Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Házi praktikák meghülés ellen

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Házi praktikák meghülés ellen

    Akció
    Ha hosszabb séta után átfagyva érünk haza, segít a sós, forró fürdő, hogy elkerüljük a meghülést.

    Van valami más egyszerű, otthoni praktikátok Nektek is?
    A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

    ELADÓ CIPŐK ITT.

    #2
    tea, forraltbor

    kislány koromban, ha télen miséről hazamentünk, minden vasárnap a radiátorra telepedtem és ott olvastam el a kedvenc mesekönyvemet, amíg anyukám a vasárnapi ebéd előkészítésével foglalkozott - ez inkább szertartás volt, semmint megfázás-elkerülés, de azt hiszem eredetileg annak indult

    Comment


      #3
      Ez is jó, de az egyiket forrón, a másikat pedig egyáltalán nem adhatom Vendinek.
      A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

      ELADÓ CIPŐK ITT.

      Comment


        #4
        hú de jó ez a a topic! nekem aktuális is, sajnos már benne vagyok a megfázásban... nekem is a sós, forró vizes esti fürdő, utána jó nagy alvás vált be eddig, meg a gyömbéres, citromos tea
        Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

        Comment


          #5
          Én a lábakra koncentrálok! Fő, hogy mindig meleg legyen. Ennek érdekében bevethető a zokni, meleg fürdő, melegítő papucs, torna és a "melegebb"családtagokhoz dörgölés.
          Ági
          Bendegúz (08.07.28.) és Panna (11.03.18.) anyukája

          Comment


            #6
            Infralámpa. Én pénteken voltam olyan ökör, h saját hibámból átfagytam, és életemben először jól is esett az infrázás (ösztönös? megérzés? az is fura, h eszembe jutott...). nem is lettem olyan igazi náthás, csak két napig fújkáltam az orrom. Még a kezdet kezdetén elkaptam.
            Ja, és tea. Hársfa-bodza-kamilla, mézzel.
            PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
            Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

            Comment


              #7
              Kicsiknek jó az ágyuk alá (ha együtt alszotok a közös ágy alá) berakott picire darabolt vöröshagyma. Büdös, de fertőtlenít, vírusölő hatású. Én kipróbáltam, nekünk bejött. (Bár mézes hársfatea és levendulás fürdő is volt, nem tudom együtt hatottak-e, vagy valamelyik ezek közül.)
              Máténak a fülgyulladására is vöröshagymát tettünk pelusba csavarva a füle mögé/köré, ő is meggyógyult.
              Lexi picasa

              blog

              Comment


                #8
                Lexi a hagyma nem az ágy alá kell, hanem a fej közelébe! A lényege, hogy a belélgezett levegöt ill a hagyma illóolaját belélegezve fertötlenítse az orrjáratot.

                A múltkor a nagyfiam, megette a hagyma felét

                Soha nem szabad úgy lefeküdni aludni, hogy fázik/ hideg a lábunk!
                Hena
                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                ClauWi hordozási tanácsadó

                Comment


                  #9
                  Igen, azért az ágy alá rakom. Nem túl magas az ágy.
                  Lexi picasa

                  blog

                  Comment


                    #10
                    nem lesz semmi baja, ha megeszi, söt! de ha nem kell neki, akkor kiköpi úgyis
                    Hena
                    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                    ClauWi hordozási tanácsadó

                    Comment


                      #11
                      paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Soha nem szabad úgy lefeküdni aludni, hogy fázik/ hideg a lábunk!
                      Hideg lábra jó a sósborszeszes bedörzsölés.
                      A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

                      ELADÓ CIPŐK ITT.

                      Comment


                        #12
                        Mira 9 hónaposan ette meg a hagymát az ágy alól. (Evett pár gerezdet, azért hagyott valamit. Felhúzta a matrac alját, és nekiállt lakmározni. Azóta is követeli, ha megérzi az "illatát". )
                        Kata
                        Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                        Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                        Comment


                          #13
                          Én a gyerekek születése előtt rettenetesen fázós voltam, és a zabkása nagyon jól melegített belülről. Úgy tudom, makrobiotikai megközelítésből nézve is fűtő hatású gabona, de Kanadában fönn északon a marcona külsejű hatalmas kamionsofőrök meg cowboy-ok is egy tálka zabkását reggeliztek vízben főzve, forrón, hideg tejjel és juharsziruppal. Nagyon jól laktat, jót tesz a gyomornak és teljesen jól átmelegít belülről. És szerintem finom is.
                          Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                          Comment


                            #14
                            Amikor Oroszországban, ill. Kazahsztán ban voltam, akkor mi is majdnem minden reggel zabkását kaptunk, lekvárral, én nagyon szerettem!
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              #15
                              paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Amikor Oroszországban, ill. Kazahsztán ban voltam, akkor mi is majdnem minden reggel zabkását kaptunk, lekvárral, én nagyon szerettem!
                              Ez jól hangzik, akkor ehhez tej sem kell? És milyen lekvár? Híg vagy kemény?
                              Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X