Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

ECklopédia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    es ha lekesed mi van? es mer van caranya erzesed? mert nem akarod h nyakig kakiban uldogeljen a gyerko? reeemes
    Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

    Comment


      #17
      mert megzavarom egy olyan cselekvés közben ami igazán háborítás nélküli kell legyena többi része nem gond úgyse ha végighallgatom, hogy hmm, igen a gyerek most ...és akkor itt avége, lehet cserélni, kaparni
      Utoljára szerkesztette redy; 2012.01.17., 13:19.

      Comment


        #18
        vagy most vagy kesobb... sztem ugyanigy lenne ha 3eves lenne... csak meg buntudatot is keltesz benne, nem? meg egy 3hosra nem lehet haragudni, de ha egy 3eves MAR MEGINT bekakil... oo ertesz?
        Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

        Comment


          #19
          redy: azért a nyugalmas folyamatok se olyanok, hogy semmilyen okból nem szakíthatók meg persze néha utána meg kell várni, amíg újra kialakul a hangulat hozzá, de ha már nagyon aktuális a dolog, akkor az a fél perc, amíg odébbviszed, az nem fogja leállítani a dolgokat.
          Persze ha pont olyan gyereked van, akit könnyű kizökkenetni az ilyesmiből, akkor érdemes úgy intézni, hogy minél kevesebb ruha legyen rajta alul (mondjuk majdnem semmi), hogy ne zavarjon be az öltöztetgetés.
          Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
          Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

          Comment


            #20
            milyen kedves a versikéd, a helymeghatározásod pedig világraszóló

            Comment


              #21
              Kati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Általánosan beváló kezdő ötletek, legalábbis szerintem:
              - pisiléssel ekkor érdemes próbálkozni, ezek szinte tuti alkalmak ha száraz a pelus: ébredés és hordozás után azonnal.
              - kaki: szopi után, illetve reggel a legesélyesebb.
              - hordozás, alvás, szopizás közbeni tekergés, fetrengés, rugdosás, nyöszörgés gyakran azt jelzi, hogy pisilni/kakilni kell
              - rendszeresen ellenőrizd a pelust: a friss pisi meleg, a régebbi hideg..... Ha így figyelgeted pár napig, akkor lassan megismered a ritmusát, legalábbis úgy nagy vonalakban. Ha száraz a pelus és úgy véled, már pisilhetne, akkor próbára fel!
              - nem érdemes sokáig tartogatni - max. 2 perc elegendő. Ha addig nem kezd el se pisilni, se kakilni, akkor elég ritkán fordul elő, hogy sok-sok perc tartogatás után mégis rászánja magát. Vagy nem kell neki, vagy nem akarja. Ha sír, tuti nincs értelme próbálkozni!
              Ha jó idő van lehet pucéron hagyni, alá törcsi vagy gumi lepedő és úgy figyelni. Persze ha egyhelyben marad
              Márton (5)
              vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

              Comment


                #22
                Éjszakai EC, ahogy "mi" csináljuk

                Kati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nade már megint offolok, nem igaz. Éjjel: hát pisiléskor tudtommal semmiképp sincsenek a mélyalvás szakaszában. Csak legfeljebb nem ébrednek fel teljesen, hanem csak mocorognak, forognak, esetleg nyöszörögnek, aztán bepisilnek és visszaalszanak. Máskor viszont rendesen fölébrednek. Én csak akkor pisiltetek, ha ténylegesen fölébred. De cicin pillanatok alatt újra elalszik. Ha csak mocorog, akkor nem szoktam felébreszteni, mert nem minden mocorgás jelenti azt, hogy pisilnie is kell és felébresztve aztán végképp nyűgös.
                És hogy miben? Én pelusban altatok. Nefrisz-Dóra segítségével alkottunk egy peluskülsőt: derékpántos és az eleje lehajtható, így csak lehajt, piss, felhajt (félkézzel, szopi közben is boldogulok vele), és ennyi, alszunk tovább közös takaró alatt, így a peluson kívül semmi nem kell alulra. Ha mégis, van alul összehúzható hálózsák, de rendszerint ahhoz is lusta vagyok. A külsőbe tetra megy, ha pisis, kicserélem. Éjszakára kéz alá készítek egyet-kettőt, a pisiset meg odahajítom a szárítóra, ami az ágy végében van. Reggel kiöblítem a pisilavórt, kimosom a tetrákat. Egy nagy lavórt használok, abba tuti beletalál egy fiúcska is a sötétben.
                Kalávati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Éjszakai ec nálunk: Lente nem ébred fel a pisiltetésre, hacsak nincs más baja is. Nagyjából félálomig küzdi fel magát, nyöszörög, ha kell neki (igaz, mostanában sokszor akkor is, ha nem kell). Én akkor kiviszem (nálunk nincs tálka, mert félek, hogy beleborítom az ágyba), menet közben lehajtom a pelus elejét (sk gyapik, "kölcsönvett" ötletekből), mosdó fölé tartom és közben ő általában rám is cuppan. Pisil, finoman megtörlöm (mert ennél a módszernél sokszor folyik a pisi hátrafelé is) egy olyan tetrával, ami már a szennyesbe megy, de száraz; leülök a nappaliban a kanapéra és felöltöztetem (eközben ő végig rajtam csüng ). Ekkorra általában sikerül mélyebb álomba merülnie, el is enged és akkor visszatérünk a hálóba. Ágyba bújunk és néha akkor még egy kicsit szopizik megint.
                Mindehhez pizsamafelsőt és csak pelust használunk, az éjszaka első felében rajta van a pizsamaalsó is, de azt az első pisinél leveszem és nem adom rá vissza. A közös takaró alatt nem kell. Előfordul néha, hogy pisis, amikor kiviszem, akkor cserélem a tetrát (a kanapé mellé be van készítve összehajtva erre az esetre).
                Ha felébred, általában az nem a pisilés miatt van, hanem a foga/szelek/ismeretlen ok miatt. Hát nálunk így zajlik már régóta és még sztrájkok idején sem történt másképp; az éjszakáink 99%-ban szárazok, ez 2-3 felkelés éjszakánként, mostanában előfordult, hogy csak egyszer kellett neki.
                Márton (5)
                vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                Comment


                  #23
                  Eldobhatós Ec szerkesszetek bele, ha olvashatatlan,, telefonról ìrok)

                  Eldobhatóval, míg nem volt bilink, a kulcsszót gyakoroltuk kakiláshoz -ölben ec tartásban tartottam minden alkalommal, ès mondtam, hogy kaka. Ülni se nagyon tudtam, ez volt a maximum. Mikor lett bilink, automatikusan belesikeredtek a kakik . Ha az ember nem moshatózik, kb muszáj pelus nèlkül hagyni a gyereket, mert az eldobható fekete lyuk (fõleg a zselèsek), nem lehet tudni milyen friss a pisi, v pontosan mennyi volt. Sikeres pisiltetès utàn praktikus, èn eleinte 5 percig bírtam. Aztán szárazon vettem le róla, de a para lassan múlt. Egy hónap múlva elkezdtem idõnkènt tetrával, prefivel próbálkozni, az motivált, hogy lusta voltam mosni Decemberre elhatároztam magamat, hogy a franc se akar ennyi szemetet (napi 2-3 pelusról beszèlünk, 1-2 pisivel, a maradèk tetrába v bilibe ment, átlagos napokon) így azóta èjjel ès hosszútávra kap eldobhatót. Most pl 4. Alkalommal pisiltetem, mióta ráadtam az estit, közben aludt is, mindent csinált, de száraz .

                  Azt kell mondjam, hogy így eczni nagy falat, mert illik egy pisi után kidobni, ha pisilteted fõleg, ez így állati drága. Nem lehet megállapítani a pisi korát se a mennyisègèt igazán. Krèmezni kène, de nem èletszerû. Ha mozgásban vagytok, mèg kènyelmetlenebb manipulálni vele, mint moshatóval. Ha az eldobható az egyetlen alternatíva, azt mondom, muszáj sokat pelus nèlkül lennie, különben nagyon döcög, ha nem így kezdjük, nem kènyszerülök rá, hogy pelus nélkül hagyjam, nem tartanánk ott, ahol.
                  Utoljára szerkesztette aggotlne; 2012.03.01., 23:26. Oka: kiköszörültem a csorbát
                  Eszter&Laci+Mihály (2011.08.02.) tele a privi, a gmailem aggotlne

                  Comment


                    #24
                    Pelus nèlkül hagyjam, ès közel sem tartanánk ott, ahol.


                    Bocsi, meghülyült az okostelefon..
                    Eszter&Laci+Mihály (2011.08.02.) tele a privi, a gmailem aggotlne

                    Comment


                      #25
                      Eszter szupi! Csak majd ha gép közelbe jutsz csapd a végét az előzőhöz s már linkelem is


                      Ja és a döc nben között lemaradt valami, gondolom, hogy ögős. Elle

                      Köszi
                      Márton (5)
                      vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                      Comment


                        #26
                        Mitugrász, ezt ha van kedved az első hszbe betehetnéd:

                        Többi MamaMinden lexikon

                        Comment


                          #27
                          De jó ötlet! Teszem!
                          Márton (5)
                          vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                          Comment


                            #28
                            javítva
                            Eszter&Laci+Mihály (2011.08.02.) tele a privi, a gmailem aggotlne

                            Comment


                              #29
                              betéve
                              Márton (5)
                              vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                              Comment


                                #30
                                Az EC-ről bővebben

                                1

                                2

                                3

                                4

                                5

                                6

                                7

                                8

                                9

                                10

                                11
                                Márton (5)
                                vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X