Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsik, ovik, csana-k dícsérete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    No, bocsánat, hogy eddig nem jártam erre, de most pótoltam a lemaradást, frissítettem az 1. hsz-t.
    Ági, ez a csana kicsit megkésett nekünk Pedig de jó lett volna anno... na mindegy, végülis remek helyre kerültünk a végén, még ha drága is volt, de totál megérte!
    Valerka, megleptél rendesen, én úgy tudtam,hogy a richteres oviba csak olyan járhat, akinek a szülei vagy nagyszülei richteresek! Állandóan helyhiány meg várólista van :-O
    Nyúlanyóca, ez megdöbbentő! Csanánál még nemis hallottam ilyen hozzáállást, először azt hittem, valami állami rémségről írsz.
    RékaésPetrus (08.09.18.)

    Comment


      #92
      rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Valerka, megleptél rendesen, én úgy tudtam,hogy a richteres oviba csak olyan járhat, akinek a szülei vagy nagyszülei richteresek! Állandóan helyhiány meg várólista van :-O
      Én is így tudtam, várólistáról került be a lányom is, viszont az ebédbefizetésnél van mindig richteres meg nem richteres tarifa

      Tegnap volt az első szülői, mármint nekünk, későn érkezetteknek első. Még mindig tök jó minden, mindenki szépen beszokott, csaj imád járni, minden happy
      Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
      privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

      Comment


        #93
        Sziasztok! Most olvasom hogy több richteres ovis törpe is van itt ARról tudtok esetleg valamit hogy ha menne a gyermek(Zsofca ) minicsopiba akkor szobatisztnak kell lenni vagy sem.(Ez 2.5 éves kortól van asszem. A másik min vacilálunk hogy a RG oviba menjen vagy anyuhoz szintén minicsopiba? (ANyumnál pont ő lenne az ovónéni,Igy talán könnyebben
        beszokna...)de a RG be meg apuka tudná vinni- igaz ő most hajnalban jár...
        Évi, a zsivány nagylány Lilla Zsófia anyukája, (2010.04.22. 12:01)

        Comment


          #94
          Evita85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! Most olvasom hogy több richteres ovis törpe is van itt ARról tudtok esetleg valamit hogy ha menne a gyermek(Zsofca ) minicsopiba akkor szobatisztnak kell lenni vagy sem.(Ez 2.5 éves kortól van asszem. A másik min vacilálunk hogy a RG oviba menjen vagy anyuhoz szintén minicsopiba? (ANyumnál pont ő lenne az ovónéni,Igy talán könnyebben
          beszokna...)de a RG be meg apuka tudná vinni- igaz ő most hajnalban jár...
          Szia!
          Mivel vadi újak vagyunk (októberben csatlakoztunk be), nem biztos, hogy mindent jól tudok. Szóval: tavaly indult mini és rendes kiscsoport is, 2.5 és 3 évesekkel. Idén csak sima kiscsoport indult, a lányom június közepén született, 4. legidősebb. Vannak 2009 januári születésűek is, azaz eléggé fiatalka a csoport. Mindenképp szobatisztának kell lenni, délutáni alvásra sem adnak pelust. Balesetek persze nem kizártak, nincs is ebből gond. (Mi is többek között ezért kerültünk be később, de hely sem volt, valaki kimaradt.) Érdemes feliratkozni, mindig van várólista, de üresedés is. Férjem is hajnalban járt eddig, most kicsit később mennek. 5-7-ig van reggel ügyelet, beszoktatás alatt ez még nem ajánlott. Ilyenkor összevonva vannak, 7kor mennek a saját csoportba. Mi apánk 1/2-3/4 7 körül szokott odaérni, kicsit bemegy ügyeletbe a csaj, ott lehet csodálni a nagyokat :-) Nekünk nagyon bejött ez a rendszer, sokat vannak együtt, sokkal jobb a kapcsolatuk, én meg tudok egész nap a kicsivel babázni. (Nálunk helyben ha felvették volna is csak félnapos lehetett volna.)
          Én nem szívesen tanítanám a gyerekeimet, de ezt ti érzitek.
          Kérdezhetsz priviben is, nem tudom, mennyire ismeritek az ovit, tudok képet is küldeni :-)
          Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
          privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

          Comment


            #95
            ja, azt kifelejtettem, hogy 4 évre terveznek, kis-középső-nagy és nagyon nagy csoportok vannak. Szóval valójában akkor minicsoport, ahova jár a kiscsajom, a nagyon nagyok sem "bukottaknak" vannak kezelve. Most 5 csoport van, ebből két kiscsoport: a tavalyi minik, meg mi.
            Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
            privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

            Comment


              #96
              Köszi az infókat Képeket megköszönöm előre is.(akár itt is) De ha nem akkor majd megirom az email címem.) Ez a szobatisztulás nehéz kérdés... Mondjuk próbálkozunk...
              Évi, a zsivány nagylány Lilla Zsófia anyukája, (2010.04.22. 12:01)

              Comment


                #97
                Evita85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszi az infókat Képeket megköszönöm előre is.(akár itt is) De ha nem akkor majd megirom az email címem.) Ez a szobatisztulás nehéz kérdés... Mondjuk próbálkozunk...
                Eszti lányom júniusi, szeptemberben kiderült, hogy mégis lesz hely az oviban. Ezen felbuzdulva 1 hét alatt lett szobatiszta, különösebb balesetek nélkül. De valahogy azt tudtuk, hogy ő kész a dologra, csak a motiváció hiányzott. Bementünk megnézni az ovit, beszélt igazgató és helyettes nénivel, játszott az udvaron, tévézett a gyerekekkel az ügyeletben. Minden nap kérte, hogy nézzük meg a képeket az oviról, ez még most is megy. Na de szép is meg minden, bár tudom, nem ez számít igazán, hanem az ovó- és dadusnénik meg a gyerekek. Ja, most volt szülői, nemsokára kezdik csinálni a sószobát
                képeket priviben küldenék, fogalmam sincs, hogy szabad-e nyilvános helyre kitenni, RG belső honlapról valók szerintem
                Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                Comment


                  #98
                  Mi egy csomót vaciláltunk, hogy hova menjen Petra, aztán elcsalta egy másik oviba a bölcsis barátnő. Viszont kiderült, hogy ők hamarosan külföldre költöznek, úgyhogy nem biztos, hogy jól döntöttünk. Még lehet,hogy jövőtől mi is megpróbálunk bekerülni. Amúgy milyen az Erika néni?
                  RékaésPetrus (08.09.18.)

                  Comment


                    #99
                    rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi egy csomót vaciláltunk, hogy hova menjen Petra, aztán elcsalta egy másik oviba a bölcsis barátnő. Viszont kiderült, hogy ők hamarosan külföldre költöznek, úgyhogy nem biztos, hogy jól döntöttünk. Még lehet,hogy jövőtől mi is megpróbálunk bekerülni. Amúgy milyen az Erika néni?
                    Erika néni aranyos a lányom szerint. Második napon talán azt mondta, hogy a gyerek öntörvényű és nem lesz vele egyszerű. Szóval van helyzetfelismerő képessége. Úgy gondolom viszonylag szigorú és következetes, ez a legtöbb gyereknek bejön. A szülőin tegnapelőtt azt mondta, hogy örülnek, hogy Eszti hozzájuk jár. Amennyit én érzékelek, nagyon tud hatni Esztire: "Erika néni azt mondta, hogy az ovisok váltott lábbal mennek a lépcsőn és felfele én is úgy megyek." (Mozgásproblémánk van még bőven, de 2 hét után ez nekünk óriási haladás volt.)
                    Ági (Ágota) néni a másik óvónéni, ő kicsit morcosabbnak tűnik, de pl. Eszti haját ő szokta alvás után megigazítani.
                    Egy helyettes Erzsi néni van még, ő nekem a kedvencem, tényleg a folyamatosan mosolygós típus, egy alkalom után emlékezett, hogy a szőke copfos az Eszti.
                    Két dadus nemsokára nyugdíjba megy, én meg épp dajkának tanulok :-)
                    Utoljára szerkesztette valerka; 2011.11.11., 15:10. Oka: feledékenység :-)
                    Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                    privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                    Comment


                      Szeretném Csepeliek/környékiek figyelmébe ajánlani a bölcsit/ovit ahová kisebbik lánykánk jár:

                      http://www.mezeskalacshaziko.hu/

                      Csupa jót mondhatok! Ha bármi plusz infot kértek, itt .v. priviben szívesen!
                      Csilla és a lányok: DORKA (2009), KARINA (2010)

                      Comment


                        Dorkanyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szeretném Csepeliek/környékiek figyelmébe ajánlani a bölcsit/ovit ahová kisebbik lánykánk jár:

                        http://www.mezeskalacshaziko.hu/

                        Csupa jót mondhatok! Ha bármi plusz infot kértek, itt .v. priviben szívesen!
                        Ezt már vártam
                        Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                        privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                        Comment


                          valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezt már vártam
                          Csilla és a lányok: DORKA (2009), KARINA (2010)

                          Comment


                            Hetedik keruleti bolcsikrol van valakinek bovebb tapasztalata? Plusz hatodik ker varosligeti. Voltunk latogatoban, de az eleg rovid volt.

                            Comment


                              Lányok, tudnátok infot mondani a IV. kerületi Pozsonyi lakótelepi óvoda és a JMK óvoda (van még az a vallásos ovi is a Kassai utcában, nem tudom, mi a neve, nem vagyok vallásos, templomba járó, nem tudom szóba jöhet-e, de ha vélemény van, akkor erről is várnék)
                              Most a Kassai utcában lakunk, de pár hét és a Pozsonyi utcába költözünk. Nem tudom, körzetenként vannak-e az ovik, számít-e a cím Újpesten belül. És lehet-e hamarabb jelentkezni a szeptemberre, mint a májusi dátum...
                              Luca ápriliban lesz 3. (mivel még nem szobatiszta, úgysem fogja az ovit kezdeni szeptember előtt, és amúgy is nagyon szereti a bölcsit. A költözés után nem akarnám még egy nagy váltással terhelni.Ráadásul apa is most lépett le...)
                              Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

                              Comment


                                tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lányok, tudnátok infot mondani a IV. kerületi Pozsonyi lakótelepi óvoda és a JMK óvoda (van még az a vallásos ovi is a Kassai utcában, nem tudom, mi a neve, nem vagyok vallásos, templomba járó, nem tudom szóba jöhet-e, de ha vélemény van, akkor erről is várnék)
                                Most a Kassai utcában lakunk, de pár hét és a Pozsonyi utcába költözünk. Nem tudom, körzetenként vannak-e az ovik, számít-e a cím Újpesten belül. És lehet-e hamarabb jelentkezni a szeptemberre, mint a májusi dátum...
                                Luca ápriliban lesz 3. (mivel még nem szobatiszta, úgysem fogja az ovit kezdeni szeptember előtt, és amúgy is nagyon szereti a bölcsit. A költözés után nem akarnám még egy nagy váltással terhelni.Ráadásul apa is most lépett le...)
                                Körzeti határokat itt találod meg:http://www.ujpest.hu/intezmenyek_oktatasi_nevelesi/10
                                JMK óvodát sokan dicsérik. Ott a fő szempont a játék és a mozgás. Szomszéd anyuka nagyon dicséri, mert egy év alatt több esemény volt itt, mint a kápmegyeren lévőben (ott nem emlékszem hová járt). Mi is oda tartozunk körzetileg. Nem találtam a honlapjukat, mintha most változtatták volna meg és nincs még nekik. A vallásos ovi a kassai utcában egy leányóvoda, anyája a piac mögötti utcában van, ha jól tudom egyházi ajánlással könnyebb bekerülni. Pozsonyi óvodáról nem tudok sajna semmit. Érdemes bemenni a kiszemelt óvodába érdeklődni, mert most akarják központosítani az óvodákat. Úgy tudom, hogy most szeptemberben azt volt, hogy minden 3 évest felvettek valahová, első körön oda, ahová tartozott. Még azokat is felvették, akiknek az anyukája terhes vagy otthon van a picivel.
                                Remélem tudtam segíteni.
                                Balázs (2010.05.04.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X