Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleo receptek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Desszertek-almás fahéjas süti

    Ezt ma csináltam csak alma helyett banánnal, xilit helyett steviával. Nagyon-nagyon finom, puha, harmonikus ízű, omlós süti a végeredmény, eddigi legjobb paleos sütim! Biztos, hogy rendszeresen vendég lesz itthon.

    Comment


      #17
      Desszert-fahéjas labdácskák

      Ezt a napokban csináltam. Nagyon sokallom a fél csésze ghít (én kókuszzsírral csináltam), nekem az kb. 1,2 deci, és hát elég zsíros lett és a szép gömböc formáját is elvesztette emiatt.
      Ízre viszont fini, férjecske nagyon rászabadult

      Comment


        #18
        Főétel-székelykáposzta tejföllel

        A piacon vett savanyú káposztát (kb. 1 kg) kimosom vízzel, majd felteszem főni. Kb. negyed óra után leszűröm, félreteszem. Közben: Hagymát apróra vágni, kacsazsíron megpirítani, tűzről levéve pirospaprikát hozzáadni. Tűzre vissza, bele a kis kockákra vágott húst (nálam ez most kb. 70 dkg sertéscomb volt, de jó csirkemellből, vagy pulykaapróhúsból is). Fűszerezem frissen őrölt borssal, pici őrölt köménnyel, himalája sóval. Ha félpuhára pároltam a husit, hozzáadom a káposztát és együtt készre főzöm. Az utolsó percekben teszek bele tejfölt úgy, hogy elkeverem egy külön edényben a kb. 2 evőkanálnyi tejfölt 4-5 evőkanálnyi lével, majd így zuttyantom bele az edénybe. Kevesebb vizet adok hozzá, mintha nem paleos lenne, mert ehhez nem fogunk kenyeret tunkolni

        Comment


          #19
          Főétel, teljesen paleos, csőben sült paprikás hekkfié

          Tavasszal sokat csináltam ilyet, nagyon gyorsan meg van. Ma is ezt ettünk, kenyér nélkül is jó szerintem, pedig jó lecsósan készítettem. A két gyerek meg én majdnem megettünk egy kiló halat.

          hozzávalók 4 főre
          • 1/2 kg hekkfilé
          • 1 nagy fej vöröshagyma
          • 2 gerezd fokhagyma
          • őrölt pirospaprika
          • bors
          • citromlé
          • 1 ek zsiradék

          elkészítés
          1. A hekkfiléket 10-15 cm-es darabokra vágva citromos vízben áztatjuk kb. fél órát.
          2. Ezalatt az idő alatt a vöröshagyma felét apróra vágjuk, zsiradékon megdinszteljük, és a pörköltalapokhoz hasonlóan a dinsztelés végén hozzáadjuk a tört fokhagymagerezdeket és a színes őröltpaprikát. Felengedjük 1-1,5 dl vízzel (fehérborral).
          3. A hagyma másik felét karikára vágva tesszük a tepsi aljára, ráhelyezzük a kinyomkodott, sózott, borsozott halfiléket.
          4. Ráöntjük a hagymás-paprikás alapot, alufóliával letakarva kb. 20 percig sütjük, majd fólia nélkül még 10 percig színre sütjük.




          sütési hőfok:
          180°C

          sütési mód:
          alul-felül sütés






          forrás
          bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
          ELADÓSÁGAIM
          Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

          Comment


            #20
            ide gyűjtögetem folyamatosan a neten talált paleo vagy paleosítható recepteket
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

            Comment


              #21
              Köret

              olyan "krumplipürét" csináltam hogy nyyyaaaammm!!!

              karfiolt rózsákra szed, megfőz, majd - és ez a legfontosabb: jóóól megszárít, papírtörölköző, vagy akármi (én leöntöttem a vizet róla, és visszatettem a vaslapos lángelosztóra kicsit száradni)

              és utána ugyanúgy kell kezelni mint a hagyományos krumplipürét!
              nem volt itthon vajam, úgyhogy kis libazsír ment bele. Annyi van hogy vizesebb, úgyhogy kevesebb tej kell bele, konkrétan egy löttyintésnyi. Tettem bele reszelt parmezánt, hát nem ártott neki

              szóval egy fél fej karfiolhoz (kísérleti adag volt )
              egy kiskanálnyi libazsír, egy löttyentésnyi tej, sós vízben főtt, úgyhogy az már nem kellett utólag, feketebors őrölve, meg sok őrölt szerecsendió (nagyon szeretem, úgyhogy én sokat használok) meg úgy három nagyobb evőkanálnyi reszelt parmezán.

              nnnnnyaaam!!
              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
              lekvárok, dzsemek, receptek

              Comment


                #22
                Banános málnás muffin teljes paleo édesség

                Egyszerű, gyors édesség. Finom lett, bár kicsit semleges az íze, több málna talán nem ártott volna neki. Raktam bele 2 evőkanál mézet, mert a banánom nem volt túl érett.

                recept itt.
                bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                ELADÓSÁGAIM
                Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                Comment


                  #23
                  Desszert

                  Gyors, egyszerű, finom!!!

                  4 sárgarépát meghámoz, lereszel. Összekever 25 dkg darált dióval (nálam fele mogyoró volt), 4 evőkanál mézzel (nálam 3 volt), csipet mézeskalács fűszerrel. Pici gombócokat formál és kókuszreszelékbe forgat. Kész!

                  Comment


                    #24
                    Főétel-gyors, fini, húsmentes

                    Olivaolajjal sütőtepsit kiken. Bele hámozott, nagyobb darabokra hagyott sütőtököt. Rá szeletelt lilahagyma, zúzott fokhagyma, pici só, bors, reszelt sajt, alufóliával letakar. Sütőben puhára párol, majd fóliát levéve pirít. Ha kész, tányérra kiszed és sózott-borsozott tejfölle befal.

                    Comment


                      #25
                      Paleo édesség, deszert, gyerkekkel együtt készíthető

                      Én annyit változtattam, hogy sokkal kevesebb xillitet raktam bele, és egy kis mézet, és összekeverés után picit hagytam állni egy edényben, aztán a gyerekekkel együtt gyúrtuk a golyókat.

                      hozzávalók 4 főre
                      • 8 dkg nyírfacukor vagy xilit
                      • 30 dkg apróra vágott, vagy nagylyukon lereszelt alma
                      • 10 dkg hámozott, szeletelt mandula vagy 15 dkg őrölt mandula
                      • reszelt citromhéj
                      • 1 vanília
                      • 1 kk citrom leve
                      • tehetünk bele akár 1/4 tk őrölt fahéjat is

                      elkészítés
                      1. Az almát meghámozzuk, levágjuk a csutkájától, és a husát lereszeljük nagylyukú reszelőn.
                      2. Megszórjuk cukorral, és sűrű kását főzünk belőle, hagyjuk kicsit kihűlni.
                      3. Beletesszük a citromhéjat, a citrom levét, az őrölt fahéjat, a mandulát, majd a masszát jól összekeverjük.
                      4. A masszát formáljuk (nekem a legegyszerűbb módja a gombóc forma volt, de lehet kocka, vagy rúd formája is).
                      5. Sütőpapírra helyezzük a formákat, vagy muffinpapírba, és száraz helyen hagyjuk pihenni. (Én ugyan nem hagytam második alkalommal, betettem a hűtőbe és így is fincsi volt.)








                      Forrás: nosalty
                      bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                      ELADÓSÁGAIM
                      Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                      Comment


                        #26
                        Paleo főétel

                        Ellenállhatatlnul finom:

                        Bejgli fasírt

                        Hozzávalók:
                        1/2 kiló vegyes marha-sertés darált hús
                        1 kis fej hagyma feldarabolva
                        2-3 evőkanál zabkorpa (zsemlemorzsa helyett)
                        2 nyers tojás
                        4 főt tojás sajtreszelőn lereszelve
                        fokhagyma ízlés szereint
                        fűszerek: kakukkfű, só, bors, köménymag

                        Elkészítése:
                        A húst tálba tesszük, hozzá adjuk a fűszereket, hagymákat, a 1 nyers tojást és a zabkorpát,úgy hogy jól formázható, de ne fényes masszát kapjunk.
                        A pultra egy nagy db sütőpapírt helyezünk, ezen fogjuk a húst kiteríteni, göngyölni. A tálból kivesszük a húst és a papírra helyezzük. Egy másik sütőpapírt a húskupac tetejére teszünk, és határozott mozdulatokkal kinyújtjuk. (Én a folpackos hengert használom.) 1 újnyi vastagra nyújtjuk. Utána megszórjuk a lereszelt tojással.
                        Miután végeztünk óvatos mozdulatokkal, a sütőpapír segítségével felgöngyöljük a fasírtot. Közben kézzel formázzuk, igazgatjuk. Két végét ellapítjuk.
                        Egy lapos tepsire helyezzük, tetejét tojással megkenjük és sütőben 150-180 fokon 45 percig majd 200-220 fokon 15 percig sütjük (ha hirtelen melegszik a sütő, kirepedhet).

                        Melegen és hidegen is fogyasztható, mutatós étel. Köretnek cukormentes savanyuságot, vagy zöldsalátát kínálunk.
                        Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.01.25., 15:42.
                        Nóri és a három királyfi
                        Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                        Comment


                          #27
                          Paleo főétel

                          Gyerekekkel is bátran elkészíthető:

                          Padlizsános csirkerakottas

                          Hozzávalók:

                          2 egész csirkemellfilé
                          1 padlizsán (lehet cukkinivel is)
                          1 póréhagyma
                          3 tojás
                          zabliszt
                          bazsalikom
                          só, bors
                          (esetleg kis parmezán)

                          Elkészítés:

                          A csirkemellett apró kockákra vágjuk, majd besózzuk. A tojásokat felverjük, majd ízlés szerint megszórjuk bazsalikommal és borsozzuk. A padlizsánt megpucoljuk, felkarikázzuk. A póréhagymát apróra vágjuk. A húskockákat először a zablisztben, majd a bazsalikomos tojásban megforgatjuk, és már jöhetnek is a rétegek:

                          Egy (lehetőleg kör alakú) jénai tálat kivajazunk, és leteszünk egy sor bundázott húst. Utána jön egy réteg padlizsán, egy réteg póráhagyma, és így tovább, míg el nem fogynak a hozzávalók. A tetejére reszelhetünk egy kis parmezánt.

                          A jénait fedővel tesszük a sütőbe. 200 fokon 20-30 perc alatt megsül. Saláta vagy párolt rizs illik mellé, de magában is nagyon finom!

                          Forrás: fittmamablog.hu
                          Nóri és a három királyfi
                          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                          Comment


                            #28
                            nass - uzsonna (tejes)

                            már annyira egyszerű hogy szégyenlem leírni, de isteni:

                            pritamin vagy kápia paprikából hosszában szeleteket vágunk, és márványsajtot kenünk rá. minél frissebb a paprika (és levesebb) és minél érettebb és jobb minőségű a márványsajt, annál finomabb ez a "szendvics"
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              #29
                              Üdv!

                              Első szárnypróbálgatások egyike: http://blw-baby.blogspot.com/2012/01...ke-aszalt.html

                              Comment


                                #30
                                meggyes-mákos muffin

                                nem bírok leszállni erről a receptről sztem nagyon fini, és mindenkit ezzel fertőzök

                                http://www.nosalty.hu/recept/meggyes-makos-muffin-0
                                Csilla, Botond és Boróka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X