Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Aranyosak vagytok mind. Jól esik. Köszönöm.
    Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

    Comment


      Flóra, minden rendben volt tegnap a doktornőnél, jól vagytok?
      Zsuzsi
      Privi helyett, kérlek, írj mailt: akacvirag77kukacgmailpontcom Köszönöm!

      Comment


        Elnézést, tervben volt, hogy írok, csak elmaradt. Minden rendben volt, szépen nő a babóca, egészségesnek tűnik. A szoptatásra azt mondta a dokinő, hogy maradhat, ha valaki kérdezi, mondjam, hogy folyamatban van az elválasztás. Ez a doktornő is azt mondta amúgy, hogy a napi 3-ból a délit el lehetne hagyni és úgyis el fogja magát választani a lánykám, mert érezhetően kevesebb már a tejem. Viszont én úgy látom, hogy ez Szandrát nagyon megviseli és egy kicsit elengedtem azt a dolgot, hogy napi ennyi- meg annyi. Szopizzon ahányszor csak akar, ha van benne tej, akkor ok, ha nincs, akkor meg úgyis ráhagyja. Őszintén én még a tejszaporításon is gondolkoztam, de az már mindenkinél kiverné a biztosítékot, így mondani nem is mertem. Ti mit gondoltok? Nem tudom, hogy tényleg ennyire problémás, úgy a meglévő gyerek is pátyolgatva legyen és a kicsinek se essen baja.
        Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

        Comment


          Nálam úgy a harmadik hónapig hatottak a tejszaporítós dolgok, utána 1-2 cseppre apadt a tej, és úgy a 8 hónapban jött vissza a tej. Innen a szopizó nagyok érzékelhetően kevesebbet ettek. És nyeltek szopizás közben.
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elnézést, tervben volt, hogy írok, csak elmaradt. Minden rendben volt, szépen nő a babóca, egészségesnek tűnik. A szoptatásra azt mondta a dokinő, hogy maradhat, ha valaki kérdezi, mondjam, hogy folyamatban van az elválasztás. Ez a doktornő is azt mondta amúgy, hogy a napi 3-ból a délit el lehetne hagyni és úgyis el fogja magát választani a lánykám, mert érezhetően kevesebb már a tejem. Viszont én úgy látom, hogy ez Szandrát nagyon megviseli és egy kicsit elengedtem azt a dolgot, hogy napi ennyi- meg annyi. Szopizzon ahányszor csak akar, ha van benne tej, akkor ok, ha nincs, akkor meg úgyis ráhagyja. Őszintén én még a tejszaporításon is gondolkoztam, de az már mindenkinél kiverné a biztosítékot, így mondani nem is mertem. Ti mit gondoltok? Nem tudom, hogy tényleg ennyire problémás, úgy a meglévő gyerek is pátyolgatva legyen és a kicsinek se essen baja.
            De jó, nagyon örülök, annak is, hogy a doktornő így állt hozzá, meg annak is, hogy azt írod, elengedted, hogy napi ennyi meg annyi. Mert magamon azt tapasztalom, hogy sok mindent olyan nehéz elengedni, és olyan jó dolognak érzem, hogyha meg tudjuk lépni, és sikerül - ráadásul úgy, hogy a babával most már minden rendben van nálatok, bevérzés sincs, így gyakorlatilag már nincs is min aggódni. Én sokszor utólag gondolok arra, hogy jó lett volna ezt-azt már sokkal korábban elengedni... Mert úgy tudnak természetesen alakulni a dolgok. Szerintem Szandránál is alakulni fog majd magától, lehet ebből lassan elválasztódás is, meg lehet tandem-szopi is... A tejszaporítással sose próbálkoztam, ahhoz kicsit sem tudok hozzászólni, kockázatos lehet valamiért?
            Zsuzsi
            Privi helyett, kérlek, írj mailt: akacvirag77kukacgmailpontcom Köszönöm!

            Comment


              Ági, köszi a hasznos tapasztalat megosztást. Lehet, akkor nekem is kár foglalkozni a tejszaporítással, így is, úgy is a természet rendje dominál. Most a több szoptatással operálok csak, máshoz nem nyúltam, de ahogy írod, nem is érdemes.

              Zsuzsi, nem hiszem, hogy kockázatos lenne, inkább csak amiatt félek tőle kicsit, hogy eleve 58 kg-val kezdtem a terhességet. Most úgy vagyok 55, hogy látom, hogy nem áll meg a dolog. Jövő héten töltjük a 12 hetet, gondolom a rosszullétek elmúltával majd többet tudok enni, de nehezen birkózik meg a szervezetem a kettős terheléssel. Kicsit attól félek, hogy ha növekszik a tej mennyisége, akkor annál kevesebb jut a magzatnak energiából. Persze ez csak az én elképzelésem, lehet totál nem így működik.
              Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

              Comment


                Flóra, hiába szoptatsz a tested a babát helyezi előtérbe, amikor neki több kell nem fog semmilyen szaporítás működni.
                Én.csak azért ittam sört, ami ugye tejszaporító, mert durván rákattantam terhesen. Hatott, de aztán elapadt a tejem.
                De a gyógynövényes teáknak utána kéne olvasni hogy nincs-e olyan hatásuk is, ami nem kéne most.
                "Azé a világ, aki teleszüli"
                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                Comment


                  Nem ilyenre gondoltam én, nekem azok nem is hatottak sose. A napi 6 liter víz, tejes, tojásos ételek. A levesek, főzelékek működnek nálam. A sör nálam nem játszik, sem terhesen, sem sehogy. Egy IBCLC épp azt mondta, hogy a testem a meglévő gyereket helyezi előtérbe, tehát ha a tej előállítása, vagy a magzat igényei ütköznek, akkor a tej fog maradni, ezért vigyázni kell.
                  Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                  Comment


                    Köszönöm, amiket írtok, én ebből inkább csak tanulok, nem tudnék semmi komolyabban előrevivőt hozzátenni.
                    Azt én is észrevettem, amikor még babavárás alatt szoptattam, hogy ritkábban tudott mit nyelni a nagy, inkább a szoptatás egésze volt neki a fontos, egyre kevésbé a tej.
                    Örülök, hogy már a 12. hétnél tartotok, Flóra, remélem, aztán a rosszullétektől megmenekülsz! Szerintem, ha nem iszol semmi gyógyhatásút, csak a vízzel, ételekkel próbálkozol (ha már kívánod is enni, persze), akkor az nem árthat a babának, de ez csak magánvélemény, mert tényleg járatlan vagyok a tejszaporítós dolgokban.
                    Zsuzsi
                    Privi helyett, kérlek, írj mailt: akacvirag77kukacgmailpontcom Köszönöm!

                    Comment


                      Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem ilyenre gondoltam én, nekem azok nem is hatottak sose. A napi 6 liter víz, tejes, tojásos ételek. A levesek, főzelékek működnek nálam. A sör nálam nem játszik, sem terhesen, sem sehogy. Egy IBCLC épp azt mondta, hogy a testem a meglévő gyereket helyezi előtérbe, tehát ha a tej előállítása, vagy a magzat igényei ütköznek, akkor a tej fog maradni, ezért vigyázni kell.
                      Az utolsó gondolat kicsit fura nekem... Főleg tandem után.. A 12. hétig tuti nincs változás a tejben, tehát addig előfordulhat, de azután...
                      "Azé a világ, aki teleszüli"
                      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                      Comment


                        kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Az utolsó gondolat kicsit fura nekem... Főleg tandem után.. A 12. hétig tuti nincs változás a tejben, tehát addig előfordulhat, de azután...
                        Ági, saját tapasztalatom ugye nincs a témában. Épp ezért kérdeztem előzőleg a tanácsadót, akkor amikor a méhgyulladás elvitte az előző terhességet. Ő akkor mondta, hogy a szervezetem a meglévő babát fogja védeni. Mindegy, most talán nem is annyira lényeg ez, hisz nincsenek most gondok, "nem" fáj (leszámítva persze a bimbómat) , nincs vérzés. Szaporítani úgy sem tudok, csak az amúgy is fontos étkezési, folyadékbeviteli ajánlást tartom. Aztán lesz, ami lesz.
                        Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                        Comment


                          Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          Ági, saját tapasztalatom ugye nincs a témában. Épp ezért kérdeztem előzőleg a tanácsadót, akkor amikor a méhgyulladás elvitte az előző terhességet. Ő akkor mondta, hogy a szervezetem a meglévő babát fogja védeni. Mindegy, most talán nem is annyira lényeg ez, hisz nincsenek most gondok, "nem" fáj (leszámítva persze a bimbómat) , nincs vérzés. Szaporítani úgy sem tudok, csak az amúgy is fontos étkezési, folyadékbeviteli ajánlást tartom. Aztán lesz, ami lesz.
                          minden rendben lesz
                          "Azé a világ, aki teleszüli"
                          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                          Comment


                            Remélem.
                            Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                            Comment


                              Sziasztok újra!Előfordulhat, hogy változatlan gyakoriságú szopi mellett csökken a tejmennyiség? Tudom, talán már magától értetődőnek kellene lennie így lassan19 hónap szoptatás után,h. a kínálat igazodik a kereslethez, csakhogy kb egy hete úgy érzem, napról napra kevedebb a tej (a pisis pelenkák számán látom). Ma volt a mélypont, bár tegnap kihúzták az egyik fogamat (gyulladt volt), mára kidagadtam lázas lettem, szóval ma ezért volt levesebb.
                              ​​​​​​Egy idő után a kínálat már nem képes követni a keresletet vagy a gyulladás miatt lett kevesebb? Menzeszem csak 5 nap múlva esedékes, sokat eszem és iszom, tényleg nincs ötletem, hogy mitől lehet. A fiam nem kifejezetten nagyevő,vannak napok amikor tisztességes mennyiségeket eszik, máskor meg szinte csak szopizik (még mindig kínlódunk az evéssel). Talán többet enne, ha nem szoptatnám, de ma például hiába kínáltam bármivel, nem kellett neki (víz sem). Az itóbbi pár napban már annyi mindent kipróbáltam (szopis tea, mentes barnasör), ideig óráig segít is, de ma nem. Kérlek, akinek ötlete/javaslata van, írjon.


                              Comment


                                Amikor én beteg szoktam lenni a tejem is kevesebb. Hiába szopik nagyon sokat a gyerek szerintem simán bejátszhat a gyulladás
                                "Azé a világ, aki teleszüli"
                                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X