Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Aleister ??? az anyáméknak 20 éve van gépe, azóta mosogatnak vele, és csillogvillog minden pohár... biztos hogy jól van beállítva a só ill. az öblítő adagolása?

    mert pl a multitabs-nál nem kell só meg öblítő, de ha nem multitabs-ot veszel, akkor kell. és azokat is be lehet állítani: a sót a helyi vízkeménységhez kell (van táblázat), az öblítőt meg ahhoz hogy szép-e a pohár. Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

    Comment


      #17
      Én is imádom.

      Nálam mostanában naponta megy és full tele van.

      Ez a lerakódás dolog engem is érdekel, hogy mitől van. Csak azt a bizonyos vízkő elleni márkás mosogatógép tablettát használtam de nincs látszatja. Ráadásul most már egyre rövidebb idő alatt lesznek mattok a poharak. Barátnőmnek 1-2 éve van gépe, nincs ilyen gondja.

      Kábé két hete kezdtem el ecetet használni öblítőnek éppen a fentiek miatt. Mintha egy kis javulás látszana.

      Eszter (ikra) a mosogatópor mennyiből jön ki? Hol veszed?
      Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
      Kreálom

      Comment


        #18
        neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
        Nekem ez utóbbi, de már években mérhető, mikor vettem utoljára öblítőt.
        Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
        Kreálom

        Comment


          #19
          neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
          Az utóbbi, de már nagyon sokat carakodtam az öblítő-beállítással, sőt volt, h nem is használtam, de akkor is ez volt. A sót még nem piszkáltam, bár itt nagyon kemény a víz.

          Pedig sem a gép, sem a tabletta nem gagyi, elvileg.
          Eszter és a Gyíkok
          Lóri, Márkusz, Bori, Berci

          Comment


            #20
            Nekünk nincs mosogatógépünk, mert alapvetően én imádok mosogatni (na, mondjuk ha most bejönne valaki, romba dőlne az álomképe, h nincs mosatlan a konyhában )!
            A baj ezzel csak annyi, h folyó víz mellett teszem mindezt. Így dolgozom én is és mellé még többet is költünk a vízszámlánkra, mintha mosogatógépünk lenne. Mert úgy tudom, a mosogatógép vhogy csökkentett vízfogyasztással dolgozik. Na, de nincs helyünk még egy kütyöre, én magam nem férek el ebben a minikonyhában.
            Ha elköltözünk az elsők közt muszáj lesz venni egy ilyent is , h csökkentsük a vízfogyasztást.
            Kiszámolta már vki, melyik gép mennyiből mosogat el alkalmanként (mindent beleszámítva: víz, áram, szerek bele)??

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #21
              Hédi, mintha én írtam volna nincs gépem, mert nem is férne el, pedig 5 emberre azért kell bőven mosogatni -és ha elköltözünk, lesz szép nagy konyhám, ott majd lesz

              Mosogatni azért jó, mert olyan jól lehet gondolkodni közben
              Három a gyerek, egyik sem baba

              Comment


                #22
                Nekem is a legjobb baratom a haztartasi gepek kozul! Az edenyeket is belerakom, ha nagyon mancsosak akkor elotte beaztatom oket a kezi mosogatoban aztan at a gepbe.
                Naponta-ketnaponta megy attol fuggoen mennyit fozunk, hanyan vagyunk.
                Andrea és a girl-power: Noémi & Amira
                és a legifjabb padavan: Ádám
                aki kíváncsi az agymenéseimre, kukk ide:http://andrea-momdoc.blogspot.com/

                Comment


                  #23
                  Én is cejetem, csak lassan kinőjük. DM-es Denk mit tablettát használunk (ez valamennyire öko). Nekem akkor szokott fátyolos lenni a pohár, ha 1. túl sok benne a só, 2. régóta mosok vele és már rendesen megkarcolódik a felülete.
                  Illatosítót én is használok, hasonló márkát, nekem egy idő után fura szaga lesz a gépnek, ha nincs benne. Nem büdös, csak fura. Jobb a citrom! (sőt, nálunk a hűtőben is van!)
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                  Comment


                    #24
                    nekünk is van. én nem akartam mert maradi vagyok, minek. persze mosogatni meg utálok, vagy a férjem csinálta meg vagy én, de csak akkor már ha hegyekben állt a cucc...pfff...

                    anyukám tukmálta rám és hát mit ne mondjak, nagyon örülök, h ezt tette.

                    Hédi, mi nagyon sok leírást olvastunk, mert én is azt gondoltam, h pazarlás...aztán a fenéket...sokkal sokkal kevesebb víz fogy, mint kézi mosogatásnál...vannak amúgy adatok valahol a neten.
                    ami még jó, h az időtényezőt is beleveszik, h évente hány órát spórolsz
                    meg ugye kézzel kb 40 fokban mosod el, géppel meg min 50.

                    nekünk 45 centis van, csak ez fér el, mindenki riogatott, h hú kicsi lesz, de nem az. még ha vendégek jönnek akkor is bírja az iramot, egyébként meg 2-3 napalatt telik meg. (nem vagyunk bazinagy edényfogyasztók)

                    Ikra, és az ilyen embereknek kell az illatosító, összetétel ide vagy oda, mert 2-3 nap alatt már eléggé szaga lenne...


                    régen dm-es port meg cuccokat használtam, de nem tetszett az eredmény, így kalgonit van, nem az extra, hanem a sima tabletta.
                    bár ez az ecetes ez jó ötlet, lehet kipróbálom majd
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      #25
                      Időtényezőt nem tudom belevenni, mert mint már mondottam, SZERETEM csinálni. Tehát nem nyűg.
                      Kikapcsolja az agyam, és mikor kész vagyok jó érzés végignézni a konyhán, h én csináltam a rendet és az edények is tiszták lettek. Egyedül ami zavar, hogy ugye a gép kevesebbet fogyaszt, mint én.
                      Na, megkeresem azt a árkalkulációs táblázatot, de ha valaki előttem találja meg, ne tartsa magában!
                      Utoljára szerkesztette Hédi; 2009.07.16., 09:24.

                      HÉDI
                      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                      Comment


                        #26
                        oké, amíg nem jön a kéményseprő keresgélek én is. bár ideges vagyok most emiatt

                        oké h szereted de mégis idő
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          #27
                          leírás:

                          http://www.cecedhu.hu/tippek/mosogatas/
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            #28
                            Első kör.
                            Na ez az:
                            Teli mosogatógép, normál szennyezettségű edények:
                            Vízfelhasználás: 15 l (gépi mosogatásnál)vagy 48 l (kézi mosogatásnál)

                            HÉDI
                            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                            Comment


                              #29
                              http://extrawebhely.hu/mosogep/
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                #30
                                Hédi, te jobbat találtál
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X