Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

sipoly/fistula. ki mit tud???

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    sipoly/fistula. ki mit tud???

    Akció
    nem tudom egyedül vagyok-e ezzel:

    simon fiam fistula colli-val született, azaz nyaki sipoly.
    (kopoltyú maradvány... a korai terhesség alatti stressz, és lelki terhek okozhatják-hát az nekem jutott, sajna, bôven)

    valakinek van tapasztalata??? megmûttetni nem szeretnénk!!!!!! még pár hónaposan látta természetgyógyász, azt mondta hagyjuk! meg hoyg a személyiségéhez hozzátartozik, nem szabad mûteni. sebész persze aszonta egy éves kor után mûtét...hát mi nem így gondoltuk...
    vittem más alternatív gyógyászhoz is, ô lábfej masszázst javasolt, ahol a nyaknak megfelelô hely van. azt mondta attól benôhet. nem nôtt, de nem is csináltam nagggyon sokáig azt.

    most lesz 4 éves, eddig tavaly gyulladt be kb egy hétre kicsit, azon kívül semmi!!!!

    tudtok tuti orvost, aki alternatív, nem sebészhez küldô, mûtôs párti??!?!?!
    most rákerestem sok idô elteltével, mindenféle ijesztgetést találtam, mûtét közbeni fotók, stb....
    eszter:Simi, Dani, Milo.
    szülésfotó
    +dúla vagyok,kérdezz bátran!


    #2

    írtam az egyik gyerekorvosnak, érdeklôdve, hoyg milyen más megoldás lehet a mûtéten kívül, az volt a válasz:

    Kedves Eszeter!

    A fejlődési maradvány tudományosan megalapozott kezelése műtéti.


    asszem nem vele fogok tárgyalni a továbbiakban....
    eszter:Simi, Dani, Milo.
    szülésfotó
    +dúla vagyok,kérdezz bátran!

    Comment


      #3
      Eszter,jövőhét csütörtökön viszem a gyerkőcöket oltásra ha ráér addig rákérdezek a doktorbácsinknál hátha tud valami tanácsot adni vagy ajánlani valakit.
      GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
      Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

      Comment


        #4
        Gyöngyi!!!
        köszönöm!!!! bár a "rendes/sima" dokinak nem is említettem most, amikor hozzá kerültünk, félek hoyg kötelez majd mindenféle vizsgálatra.... na de kiváncsi vagyok mit mond a tiéd! és kösziiiiiiiii!!!!
        eszter:Simi, Dani, Milo.
        szülésfotó
        +dúla vagyok,kérdezz bátran!

        Comment


          #5
          Eszter,
          ha jól értlek, a fő problémád nem az, hogy nem műteni, hanem az, hogy eddig sehol nem találtál értelmes, elegendő információt a problémáról, és a lehetséges kezelési módok előnyeiről-hátrányairól...?
          Gondolom, ha valaki elmagyarázná, mire számíthattok x év múlva műtéttel, avagy anélkül, nyugodtabban, kevésbé érzelmekből tudnál dönteni...
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            #6
            Azért gondoltam a "sima dokinkra",mert évekig volt a győri Petz Aladár kórházban valamint Ő sem híve a fölösleges műtétnek és gyógyszerezésnek.
            A fiam fitymáját is Ő csinálta meg a rendelőben,mert kicsit levolt tapadva.
            GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
            Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

            Comment


              #7
              bonyimami!!
              hát most nem tudok nem érzelmesen gondolni erre... pont ennyi idôsen tudom hoyg képtelenség lenne egy kórházasdi, mûtéttel meg pláne most eljátszani!!!!
              -nekem egy éves koromban volt egy iylesmim és nem mondom hoyg emlékszem, de nagyon negatív dolgok maradtak bennem onnan.
              szóval, de most épp az a cél, hogy ne kelljen mûteni!!!! nem tudom miylen kor lenne a legideálisebb erre....

              Gyöngyesz!!!
              kiváncsian várom, hoyg mit mond a dokid! és köszii!!!
              eszter:Simi, Dani, Milo.
              szülésfotó
              +dúla vagyok,kérdezz bátran!

              Comment


                #8
                Bagzerka, Boginak a fenekén van egy vak fisztula, az I-es Női Klinikán nem vették észre, a zárójelentésben sem említik, amint hazajöttünk én fedeztem fel. Ennyit az alapos újszülöttvizsgálatról. Voltunk a Heim Pál sebészetén, megnézték, vak fisztula a diagnőzis, azaz nem váladékozik, nem kommunikál semmilyen belső szervvel. Azt javasolták, hogy vigyük vissza 6 hónaposan egy röntgenre, a férjem nem egyezett bele, így elmaradt. Hamarosan megyünk csípószűrésre és akkor bevisszük megint a sebészetre. Figyelem, hogy ne váladékozzon. Azt mondta a sebész, hogy nem kell műteni csak ha váladékozik, begyullad, piros stb...

                Lehet, hogy most amgam alatt vágom el a fát, de komoly betegségek esetén én nem hallgatnék kizárólag természetgyógyászra. Volt aki az agydaganatot is teával kezelte, emaitt maradt 3 gyerek anya nélkül... Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszek a homeopátiában és nem támogatom az alternatív módszereket, de érdemes lenne a gyereket alaposan kivizsgáltatni. A Heim Pál sebészetére nem kell beutaló, mi kb. félórát vártunk a dokira.
                Boglárka (2007. november 19.) anyukája

                blog

                Comment


                  #9
                  Bogi!
                  hát ja, nálunk is születés után nem vette észre senki!!!! én rögtön láttam, ahoyg szopott, húzódott.
                  voltunk sebészeten, a jánosban ismerôsnél 2x is, és a bethesdában is!!!!!! miven nem gyulladt, ahogy írtad te is, mondták hoyg vigyük vissza x idô múlva és megfestik.... ott mondtuk azt, hoyg oké, azt nem kéne.
                  különben meg szerintem, amíg nincs ezzel baj, ahogy nincs is, addig nem kell csinálni semmit.... makk egészséges, kevesebbet betegeskedik, mint ovistársai. szóval egyenlôre hagyjuk!
                  de köszi hoyg írtál, és valahol megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedül ezzel.

                  tényleg, neked volt valami a terhességed során, ami szerinted okozhatta?!?! lelki nehézségek, stressz?????
                  eszter:Simi, Dani, Milo.
                  szülésfotó
                  +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                  Comment


                    #10
                    Rékánál ma derült ki, hogy a nyakán levő pici lyuk fistula. Nálatok mi lett végül, műtötték a kisfiadat, vagy elkerültétek?
                    Nekünk ma azt mondta a gégész , hogy csak ha begyullad nagyon, akkor kell műteni, hagyjuk békén.
                    Évi

                    Comment


                      #11
                      Nem mutottek!!! Valamikor elvisszuk ujra nyaki uh-ra, hogy tovabbra se latnak-e gondot. Ma pont picit tobb cucc jott estere ki, meglatjuk, remelem most sincs semmi...
                      Kislanyodnal hol a nyakanal?
                      eszter:Simi, Dani, Milo.
                      szülésfotó
                      +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                      Comment


                        #12
                        A lenti részen, a jobb oldalon.
                        És milyen időközönként kell ellenőriztetni? És egyáltalán ezzel milyen dokihoz kell menni? Mi a naggyal mentünk gégészhez, és őt kértem meg, hogy nézze már meg, mi ez. Megnézte mikroszkóppal (uh-val nem), és ennyit mondott, hogy ne birizgáljuk.
                        Évi

                        Comment


                          #13
                          Nekunk is pont ott!!!!!!!! Sebesz mondta regen h mutik majd, utana fizetos/magan uh-ra mentunk, hattyuhazba, ott neztek. Ok aszontak nem ritka ez, es h szerintuk se mutsek, mert az meg nagy szazalekban kiujul, es akkor ujra muteni kell... Evente akartam nezni uh-n, de sztem 3 eve voltunk... termeszetgyogyasz ajanlott kezelest ra, amitol beno, ha csinalod, de mi elakadtunk abban :s most akarom ujra elkezdeni!!!
                          eszter:Simi, Dani, Milo.
                          szülésfotó
                          +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                          Comment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Nekem 1 éves és 2 hetes a kislányom, a nyakán jobb oldalt alul van a fistula nyílása, neki is behúzódik nyelésnél. Még én sem szántam rá magam a műtétre, de azért sok fejtörést okoz. Én nem vagyok műtét ellenes, de úgy érzem nem elegendő az információm, a döntésre. Jövő héten egy fej-nyaksebészetben járatos barátom utánanéz a legújabb információknak (műtét, ha igen mikor, ha nem akkor begyullad ezt tudjuk, de az általában mennyiben nagy baj, van-e vmi alternatív módszer a nyak vágása helyett...). Ha bármit megtudok megírom nektek. A ti gyerkőceiteknél is behúzódik még a fistulanyílás?

                            Comment


                              #15
                              Szia!
                              En fiam mar 7,5 eves, es osszesen egyszer gyulladt be!!!! Akkor is picit piros volt, kb 2 nap utan semmi sem latszott!
                              Mi hagyjuk, mig nincs gond!! Evente-ketevente nyaki uh-val megnezetjuk, es figyeljuk! Ennyi
                              A mutetrol azt hallottam, hogy ugy mindig megujul, es ujra kell muteni folyton...szoval azt kosz, nem kerunk!!
                              eszter:Simi, Dani, Milo.
                              szülésfotó
                              +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X