Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Bogicsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minek kétszer kínozni a gyereket kérdés pedig egy nagy hülyeség. Orvosnak kényelmesebb így, gyereknek mindegy, mert így is úgy is kétszer szúrják. Pl a mi orvosunk És az is aki mellett dolgoztam nem adott jár gyereknek mindkét lábába oltást... soha!
    Új védőnőnk van (már a harmadik ). MEgdöbbenve hallotta tőlem, h van orvos, aki combba adja az MMR-t. AZt mondta, 22 éve dolgozik, sok orvos mellett megfodult, de még csak karba látta beadni. Arról nem is beszélve, h állítólag karba könnyebb bőr alá beadni, mert ezt nem izomba kell...
    Szóval no comment, már megint...

    (és mákom van, mert bár le leszünk jelentve az ÁNTSZ-nek, h nem kapjuk meg időben az óttást , de ott lesz a papíron, h orvosi javaslatra-a védőnő is normális volt, nem kekeckedett miatta)
    Kati

    Comment


      Részlet az itthon alkalmazott oltóanyag betegtájékoztatójából:

      3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A PRIORIX OLTÓANYAGOT?
      A védőoltást a mindenkori kötelező védőoltási rendszerben kezelőorvosával egyeztetett időpontban fogja Ön vagy gyermeke megkapni.
      Kezelőorvosa Önnek vagy gyermekének bőr alá vagy izomba fogja az oltást beadni, leggyakrabban a felkarba.

      Kicsit utánaolvastam:
      intradermális (bőr alá) történő oltáskor az oltóanyag nem a vérbe érkezik az izomszövetekből, hanem a bőr alatti, elsődleges védelmi rétegbe kerül: ez a mechanizmus jobban hasonlít a természetes fertőzések lezajlásához, és az immunválasz is gyorsabban kiváltódik (a hagyományos, izomba adott oltással 1-2 hét, az intradermálissal pár nap alatt). Viszont sokkal gyakrabban várhatóak súlyos, lokális reakciók...
      Hát, lehet választani, melyik a rosszabb
      Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2010.12.22., 15:07.
      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

      Comment


        Rózának sikerült 3 hónappal eltolni az MMR beadását Igazából semmi baja nem volt, egyszerűen csak szerettem volna minél tovább húzni a beadását.
        Végülis senki nem szólt, hogy miért nem mentünk már, de így 1,5 évesen azért elmentem a biztonság kedvéért.

        A 10. napon 38,6ra ment fel a láza, másnap délután 39 fokos volt, és utána többet nem volt lázas. Szóval nálunk ennyi volt a mellékhatás.
        Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

        Comment


          Örülök Csanádnak!
          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

          Comment


            Sziasztok!
            Most találtam a topikot, új vagyok és előre tájékozódom, van még kb. 11 hónapnyi időm kitalálni valamit.
            Fogalmazzunk úgy, hogy "nem rajongok" ezért az oltásért.
            Több okból kifolyólag szeretnék dokit váltani, szívesen venném Leximam ajánlását de megköszönöm bárki más javaslatát is. (Kispesten lakom)




            Leximam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Miért nem váltasz? Tudok ajánlani mást...

            Ianna, én Brigi válaszából következtetek az eredményre. Az igaz, hogy így számadat nem áll rendelkezésre.
            G. [laluna - Saibogujiman kwenchana] és a makettek

            Comment


              Nálunk most aktuális a téma: adassuk-e a meningo oltást??? Van valakinek frissebb tapasztalata a témával kapcsolatosan?
              Lilla Blanka (2010.05.04.) és Tímea Fanni (2013.07.07.) anyukája, Dóri

              Comment


                Hát némi pánikkeltés van. Tán nem fogy az oltóanyag. Mindenesetre náhány ismerős gyerekorvos körlevelet küldött: oltassunk. Mérvadó osztályvezető főorvos, sok-sok év tapasztalattal: nincs több megbetegedés, mint eddig. Tehát marad a szokásos: ellentmondó információk alapján döntsön a szülő. Nálunk Levi elmúlt 1 éves, van 3 szanaszét járó nagytesó, ő megkapta az oltást. Nagytesók egyenlőre nem.
                Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                Comment


                  ha ez segít, mi végül nem oltattuk be.
                  Csupa szeretet G
                  Csupa mosoly E

                  Comment


                    Pammut!

                    Az nem lehet, hogy nem fogy az oltóanyag, mert hiánycikk.


                    Mi most oltattuk a csajokat, és 5 hetet vártunk, egyik gyógyszernagykerben sem volt. Ismerős a gyógyszertár tulajdonosa ahova leadtam a recepteket, azt mondta, minden követ megmozgatot, mégis 5 hét volt.

                    Nálunk semmilyen mellékhatás nem volt, még csak az oltás helye sem fájt nekik. Én is sokáig gondolkoztam, a nagyok esetében 4, ill. 5 évet. Most februárban olvastam egy esetet, amikor egy kislánynak mind a 4 végtagját amputálni kellet az agyhártyagyulladás következtében, akkor döntöttem hogy megkapják.
                    Tudom, hogy ritka betegség, de állítólag cseppfertőzéssel terjed, tehát elég, ha rátüszentenek a gyerekre.
                    A legkisebb ugrifülesemnek most következett volna a 18 hós oltás, de azt mondta doktornő, hogy az ráér, a meningitisz fontosabb, úgy hogy azt kapta.

                    Amúgy érdekes úgy oltásra menni, hogy mindhárom gyerek oltást kap. Hívtam apát is, mert tudtam, hogy nagy "balhé" lesz, de még szerencse, hogy el tudott jönni.
                    három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

                    Comment


                      Én nem tapasztaltam a beszerzési nehézségeket. Nekem aznap megrendelte a patika, másnap megérkezett és azóta itt van a hűtőben (hetek óta).

                      Várom, hogy hetek teljenek el az utolsó antibió szedése óta (sajnos, idén ősszel/télen kb. havonta jelentkezett vmi felsőlégúti frinc franc).

                      És vacillálok, hogy kérjük-e, beadassam-e?

                      (És ugyanígy vagyok a kullancs ellenivel.)
                      Orsi, a rendmániás és a Fiúk: az állatimádó, ovis Milu (2010/02/16) és a babaszagú, cicifüggő Lóci (2013/05/28)
                      kendőzünk, együtt alszunk, tej-,tojás-,szójamentesen étkezünk, e-mail: kicsiorsi vipmail

                      Comment


                        mi is oltattunk 1 éves kor után, semmi mellékhatás nem volt!
                        Edo és Nimród (2009/10/29)

                        Comment


                          Sziasztok!
                          Nem vett valaki mostanában MENJUGATE oltóanyagot????
                          Voltam vagy 10 gyógyszertárban , kb 20-at felhívtam és sehol sincs, kedden meg oltanák a gyerkőcőt. És az a gáz, hogy ez már a második lenne.

                          Comment


                            Köszi mindenkinek, hogy megosztottátok velem a tapasztalatotokat!
                            Azt is olvastam, hogy Magyarországon a B típusa fordul elő, de a C ellen oltanak!!!??? Nem tudjátok, ez tényleg igaz???

                            Mi még nem vettünk oltóanyagot, nem tudom hol kapható.
                            Lilla Blanka (2010.05.04.) és Tímea Fanni (2013.07.07.) anyukája, Dóri

                            Comment


                              messkete eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Tulili, miket ajanlott kullancs ellen? mar ha nem vagyok indiszkret...az engem is erdekelne.
                              Homeoval foglalkozó ismerősöm szerint a Zeckenbissfiber Nosode C 30 agyvelő- és agyhártyagyulladás; másikként a Borrelia Nosode C 30 Lyme-kór ellenit mondta nekem. Csípés esetén 3-4 napig 5 bogyót mondott mindkettőből. Megelőzésként havonta egyszer 5 bogyó mindkettőből.
                              De azt mondta, hogy nálunk nem biztos, hogy kapható

                              Comment


                                Itt kapható:http://www.remedia.at/homeopatia/
                                Gyógyszertárakat nem kérdeztem, h. van e

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X