Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

propolisz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    propolisz

    Akció
    ki használja, mire, milyen adagolásban, hány éves kortól?
    én most magamnak nyomom, torokgyulladásra, remélem, használ
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    #2
    Én az f.p propoliszát használom lázra, vírusra. Panna 19 hónapos és már ő is kapott. Neki "lemorzsáztam" és joghurttal vagy tejcivel adtam.
    Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

    Comment


      #3
      nekem tinktúra van, ami alkoholos és így gyereknek nem adható de tegnap kezdtem és tökre érezhető a javulás, szóval jó kis cucc
      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


      ÁLOMJÁRÓ CD
      születésnaptár
      babahordozási tanácsadó vagyok

      Comment


        #4
        Nekem van szopogatós "Propur", meg alkoholos tinktúra, mindkettő nagyon jó torokra is, de a tinktúra sebre is, fertőtlenít, hámosít. Gyerekeknek még nem próbáltam.
        Roni, Erzsó (2008.07.22.) és Miska (2009.12.22.) mamája

        Comment


          #5
          Én a tinktúrát popsi-peluskiütésre kaptam, csak nem tudtam még kipróbálni.
          Roni, Erzsó (2008.07.22.) és Miska (2009.12.22.) mamája

          Comment


            #6
            én is tinktúrát használok. nekem sokmindenre bevált, pl. mikor terhes voltam, az egyik fogam, ami totál egészséges volt, csak egy kezeléskor véletlenül beleakadt a fúró a zománcába, elkezdett romlani. a propolisz megállította a folyamatot, ami jó, mert míg szoptatok, nem szeretnék fogorvoshoz menni.
            1 éves kortól a gyerekemnek is adni fogom, ha szükséges, csak majd feloldom vízben. addig, ha úgy látom, hogy bújkál benne valami, méhpempőt adok, azt lehet még újszülöttnek is. nem volt még beteg szerencsére. kop-kop-kop.
            Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

            Comment


              #7
              Propoliszos mézet eszik a férjem nagyon jó immunerősítő, gátolja a daganatos sejtek kialakulását.
              Gyerekeknek torokfájáskor szoktam adni és hat, két nap alatt elmúlik nekik tőle.
              Én magam csinálom a mézbe rakom a lefagyasztott, kalapáccsal összetört, majd kávédarálón ledarált propoliszt.
              "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
              Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
              Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

              Comment


                #8
                Jaa propoliszos mézet virágporral együtt eszük.
                "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
                Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
                Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

                Comment


                  #9
                  Mi is propoliszos mézet használunk,mikor betegek a gyerekek,ők is kapják.Mi így vesszük.
                  Detti, Lenci nagylány (2006.04.18.) ,Alíz kicsi lány (2008.06.23.) és egy pici Ármin (2011.05.12.) anyukája

                  Comment


                    #10
                    Egy éves kor előtt mézet sem szokás adni, allergizál, nem? Vagy változott az álláspont?
                    Roni, Erzsó (2008.07.22.) és Miska (2009.12.22.) mamája

                    Comment


                      #11
                      vassanya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Propoliszos mézet eszik a férjem nagyon jó immunerősítő, gátolja a daganatos sejtek kialakulását.
                      Gyerekeknek torokfájáskor szoktam adni és hat, két nap alatt elmúlik nekik tőle.
                      Én magam csinálom a mézbe rakom a lefagyasztott, kalapáccsal összetört, majd kávédarálón ledarált propoliszt.
                      Andi, megkérdezhetem, hogy csinálod a propoliszos mézet? Mennyi mézbe mennyi propoliszt raksz?
                      Most vett anyu a méhésznél propoliszt, és mindenhol azt olvasom, hogy az alkoholos tinktúrát teszik a mézbe. Én pont azért nem vettem azt, merthogy gyereknek is adnám. nem akartam idő előtt alkohollal traktálni
                      És kell előtte szűrni vagy válogatni, mert ilyen gumi állapotban nehéz lenne, de a tinktúrát meg leszűrik, hogy a nem odavaló részek, keretdarab, méhláb, ne kerüljenek az oldatba

                      Szóval propoliszos mézet tudok én is csinálni? Köhögésre, hörghurutra is jó lehet?
                      Köszi.
                      Kinga
                      Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                      Piciházikó

                      Comment


                        #12
                        Nálunk is pont aktuális a dolog (torokfájás)....de jó, hogy véletlenül beleolvastam ebbe a topikba.
                        Már el is felejtettem, hogy pár hónapja vettem egy méhésztől propolisz tinktúrát.
                        Ti hány cseppet használtok egy nap? 2x20 csepp az elég lehet?
                        Andi
                        Emma (2009.ősz) és Emese(2012.nyár) Attila baba (2015.nyár) anyukája

                        Comment


                          #13
                          Kinga, persze, hogy tudsz.
                          Én kb. 2dl mézbe( jó folyós legyen -melegítsd fel vízben) másfél- két evőkanál őrölt propoliszt tettem, jó sokáig kavargattam amíg egynemű nem lett.
                          Figyelni kell amikor csinálod, mert nagyon tapad a propolisz, de nem ördöngősség.
                          "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
                          Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
                          Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

                          Comment


                            #14
                            vassanya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kinga, persze, hogy tudsz.
                            Én kb. 2dl mézbe( jó folyós legyen -melegítsd fel vízben) másfél- két evőkanál őrölt propoliszt tettem, jó sokáig kavargattam amíg egynemű nem lett.
                            Figyelni kell amikor csinálod, mert nagyon tapad a propolisz, de nem ördöngősség.
                            Köszi szépen, megpróbálkozok akkor vele. Előtte akkor ledarálod kávédarálóval és úgy teszed bele, jól értelmeztem?
                            3 éves gyerek már eheti? mekkora adagban?
                            Szegény legkisebbem pont ma belázasodott, köhög is, remélem gyorsan gyógyul, hátha ez is segítene.
                            Kinga
                            Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                            Piciházikó

                            Comment


                              #15
                              nekem csepp formában van itthon, de még nem bontottam ki. Anyu használja. Valamelyik nap kijött valami a száján, leecsetelte vele, másnapra leszáradt a seb. Én egyenlőre virágport használok, ez is jó szerintem
                              Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X