Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szabályok és kérések a piactér használatához

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szabályok és kérések a piactér használatához

    Akció
    Kiemelt részek a Mamami szabályzatából, melynek teljes szövegét itt találjátok: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=41275

    "a piactéren CSAK HASZNÁLT ÁRUT lehet meghirdetni.
    a piactéren nyitott topikok címében kötelező pontosan megjelölni az eladott terméket"

    6. Hirdetések, spam, piactér

    6.1. Hirdetések, Piactér
    6.1.1. A mamami fórum keres-kínál alfórumaiban magánszemélyek "apróhirdetés" jellegű hirdetéseket helyezheznek el. A fórumon minden egyéb hirdetés elhelyezése csak az üzemeltető engedélyével, ill. az itt felsorolt szabályoknak megfelelően történhet.
    6.1.2. A piactéren – a fizetett hirdetéseket tartalmazó WAHM és forgalmazói alfórumok kivételével - a visszaélések megelőzése érdekében kizárólag HASZNÁLT termékeket (kendőt, pelust, stb.) szabad meghirdetni. Új áru hirdetéséhez az üzemeltető külön engedélye szükséges. Ez a szabály a legálisan működő forgalmazókat és a vásárlókat egyaránt hivatott védeni.
    6.1.3. A piactéren nyitott topikok címében az eladásra, cserére kínált terméke(ke)t a lehető legkonkrétabban meg kell nevezni. (Pl: „Didymos Lisa 4,6m hordozókendő” „eladnám a csíkoskámat” helyett, „Bumgenius AIO-ok, ImseVimse külsők” „Rengeteg pelus” helyett.)
    6.1.4. A piactéren TILOS gyógyszereket meghirdetni.

    6.2. Spam
    6.2.1. Spamnek minősül minden olyan üzleti céllal elhelyezett hirdetés, reklám, link ami nem az e célra létrehozott fizetett hirdetés topikban jelenik meg. A spamet tartalmazó hozzászólás minden esetben törlésre kerül (tartalmi mérlegelés és külön értesítés nélkül).
    6.2.2. Ha egy felhasználó regisztráció utáni első 5 hozzászólásában spamel, ez 60 napos kitiltást von maga után. 5 hozzászólás felett elsőre figyelmeztetést kap, második esetben a hozzászólási joga egy hétre felfüggesztésre kerül. További spamelés a tag végleges kitiltását is maga után vonhatja."

    "7.2. Az aláírásban max. 3 link helyezhető el, amelyek lehetnek:
    · nem üzleti célú link, ami a saját weboldaladra (blog vagy egyéb magán célú weblap) mutat,
    · a mamamis piactéren elhelyezett magáncélú hirdetésre mutató link,
    · helyi klub linkje,
    · egyéb non-profit szervezet linkje, egyedi elbirálás szerint.
    7.3. Üzleti célú linkek:
    · wahm es boltos topik tulajdonosok elhelyezhetnek maximum 2 db, a fizetett topikokra mutató linket, illetve 1 db üzleti célú külső oldalra mutató linket.
    · minden más tag a hirdetési díjszabásban szereplő összegért aláírás-hirdetést helyezhet el, ami max. 2 sor hosszúságú hirdetés szöveg linkkel."

    "Topiknyitás a piactéren: legalább 7 nap mamami tagság és 20 hozzászólás után"

    "legalább 7 nap mamami tagság és 100 hozzászólás felett látható:
    Bolhapiac"

    Kérések
    Kérjük, hogy ne nyissatok egyszerre több eladós topikot ugyanabban az alfórumban!

    Vegyétek figyelembe, hogy sajnos az üzletet külön kell választani, ha pénzről van szó, legyetek elővigyázatosak, figyeljetek arra, hogy minden zökkenőmentesen alakuljon. Ha valaki nem fizet, vagy nem küldi a megvett terméket, illetve nem olyan állapotban, mint ahogy meghirdette, az szankciókat von maga után.

    Ha bármilyen problémátok van, vagy szabályellenes dolgot láttok, kérjük jelezzétek nekünk!

    Használjátok az értékelős topikokat!

    Köszönjük!

    Új szabály (2013.09.23.): a le nem zárt, de nem aktív topikokat három hónap után archiváljuk.
    Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2013.09.23., 13:51.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    #2
    Mi is köszönjük!
    Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
    Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

    Comment


      #3
      de akkor ez most oké vagy nem...mindig belebotlok, és mindig töprengek, hogy akkor ez most jó vagy nem?
      Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

      Comment


        #4
        Nálam is ez a topik verte ki a biztosítékot, mert ráadásul a baba-mamában van.
        Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
        Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

        Comment


          #5
          én egyszer szóltam is neki, hogy az új szabályzat szerint nem lehet újat árulni,mire valami kéretlent válaszolt, és árult tovább.
          Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

          Comment


            #6
            Én is zárom a szopisakat, köszi!
            Mégsem búcsúzom.

            Comment


              #7
              Köszi mindenkinek!
              Írok az indiai topikba.
              Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

              Comment


                #8
                Egyébként ilyesmit is tudtok jelezni a piros háromszög ikonnal, amit a spamnél használunk, mert ha a megjegyzés (vagy üzenet?) részbe írtok, akkor azt olvassuk, amikor megkapjuk.
                Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                Comment


                  #9
                  Eszter, akkor a túlrendelt szúnyogriasztós karkötőimnek sem nyithatok topikot?
                  Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                  Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                  Comment


                    #10
                    Szerintem az belefér.
                    Ha az ok nem kereskedés, hanem véletlen, akkor nincs gond. A szabály értelme az, hogy a kereskedést/viszonteladást kiszűrjük.
                    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                    Comment


                      #11
                      Eszter, lehetne a gyógyszerest részt konkretizálni? hogy mi számít annak? Köszi!
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        #12
                        "Kérjük, hogy ne nyissatok egyszerre több eladós topikot ugyanabban az alfórumban!"


                        Eszter, van kendős topikom, de egy kezdő, ismerős anyuka eladná az itt vásárolt kendőjét, mert apának rövid lett, a kendőért, anyukáért kezességet vállalok. Nyitottam egy másik topikot, nagyon gáz ez így? Ha igen, akkor berakom az ő kendőjét is a saját topikomba. Köszönöm!

                        Comment


                          #13
                          Én zátam amit kellett és kösz az infót!
                          Kriszti

                          Comment


                            #14
                            Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Eszter, lehetne a gyógyszerest részt konkretizálni? hogy mi számít annak? Köszi!
                            Én magamtól ilyet nem csinálhatok, de megkérdem Maricát.

                            ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            "Kérjük, hogy ne nyissatok egyszerre több eladós topikot ugyanabban az alfórumban!"


                            Eszter, van kendős topikom, de egy kezdő, ismerős anyuka eladná az itt vásárolt kendőjét, mert apának rövid lett, a kendőért, anyukáért kezességet vállalok. Nyitottam egy másik topikot, nagyon gáz ez így? Ha igen, akkor berakom az ő kendőjét is a saját topikomba. Köszönöm!
                            Orsi, ez így nem gond, inkább az a rossz, ha valaki nyit öt különböző topikot (vagy még többet). Ráadásul nálad indokolt is.

                            kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én zátam amit kellett és kösz az infót!
                            Köszönöm szépen!
                            Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                            Comment


                              #15
                              bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem az belefér.
                              Ha az ok nem kereskedés, hanem véletlen, akkor nincs gond. A szabály értelme az, hogy a kereskedést/viszonteladást kiszűrjük.
                              Ezt én is így gondolom, csak akkor nincs meghúzva egy éles határ és könnyű erre hivatkozva kibújni a szabályok alól. (most magam ellen szóltam )

                              Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Eszter, lehetne a gyógyszerest részt konkretizálni? hogy mi számít annak? Köszi!
                              Ez jó ötlet!
                              Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                              Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X