Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Eszter, az I. és a III. kerületben működik csoport, a II.ban nem. Bár most ezzel nem megy soka, mert úgyis nyári szünet van. Az LLL tanácsadók nem mennek amúgy sem házhoz, ők önténtes édesanyák, így telefonon, vagy e-mailben tud segítséget kérni, akkor meg mindegy, hogy hol lakik a tanácsadó, nem?
    Itt találtok telefonszámokat: http://www.lll.hu/telefon
    Érdemes nagyon kitartóan telefonálgatni, többeket is felhívni, mert sokan nyaralnak családdal. Aki tuti nem elérhető most az Juhász Judit és Schneiderné Diószegi Eszter.
    Ha akut a probléma, és valamilyen gészségügyi vonzata is van, sebes mell, nem gyarapodó újszülött, betegség, valamilyen anatómiai eltérés a babánál, akkor az IBCLC kompetencia (talán itt ilyenről nincs szó), őket a www.ibclc.hu oldalon találod. Ők kérnek a kiszállásért tiszteletdíjat.
    Remélem találtok megoldást!
    Szeretettel:
    Csörgő Szülőhangoló

Comment

Köszi Eszter! Akkor megyek inni, bár nem túl biztató...
      Timi
      Gergő (2006.03.21.) és Bálint (2009.02.28.) anyukája

Comment

Timi, nyugodt szívvel akkor lehetne biztosat mondani, ha tudnánk, mennyi megy át a tejbe. Én felhívnék szakembert, aki utána tud nézni....Óvatosságból
        Last edited by szilikon; 2009-07-01, 18:48.
        Csörgő Szülőhangoló

Comment

a smectát nekem orvos ajánlotta, mikor terhesen rámjött egy fosós vírus, ha terhesen lehet, akkor szoptatás mellett is, nem?

nekem is van egy gondom, a kislányom egy sebet harapott a jobbik mellembe, pont oda esnek az alsó-középső fogai, sokat szoptatom, így eléggé fáj és lassan gyógyul...nincs valami kence, ami gyorsítja a sebgyógyulást? próbáltam már ragtapaszt tenni rá, de egyből leszedte...
          Anna
          Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

Comment

Köszi, Szilikon!
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

Comment

Sziasztok!
              Négy napja szültem és úgy bedurrantak a melleim, hogy folyamatosan kőkemények és csomósak. Ha masszírozom szopi előtt, akkor szépen fellazul, de 1-2 óra múlva megint beáll. Ráadásul annyi tejem van, hogy egy mellből is jól lakik Zsófi, így a másikban órákig gyűlik a tej, fejni meg a másik gyerek mellett nincs időm, csak este. Ehhez még az is hozzátartozik, hogy nagyon hamar elfárad szopiban, mert picike (2500 grammal született), folyamatosan ébresztgetni kell, érzem, hogy nem is szopik túl hatékonyan. Emellé még sárga is egy picit, ami miatt pluszban aluszékony úgy kell mindig felébreszteni, hogy egyen. Egyébként 20 gramm körül szopik 2-3 óránként, bár csak 1-2 lakalommal mértem meg.
              Szóval a kérdés, hogy mit csináljak a melleimmel, hogy ne gyulladjanak be és eltűnjenek a csomók?
              Wish
              Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

Comment

Szia Anna! Sztem a bimbó bőre a szopi miatt nagy igénybevételnek van kitéve, így eleve gyorsabban cserélődnek a hámsejtek. Én azt gondolom, nem igzaán lehet siettetni a sebgyógyulást a bimbón, mivel eleve "gyorsan" gyógyul.
                A váltott testhelyezetes szopit meg - mivel elég sokat vagy errefele -, sztem, eleve alkalmazod.
                Jobbulást! (jaj, de ismerős , fogzós szopi)
                Nóra

Talán Garmastan kenőcs viszonylag jó, d ele kell mosni, ha jól emlékzsem. Ált. a hámosító kencék nem sokat érnek.
                Last edited by dinkin; 2009-07-02, 10:24.
                Nóra
                Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

Comment

Wish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Négy napja szültem és úgy bedurrantak a melleim, hogy folyamatosan kőkemények és csomósak. Ha masszírozom szopi előtt, akkor szépen fellazul, de 1-2 óra múlva megint beáll. Ráadásul annyi tejem van, hogy egy mellből is jól lakik Zsófi, így a másikban órákig gyűlik a tej, fejni meg a másik gyerek mellett nincs időm, csak este. Ehhez még az is hozzátartozik, hogy nagyon hamar elfárad szopiban, mert picike (2500 grammal született), folyamatosan ébresztgetni kell, érzem, hogy nem is szopik túl hatékonyan. Emellé még sárga is egy picit, ami miatt pluszban aluszékony úgy kell mindig felébreszteni, hogy egyen. Egyébként 20 gramm körül szopik 2-3 óránként, bár csak 1-2 lakalommal mértem meg.
                  Szóval a kérdés, hogy mit csináljak a melleimmel, hogy ne gyulladjanak be és eltűnjenek a csomók?
                  Szia Wish!
                  Remélem, mihamarabb idetalál pár tapasztaltabb anyuka is!
                  Jó lenne ennél gyakraban szopizni, persez, egy sárga babával nehéz. Ébresztési trükkök: vetkőztetés, átpelusozás, félpucér baba a meztelen mellkasodra fektetése, minél gyakoribb kínálása a mellnek. Ha túltelítődik a melled, akkor annyit érdemes kifejned, hogy felpuhuljon, egyébként igény szerinti szopinál nem kell folyamatosan fejni.
                  Szopi közben finoman simítsd végig a melled kívülről a bimbó felé. Szopi/fejés előtt jó meleg vizes borogatás.
                  Hordozókendő? Az sokat segíthet nekd is babának is. Bizti van vmi hordeszköz (egy Dumamaminak ), könnyebb ébresztgetni is, meg félpucin hordozni.
                  Sokadik/nem első gyereknél mindig több a tej (ld. a teheneknél is az a nagyobb tejhozamú, ameliyknek már több borja is volt ).

Nóra
                  Last edited by dinkin; 2009-07-02, 10:23.
                  Nóra
                  Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                  eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

Comment

Wish, az fontos, hogy ne angjon benne a tej. Annyit fejj, amennyi az erős feszülést oldja. Ennek a "bedurranásnak" oka a hirtelen hormonális változás, ami azért lassan le is cseng. Ha jól esik, akkor borogasd meleggel, a káposzta-pakolás is jótékony!
                    Tényleg fontos az ébresztés, 2 óránál több ne teljen el két szopi között! És félálomban is szoptathatod, ha mármozgolódik, akkor cicire gyorsan...
                    Ha lázasodnál, piros lenne, és fájdalmas, akkor hívj IBCLC-t!
                    Csörgő Szülőhangoló

Comment

sziasztok,
                      2 honapos a kis bebi, es ebben a hosegben elkezdte keveselni a tejet, igaza volt ejjel egykor mar ures volt a cicim, arra gondoltam kellene neki tea, mert egy csomoszor le van izzadva szval vesziti a folyadekot.
                      Jo otlet ez a tea? Es ha igen akkor milyen tea? Es egesz nap vagy csak este? Es szopas elott utan helyett?
                      Jakab anyukája aki már 4 éves kisgyerek,és juni 29 Manka aki egy rózsbimbó és mindjárt 2 éves

Comment

ivimami: én tavaly hittem azoknak, akik szerint nem el plusz víz, tea a babának, csak soooook szopi. ha pisis pelus száma rendben, szerintem nem kell aggódni.

ha mégis: én inkább csak vizet adnék, pohárból, kanálból, esetleg fecskendőből, nem cumisüvegből (ha amúgy sem ismeri a cumisüveget)
                        Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

http://emilialkot.blogspot.com/

Comment

És a saját bajom:

mi a csudától jöhet elő (MEGINT) a bleb/tejkő?
                          tegnapelőtt megint éreztem, hogy keményedik a mellem egy sávban, ott, ahol a múltkor, és a bimbón kis fehér folt (most már kettő díszeleg ott) melegítés, kis maszi, éjjel sikerült kiszopizni... szerencsére.
                          most megint rendben minden, de a kis fehér pötty ott van, a bőr alatt.
                          Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

http://emilialkot.blogspot.com/

Comment

Ivimami, ne adj teát a kisbabádnak! Hat hónapos kor alatt vízre sincs szüksége, ha mindig szopizhat, ha szeretne. Pisis pelusokat lehet figyelni, de, ha sokat izzad, azt is figyelembe lehet venni. Ne aggódj, ha szopizhat mindig, akkor nem fog kiszáradni, az anyatej nagyon nagy százaléka víz!

Émi!
                            Szerintem ezzel már érdemes lenne IBCLC-t megkeresni. A táplálkozás esetleg hajlamosíthat tejkőre. Itt egy történet egy mama tollából, lehet már olvastad:
                            http://www.lll.hu/node/190
                            Remélem találsz megoldást!
                            Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

Comment

Ivimamai, a tej 85 %-a víz, így tényleg nincs szükség plusz folyadékra. Leizzadva azért lehet, mert meleg van......nincs túlöltöztetve?
                              Emili, azt vették észre, hogy az anya táplálékában sok zsír, az is okozhat ilyesmit....
                              Más ötletem nincs...szakember?
                              Csörgő Szülőhangoló

Comment

Köszi a válaszokat, próbálkozom, az egyik mellem már jó, alig-alig csomós és kemény, sőt minden nyikkra folyik belőle a tej. A másikkal még küzdök, bér most sikerül egész jól kifejni, az egyik csomó el is tűnt.
                                Pirosodás persze lett reggelre , de azt tudom kezelni, a fiammal is jó párszor begyullad, mikor hozamnövekedés volt, de az mindig csak egy-egy csomó volt.
                                Azt hittem már egy gyerek után nem érhet meglepetés, a blebtől kezdve a szopisztrájkig sok mindenen keresztülmentünk, de ilyen kőkemény masszívan csomós mellem annak idején sosem volt. Mondjuk a tejcsorgás is ismeretlen volt eddig számomra

Még egyszer köszi a tanácsokat és ha bárkinek bármi az eszébe jut, nyugodtam írja még meg. Szerintem még pár nap minimum kell, hogy jobb legyen a helyzet, szóval minden praktika jól jöhet.
                                Wish
                                Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

Comment

Betöltés...
                                X