ha nem ott laknak. Mivel itt van angol kéttannyelvű ovi, ez nekem nagyon tetszene, (Pitypang ovi) de most a kérdésem:

                  1. van-e valakinek tapasztalata ezekről az ovikról
                  2. a lakóhelyhez (a körzetis ovink a lakás másik oldalán van) közelit választanátok, vagy a munkahelyhez majdnem útba esőt (villamosra fel, leszállni+gyalog az ovihoz)

                  ovis nyelvoktatás mennyire számít? (kiscsoporttól reggeltől 1-ig angolul beszél/foglalkozik velük anyanyelvi gondozó)
                  Vagy inkább 'sima' ovi+torna/mozgásos/zenés foglalkozások jobbak?

                  jó sok kérdés, de hátha van vélemény

                  köszi!
                  konkrét válaszom nincs, csak saját tapasztalat: be voltam sózva, hogy felvegyék a lányom a helyi németes oviba. Nem vették fel, így férjemmel bejár a céges oviba, ami "sima". De annyira jól érzi magát, hogy most már azon izgulunk, idén nehogy felvegyék helyben. Szerintem ez abszolút gyerek-ovi kombináció függvénye. Én biztos a közelit választanám, de nekünk nehéz a közlekedés a mozgásprobléma miatt.
                  Nyelvtanárként meg azt mondom, hogy fontos a korai nyelvi környezet, de azért az hogy 3 évesen vagy 6 az azért nem olyan borzasztó különbség. (Én is megtanultam valahogy németül, pedig 10 évesen kezdtem. Piszok nehéz volt, épp ezért szeretném, ha a gyerekeimnek könnyebb dolga lenne.)
                  Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                  privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                  Comment


                    Koszi Gabi! Most kiderült, hogy lemaradtam a 'legfontosabbról' (kicsit késtem a szülőiről ) szóval az angol csoport fizetős lenne, így kb havi 30ezret kellene fizetni a hároméves 'angolozásáért'... Ez egyből eldöntötte a dolgot, mert sajnos ez nagyon sok lenne kiadásnak (szerintem a kajadíj még pluszban jönne rá, plusz esetleg más külön programok, és egyből egy 50-est fizethetek).

                    Maradunk akkor a körzetes ovinknál, és így a korán keléssel sem kell bajlódni. Ez meg németes lesz nagyobb csoportban.

                    Unokatesóm (nyelviskolában nyelvi tanszék vezető, így kikértem az ő véleményét is) is mondta, hogy jó lenne, mert korábban kezdhetné a nyelvet, de azért anyagilag ez mégse mindegy, és általános iskolában sincs késő, ha elkezdi.
                    Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

                    Comment


                      Sziasztok! Még csak informálódni próbálok, Zorka most 1.5 éves, de októbertől, 2 éves korától vissza kéne mennem dolgozni :I, a IX. kerületben keresek neki valami családi napközit, heti 2-3 napra...találtam 3-4-et a kerületben, leginkább arra lennék kíváncsi, hogy melyikkel milyenek a tapasztalataitok (ha vannak) köszi!
                      Zsu, a 3,5 éves Iván (2008.04.), és az 1éves (!) Zorka anyukája (2010.10.), aki sose jut géphez, ezért itt is ritkán jár, akkor is inkább csak olvas

                      Comment


                        Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tudom, hogy ide dicsérni járnak, ám ellenpéldaként írom: ide ne!!!
                        Noha a bemutatkozásból tök jó helynek tűnik, de nagyon nem mamami!
                        Bocsánat a címért, de nem tudtam kihagyni, tényleg szívás!

                        Kb. akkor jó a gyerek, ha vigyázzban áll. Ne menj ide, ezt ne csináld, ahhoz Te még kicsi vagy. Megbeszéltük, hogy bottal nem játszunk (4,5 évesnek). Nekünk tojtak a fejünkre, B-ot folyamatosan kritizálták (tényleg nem egy egyszerű eset, de lehet kedvesen is mondani a dolgokat) meg sem próbálták elérni, hogy B. kötődjön bárkihez is. A legdurvább az volt, amikor egy kislánynak ezt mondták: "Megmondom Anyádnak, hogy többet ne hozzon, nem vagy idevaló! Addig beállsz a sarokba, amíg abba nem hagyod a bömbölést!"
                        Az ételt meg a közei kifőzdéből (!) hozták.
                        A hab a torán: "Gyertek, kinyissuk az ajtót!"
                        pedig szemeztem vele, mert 1 utcányira van a munkahelyemtől
                        Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                        ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                        Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                        Comment


                          Csongrádon a Templom utcai Mesevár Bölcsőde -6640 Csongrád, Templom u. 4-6.
                          Tel.: 63/898-055
                          Fax:63/571-051-

                          Imádjuk! Szakképzett, kedves dajkanénik, felújított épületek, kis létszám, nagy udvar, sószoba, labdafürdő.....Csongrádon nem kell fizetni a bölcsiért semmilyen formában, és szerintem szupi még, hogy egybe van az épület az ovival, ahová később járhat! Itt pedig nagyon szeretem, hogy viszik a kicsiket úszni heti 3x ( ha akarják!) de legalább is rengeteget vannak az udvaron, vagy sétálnak a gáton, stb!

                          Néhány érdekesség a netről:
                          http://gyerekkelvagyok.hu/gyermekbar...r_bolcsodeben/
                          http://www.delmagyar.hu/csongrad_hir...seket/2273152/
                          A+Z=Jancsi(2010.01.25)+Lili(2012.08.22) 3760grammos koraszülöttem

                          Comment


                            tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tegnap volt szülői az ovis beiratásról, ovis ismertetőről a bölcsiben, és kiderült, hogy a kerületben dolgozók is jelentkezhetnek, akkor is, ha nem ott laknak. Mivel itt van angol kéttannyelvű ovi, ez nekem nagyon tetszene, (Pitypang ovi) de most a kérdésem:
                            Pitypang ovit ismerem, odajár a lányom (nem az angolos csoportba), bár úgy látom, már döntöttél, de ha van kérdésed, csak mondd.
                            (Angolra szerintem nagyon nehéz amúgy is bekerülni, az odajárók egy része eleve idegen nyelvű szülő gyereke, szerintem ők előnyben vannak. Úgy tudom, nagy várólista van. És hát a 30 ezer az három év alatt egymillió...)
                            Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                            Comment


                              Sziasztok!

                              Engem a 8. kerületi ovikról, főképp a Tolnai Lajos utcairól, illetve a 7.kerületben a Bóbita oviról és a 8.ker Horánszky utcai bölcsiről is érdekelne minden tapasztalat. Előre is köszönöm.
                              Dorina, a komoly nagy 2 és fél éves Luca és a nyolc hónapos gömböly-ded Babett anyukája

                              Comment


                                tudom, nem sok reménnyel, de hátha: dunaharaszti bölcsiről van valakinek infója?
                                Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                                privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X