Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Andrej, köszi! Én úgy döntöttem, hogy kivárom, hogy kijön-e rajta valamilyen tünet, elvileg a rubeloánál 7-10 nap a lappangási idő. Addig inkább nem találkozunk senkivel, aki elkaphatja. Lehet, hogy túlparázás, de így vagyok a legnyugodtabb.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    Comment


      dalmika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem végeztem, a háziorvosnál lehet vajon? Nem vagyok járatos ilyesmiben, köszönöm a tanácsot!
      Háziorvos ad beutalót vérvételre, és beikszeli rajta, hogy mit vizsgáljanak. Az indok nyilván a terhesség, a terhességre veszélyes vírusok elleni antitesteket kell tesztelni, ha természetes úton nem kaptad el vagy nem emlékszel. Ha oltva voltál és van róla papír, akkor talán nehezebb ügy kérni ezt a vizsgálatot, nemtom. Pedig akkor kell csak igazán

      Bodzaboris: szívesen.
      Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

      Comment


        Andrej, nagyon köszönöm a segítségedet! Nem tudni, hogy voltam-e, oltva biztos nem voltam.
        Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

        Comment


          bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kati! Fogékony egyedre nem veszélyes? Ez nekem kicsit felemás. Vagy csak paramami vagyok?
          Én még pár hónapja találtam egy olyat, hogy azt írta a doki, hogy fertőzHET. Na, de ezt ki meri bevállalni?

          Dalma! Mi lenne, ha kihúznád Csanád oltását, amíg be nem lépsz a második trimeszterbe? Mondd mindig az orvosnak, hogy meg van fázva, akkor nem olthatja be.
          ha nagyon rosszindulatú akarok lenni, akkor azt mondanám, h van a hivatalos verzió (nem kell félni), meg a valóság (gyengített a vírus, de elkapható)...
          nem vagyok túl jóban a háziorvosunkkal, sokkal alapabb dolgokért verni kell az asztalt nála, de azt hiszem bevállalom nála a rubeola-szűrést
          (ha nem lennék így leégve, elmennék, oszt megcsináltatnám pénzért -sztem ántsz-ben tutira lehet)
          Kati

          Comment


            Nem vagy rosszindulatú, igazad van.
            Engem annyira zavar, hogy nem lehet tudni kinek higyjek. Kb a megérzésemre hallgatok általában, de azért ez gáz, ha a gyerek egészségéről van szó.
            Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

            Comment


              eszter, akkor túl vagytok rajta!

              nekünk csak januárban lesz, addig átrágom magam a kivezetés témakörön. a dokinéni nem akarja megérteni, miért nem akarom egyben oltatni a prev-ral. "anyuka, minke 2x kínozni azt a gyereket?" grr!

              nem tudom, h fertőzhet-e, azt viszont igen, h kevés olyan lelkiismeretes anyu van, aki odafigyel az ilyesmire sztem.
              Edo és Nimród (2009/10/29)

              Comment


                Én mondjuk azért is húztam ennyi ideig N. mmr-jét, mert várandós voltam, ő meg szopizott félidőig. Mikor megkapta, már nem... ez engem megnyugtatott, pedig a nagyon szuper homeós dokinőnk szerint nem lett volna baj amúgy sem.

                Kivezetés: mi is szépen, szabályosan megcsináltuk, aztán mégis...
                Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                Comment


                  Az oltásunk óta szerencsére nincs semmi. Viszont az tényleg jó kérdés, hogy fertőz-e a gyerek ilyenkor, mert hát csak megjelenhetnek rajta is a betegségre jellemző tünetek és hát én se puszizkodtam annyit Csengével ebben a 10-14 napban épp erre gondolva. És mondjuk alapból nem igazán mentünk sehová sem, mert lázasan kedvtelenül nem szívesen utaztattam a gyereket.
                  Évi Csenge 2009. május 24.

                  Comment


                    Most azt hallottam egy ismerős orvostól, hogy bizony fertőzhet, 7-9 napig nem jó találkozni pici babákkal és legyengült immunrendszerű emberekkel.
                    Mi most vagyunk a 11. napon, csak halkan merem írni, hogy eddig se láz, se rosszkedv, se bágyadtság.
                    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                    Comment


                      Kiderült, hogy ált. isk.-ban kaptam oltást rubeola ellen (ezt az MMR-t), akkor vajon be merjem oltatni Csanádkát jövő héten?
                      Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

                      Comment


                        Szerintem igen. Állítólag én is kaptam, '78-tól oltott mindenki.
                        Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                        Comment


                          Köszi Eszter! És szuper, hogy nálatok minden rendben zajlik!!!
                          Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

                          Comment


                            Dalmi, ha téged megnyutatna a 20. hét utáni oltás, mondd meg nyugodtan az orvosnak. Hogy kész neked ez az agymenésed, majd akkor hozod. Ha nem jár közösségbe a gyerkőc, szinte lényegtelen az a pár hét ide vagy oda.

                            Más országokban egész máshogy oltanak időrendben, mégis védettek lesznek a kölykök.

                            Minek kétszer kínozni a gyereket kérdés pedig egy nagy hülyeség. Orvosnak kényelmesebb így, gyereknek mindegy, mert így is úgy is kétszer szúrják. Pl a mi orvosunk És az is aki mellett dolgoztam nem adott jár gyereknek mindkét lábába oltást... soha!
                            Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
                            aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
                            Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

                            ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

                            Comment


                              dalmika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszi Eszter! És szuper, hogy nálatok minden rendben zajlik!!!
                              Köszi, de aranyos vagy!
                              Kezdem elhinni, hogy tényleg minden probléma nélkül túlesett rajta Imi, ma két hete kapta meg az oltást.
                              Majd írd meg, hogy mi volt nálatok!
                              Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                              Comment


                                Csanádka végül holnap lesz két hete, hogy megkapta az oltást, és úgy tűnik mi is megúsztuk, de azért nem kiabálom el.
                                Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X