Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok!

    Nekunk is volt a nagyfiamnal, szerencsere nem tul nagy, 16-17 mm volt mindket oldalon. Nekunk az hiszem, havonta volt egy pisivizsgalat, es 3 havonta egy uh. 7 honapos korara mar annyira lecsokkent, hogy mar nem kellett tobbet mennunk. Majd a kozepsonek is volt, de csak magzati korban, a 6 hetes uh-n mar neki eltunt, vagyis csak valami 5 mm-s volt, amit nem is jegyeznek.

    Comment


      #17
      Talicska* eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      tágulatok fokozatosan lettek kisebbek, soha nem látszott visszafolyás vagy pangásra utaló egyéb jel, sugárban pisilt és szóval éreztük-láttuk meg háziorvos is mondta, hogy 3 éves korára tuti kinövi.

      (katéter, izotóp)
      Ági, van pár kérdésem:

      - milyen ütemben kezdtek csökkenni a tágulatok? Havonta 1-2 mm?
      - miért fontos a sugárban pisilés?(eczünk és nem mindig jön sugárban...)
      - a katéteres vizsgálat mire jó? Csak pisimintát vesznek?

      köszi
      Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

      Comment


        #18
        whitewolf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért féltünk a műtéttől nagyon, mert az orvosunk szerint ez a fajta műtét a legnagyobb veseplasztika. Nagyobb műtétnek számít mint egy vesekivétel. Persze ez csak a mi esetünkre vonatkozik. Eléggé otthon vagyok sajnos a témában kérdezzetek bátran.
        Móni,

        Minden elismerésem! Nagyon kemény lehetett! ...akkor én fogjam be...
        - nálatok hogyan vették észre?
        - mekkora a tágulat?
        - pontosan mi a lefolyása a vizeletvizsgálatnak? Katéterrel csinálják vagy belepisilteted a babát valahova?

        El akarok menni homeopátiás dokihoz, ha jó és segít, továbbítom!
        Szigfrid is eltolódott október végére, azon a héten esedékes a doki is. Szigfrid nagyon rendes volt, azt mondta, hogy 2e/alk, 3 alk.-1 hét alatt és megnyitja a keringését azon a részen, ami csökkentheti a tágulatot.
        Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

        Comment


          #19
          Off: Egyik legjobb barátnőm egyébként Újfehértói!
          Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

          Comment


            #20
            Leonit:

            Mi számít nagynak, ha egy újszülöttön a 17 mm nem az???(nekünk 21mm)
            Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

            Comment


              #21
              Tudtok jó nefrológus dokit mondani?
              Találkozott valaki a sote 2-n a Mátyus dokival?
              Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

              Comment


                #22
                Sziasztok!

                Nekünk még magzatként észrevették. 12 mm-es volt mikor született. Most volt uh-n a múlthéten, beírom majd a méreteket pontosan, csak az autóban van a papir.
                A vizeletvizsgálathoz van vizeletgyűjtőzacsi, abba kell belepisilnie, úgy visszük az orvoshoz.
                A katéteres vizsgálattal azt szokták nézni, hogy nincs e visszafolyás. Ilyenkor feltöltik a hólyagot valamivel. Nekünk még nem volt, azért nem tudom pontosan.
                Ha segít nektek írj légyszi, és mi is megyünk

                Comment


                  #23
                  szigagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Off: Egyik legjobb barátnőm egyébként Újfehértói!
                  tényleg?? Kicsi a világ

                  Comment


                    #24
                    Sziasztok! Az én kislányomnak is vesetágulata van, a terhesség 18. hetében fedezték fel.Panaszt még nem okozott (koppkoppkopp), de folyamatosan nézzük a pisit,és mi a Máttyus dokihoz járunk. Csak ajánlani tudom,állítólag az egyik legjobb az országban.

                    Comment


                      #25
                      Hmmm....akkor lassan rászánom magam, hogy meglátogassuk.
                      Nálatok mekkora a tágulat mértéke? Mennyi idős a kislányod?
                      Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                      Comment


                        #26
                        Új info egy gyermekorvostól: ha függőlegesben van a gyermek, csökkenni kezd a tágulat. Direkt rákérdeztem, hogy állni/járni kell-e tudnia - de nem, maga a függőleges helyzet segít.
                        Tehát: csak hordozgassuk őket bátran!!!
                        Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                        Comment


                          #27
                          Felhoznám a topikot,mi újság van Veletek??Anyukák,gyerekek??
                          Nálunk is hasonló a helyzet,vesetágulat!!Magzati korban vették észre 36hetes voltam,születés után bal 6mm,jobb 9mm...most pedig a bal már normálisnak mondható a jobb 13mm-re nőtttt!
                          Alternatív megoldás??csak a homeobogyó,vmi más...
                          Újfehértói mami,én Nyházán éltem 30évig és mindkét gyerkőcőt ott is szültem,nekem lehet lesz alternatív megoldásom Nyházán??Ha tudok többet jelzem Neked!!
                          Zsuzsa

                          Comment


                            #28
                            Mi elhagytuk a pelust, helyette EC és gatyamosás, a legutóbbi eredményünk (indult a bal vese 18 mm-es tágulatával, a kelyhek 8-10 mm-esek voltak+ mozgatásnál "finom belső echo-k" jelentek meg, ami az orvos szerint baktériumok jelenlétére utalt):
                            kelyhek 4-5 mm-esek,
                            vesetágulat 16 mm,
                            baktériumok eltűntek.

                            Homeobogyót nem kapott, kérdeztem Kürti drnőt, de nem tartotta szükségesnek. Ja, csak BCG oltást kapott, a többit nem engedtem.
                            Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                            Comment


                              #29
                              Jártunk Mátyusnál is, de ilyen nemtörődöm, életunt, magaslovonülő kiábrándult fazont, akiből harapófogóval kell kihúzni mindent, rég láttam!
                              Vagy az zavarta, hogy lányom a hátamon, vagy az, hogy meg mertem kérdezni, hogy miben áll a diphenoxiethanol vesekárosító hatása és hogyan dúsulnak fel az alumíniumsók a vesében, én nem tudom. Csak annyit bírt kinyögni, hogy ezt honnan veszem, és áááá, ilyen nincs is, ő egyet sem látott.
                              A forrás megnevezése után egyenesen hülyének nézett. Mindezt úgy, hogy azért az én nevem előtt is ott van az a két betű, nem csak az övé előtt. Igaz, nem orvosi, hanem jog dr, de általában szokták akceptálni és nem beszélnek velem így.
                              Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                              Comment


                                #30
                                Ezt találtam a vesisoureterális reflux-ról ill. annak fokozatairól.
                                Dia és két kislány
                                Ritkán vagyok a mamamin

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X