Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Elfelejtettem, még ajánlotta a háziorvos a Ricinusolajat, jó sűrű, kicsit az is segített.
    Ilka

    Comment


      Sundae, köszi a segítséget
      [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

      Comment


        Én is köszönöm! ki fogom próbálni, remélem a pakolás elég lesz és nem kell tűhöz folyamodni...
        Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

        Comment


          [QUOTE=minimano17;512518]Zazusmama:

          Nyugodj meg, ez teljesen normális, amit a gyerkőc csinál. Legalábbis remélem, mert András is előszeretettel játszadozik így. Meg nézelődik, meg kiveszi-beveszi, húzogatja, a szájával mostanság már a kezével is megragadná, ha hagynám neki.
          Szerintem egyszerűen unatkozik, már nem foglalja le annyira a szopizás. Nagyjából annyit lehet tenni, hogy megvárni, amíg tényleg igazán éhes lesz és minél nyugisabb körülményeket teremteni. Semmi ne terelje el a figyelmét (hangok, fények stb.).

          erre nem is gondoltam volna, köszönöm! nálunk mondjuk nincs játszadozás, nézelődés stb. egyszerűen "csak" rángatja...
          Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

          Comment


            Kipróbáltam a húzópakolást és nagyon úgy tűnik, h. használ. Igaz, h. lanolinnal kentem be és folpackot raktam rá, de már sokkal kevésbé érzékeny, a szopi sem volt fájdalmas éjszaka, most reggel meg már teljesen olyan volt, mint előtte. Sundae, mégegyszer köszi szépen a tanácsot
            [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

            Comment


              Sziasztok!
              Az első kérdésem nekem is az lett volna, amiről Zazusmama írt - húzogatja a szájával a mellem, miközben még jobban szorítja az ínyével és tol el magától - de akkor most én is megnyugszom...ez teljesen normális, nincsen semmi a háttérben

              Lenne egy másik problémám is:
              Ponotsan azért mert így mozog a babó, el kezdett fájogatni a mellem és megnéztem és van rajta egy var-szerűség (úgy néz ki mint amikor egy seb bevarosodik) csak ez fehéres-sárgás színű megszáradva és szopi után meg felázva fehér, mintha felázott bőr lenne. Létezik, hogy ez is ilyen tejkő, mint feljebb említettétek? Vagy egyszerű seb?
              A, B.....Zs

              Comment


                Sziasztok!

                Bocsi, hogy megint kérdezek

                Lehet, Julinkának vmilyen ételtől allergiája van / lett, és mivel sűrűn szoptatom nekem is figyelnem kell elvileg mit eszem, de nem tudom kizárni mind ami allergizálhat ráadásul már másfél éves múlt Julinka, így az érdekelne, mennyire hat rá ha én eszem olyasmit amire ő allergiás? (még nem tudni, mire az) Kb napi 8-szore szopizik legalább (sok kicsi alapon)

                És azt esetleg lehet tudni, ha eszem vmi számára allergizálót az mennyi idő után látszik rajta allergiás reakcióban? Most, hogy lett allergiás kiütése kiszámolható kb mikor evett vagy ettem vmit?

                És ha vmire én érzékenyebb vagyok (pl gyümölcslevek még higítottan is meghajtanak) az okozhat nála allergiát? Vagy ez a kettő teljesen független egymástól?
                Viki
                Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                Comment


                  Zazusmama, deedee, az állkapocs-összeszorítós mellhúzgálásról: okozhatja nagyobb babánál fogzás, taknyosság, és az is, ha cumisüvegből vagy csőrös pohárból is kap a baba inni, mert azt gyakran "rágcsálják", az ínyükkel rászorítanak, és utána ezt a cicin is kipróbálják. De ha pl. szopi elején csinálja, amikor nagyon erősen jön a tej, akkor esetleg azt akarja fékezni ezzel. Vagy pukiznia/kakilnia kell, és azon dolgozik Az teljesen normális, hogy kb. 3 hónapos kortól már nincs az a nyugodt, összebújós szopizás, mint régebben. Pontosabban van, csak meg kell teremteni hozzá a nyugodt körülményeket (ingerszegény környezet).
                  Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                  "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                  Comment


                    Ezt a pukizós/kakilós dolgot én is tapasztalom. Szorításhoz kapcsolódik egy kis feszengés is, "de a cicit nem kéne elengedni egy pillanatra sem" nézés és jön a puki, azután egy kis nyugis szopi, pár másodperc, aztán vmi miatt újra a feszengés, tekergés és cici- szorítás, morzsolás
                    [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                    Comment


                      Sundae! Köszi a választ, de én egyiket sem vette még észre a babómnál...mármint 7 hetes, ezáltal tutira nem fogzik,nem is taknyos, csak cicit kap, és nem az elején, sőőt inkább a vége fele szokta csinálni...nekem inkább olybá tűnik, mintha a helyén szeretne változtatni...csak nem tud - mert fogom
                      A, B.....Zs

                      Comment


                        deedee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sundae! Köszi a választ, de én egyiket sem vette még észre a babómnál...mármint 7 hetes, ezáltal tutira nem fogzik,nem is taknyos, csak cicit kap, és nem az elején, sőőt inkább a vége fele szokta csinálni...nekem inkább olybá tűnik, mintha a helyén szeretne változtatni...csak nem tud - mert fogom
                        De az is lehet, h. azért csinálja, mert már tele a poci, de még olyan jó szopizni és nem akarja elengedni a cicit
                        [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                        Comment


                          Ja, és nem is pukizik stb. azt szerintem érezném, de semmi....

                          Sundae, és erről mit gondolsz?

                          deedee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          el kezdett fájogatni a mellem és megnéztem és van rajta egy var-szerűség (úgy néz ki mint amikor egy seb bevarosodik) csak ez fehéres-sárgás színű megszáradva és szopi után meg felázva fehér, mintha felázott bőr lenne. Létezik, hogy ez is ilyen tejkő, mint feljebb említettétek? Vagy egyszerű seb?
                          A, B.....Zs

                          Comment


                            Az tuti, hogy nem akarja...mindig van egy kis szopizás a "kaja" végén
                            A, B.....Zs

                            Comment


                              köszi Ildikó!
                              Kipróbálom az aloe verat, de most muszáj volt elkezdenem a szteroidos krémmel is kenni mert annyira eldurvult a helyzet

                              Piroska
                              Piroska

                              Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

                              Comment


                                deedee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az tuti, hogy nem akarja...mindig van egy kis szopizás a "kaja" végén
                                Már most tudja, h. mi a jó
                                [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X