Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Szamocamama,
    augmentin szedhető, L1es kategória, legbiztonságosabb( drHale)
    nagyon kis mennyiségben megy át .ha mégis elszeretnég kerülni a csúcskoncentrációt, -ez kb 1,5 ó- szopi elején érdemes bevenni.

ibuprofen: http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp ez is szedhető.
    jobbulást!
    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

Comment

rado,
      Nagyon köszönöm,! (A fogdokim ff és gondoltam, hogynem ért a szoptatáshoz)
      http://irgulyas.freeblog.hu/

"Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

Comment

Sziasztok!
        Jó rég nem jártam erre, mert minden rendben ment, amiben a ti tanácsaitoknak is nagy szerepe volt. Köszönöm!
        Most viszont megint problémám van: kórházba kell mennem 2-3 hét múlva, 3 napra.
        Mi lesz addig a kizárólagosan anyatejes félévessel?
        Fagyi tartalékunk nincs. Fejni fénykoromban (=tejbelövellés idején) se tudtam soha 30 ml-nél többet. A kh-ba nem vihetem a babát (János, nőgyógyászat).
        Nem tudom, mi legyen.
        VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
        VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
        kézimunkás blogom

Comment

Maze, van-lesz vki segítség, akivel megvan a pici?Aki be tudná vinni hozzád x óránként? -mondjuk nem tudom, ez milyen távolság lenne.A nagyobb addig mással lenne?
          Valakitől tejcsit kérni addig, Te meg fejsz bent, és napi1-2x viszik be a picit?
          ez csak halk kérdés:muszáj a 3 nap?

Comment

elég1x

Comment

Megint segítséget kérnék tőletek! A szoptatás most már nem fáj úgy, mint korábban, csak a mellem szúr időnként, de ezzel kiegyezem. Viszont most új probléma lépett fel.
              Gergely most három hónapos (13 hetes). Mindig két mellből eszik, kb. 40-70 percet cummog rajtam alkalmanként. Még nem nézelődik szopi közben. Cumija nincs, se cumisüveg, viszont kb. egy hete már az ujját szopizza. A tejleadó reflex nálam 2-3 hullámban jelentkezik: a szopi elején, majd jó 10 perc aktív szopizás után újra, végül ismét 5-8 perccel később. Kb. másfél hete fordul elő, hogy miután Gergely elkezd szopizni és kb. 2-3 perc alatt megeszi az első adagot, elkezd türelmetlenkedni. Az első tejleadó reflex elmúltával még pár percet szopizik, de ha nem jön a tej, márpedig nem jön, akkor elkezd dühösen sírni. Persze sírás közben nem fogja rendesen a mellem, tehát pláne nem jön. Ha átteszem a másik mellemre, többnyire ugyanez ismétlődik meg. Nem minden szopinál van így, nagyjából minden második alkalommal. Próbálom bíztatni, de dühös. Aztán vagy megnyugszik, vagy még nyüstöljük egymást egy darabig, aztán abbahagyjuk. Azért az összesen 40 perc szopi még ilyen alkalmakkor is megvan. Amikor álmos és bealszik szopi közben, és félálomban cummog tovább, akkor nem gurul dühbe.
              A gyarapodása továbbra is tökéletes, heti 15-20 dkg, tehát nem hiszem, hogy összességében kevés lenne neki a tej. Pisis, kakis pelus is van bőven. Inkább arra gondolok, hogy már nem mindig vágja fejbe úgy az oxitocin, mert nagyobb, nem alszik el, így elmarad a félálomban való tejserkentő cummogás, és helyette azt szeretné, ha olyan gyorsan jönne a tej, mint az első adag szokott.
              Lehet valahogy gyorsítani a tejleadó reflex kiváltódását? elsőre még oké, de a második-harmadik kört fel kéne gyorsítanom.
              Mit csináljak? Nagyon frusztrál, amikor dühösen sír és köpi ki a mellemet, ettől persze kezdek egyre görcsösebb lenni szoptatáskor, ami nyilván nem segít.
              Kriszta, Laci és a fiúk
              Értékeléseim
              fkriszta.privi kukac gmail.com

Comment

maze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                Jó rég nem jártam erre, mert minden rendben ment, amiben a ti tanácsaitoknak is nagy szerepe volt. Köszönöm!
                Most viszont megint problémám van: kórházba kell mennem 2-3 hét múlva, 3 napra.
                Mi lesz addig a kizárólagosan anyatejes félévessel?
                Fagyi tartalékunk nincs. Fejni fénykoromban (=tejbelövellés idején) se tudtam soha 30 ml-nél többet. A kh-ba nem vihetem a babát (János, nőgyógyászat).
                Nem tudom, mi legyen.
                hihetetlen számomra, h miközben a János az első kh Mo-n, ahol végre a pszichiátrián felismerték a baba-mama szoba jelentőségét a család össz-egészsége szempontjából, épp a nőgyógyászaton még nem jutottak el ide.
                maze, esetleg lehetne egy kört futni a baba-mama szoba ügyben a Jánosban, mit gondolsz? oké, hogy egy másik osztály... elvileg minden kórházban van egy szociális munkás - talán a betegjogi képviselőn keresztül fel lehetne vele venni a kapcsolatot (vagy a dokidon keresztül), hátha el lehet intézni, h a gyereket is felvegyék veled együtt. vagy legalább más módon, picit kreatívan segítsenek fenntartani a szoptatást.

remélem, érsz el eredményt.
                mindenesetre a hátralevő napokban megpróbálhatsz rendszeresen fejni, és tartalékot képezni.
                amikor bent fekszel majd, tudni lehet, milyen gyógyszereket kapsz? ha összeegyeztethető, akkor hazahozhatják éjjelre pl. a babádnak...
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

Comment

fkriszta,
                  meg lehet próbálni a helyi meleg borogatást, a C-fogást (keress rá, találsz róla képeket).
                  ezek elvben serkentik a leadó reflexet.

másfelől ne stresszelj rá erre a dologra (tudom, könnyű mondani) - ahogy írod, a gyarapodásban nem látni hátrányt, a babád ilyen korára már nagyon is ügyesen (=hatékonyan) tud szopizni.
                  életkorral pedig változnak, ne várd, hogy ugyanúgy viselkedjen, mint régen.

bocs, most rohanok, csak röviden tudtam írni.
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

Comment

Én is tanácsot szeretnék kérni, nem tudom, jó helyen teszem-e, de nagyon megköszönném, ha válaszolnátok, vagy átirányítanátok más topicba. A második Kisfiunk közel 8 hónapos, szinte csak szopizik, mellette zöldséget/gyümölcsöt kóstolgatunk. Nekem viszont Tobrex szemkenőcsöt írt fel az orvos a szememre, aminek a tájékoztatójában az áll, hogy szoptatós anya nem alkalmazhatja, ha igen, akkor a babát el kell választani. Az orvos természetesen tudta, hogy szoptatok, az elválasztás sem benne, sem bennem nem merült fel, és tudom, hogy a gyógyszercégek gyakran túlbiztosítják ezt a dolgot a felelősség miatt, de ez a szöveg nagyon megijesztett.
                    Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

Comment

Tipetupa, szinte minden gyógyszer betegtájékoztatójában szerepel ez a mondat, akkor is, ha semmi kockázattal nem jár A Tobrexet megnéztem, a hatóanyaga tobramycin, az pedig egy szakértői oldal (http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp)szerint teljesen biztonságosan alkalmazható szoptatás mellett. A koncentrációja cseppentés után 1,5 órával van a maximumon, 3 óra múlva már a felén. Szóval ha extra biztonságot akarsz, cseppents közvetlenül szoptatás után
                      Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                      "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

Comment

Sziasztok!
                        A segítségeteket szeretném kérni. Én igény szerint szoptatok, a nagyfiammal is így volt annak idején. Sokat szopizott már ő is (sokkal többet,mint a védőnő szerint kellett volna ), de nem volt ebből semmi probléma, nőtt,fejlődött extra gyorsan,szóval nem volt egy pici baba éppen. Kislányom is nagy szopis, ő is hatalmas étvággyal,sőőőőt. Az első hetekben még sokszor sugárban jött belőle vissza a tej,picit talán refluxos volt,de ezt azóta kinőtte, pontosabban megerősödhetett a gyomra. Viszont azóta is rengeteget szopizik,egyre többet,egyre többször. Egész nap szoptatok,de szó szerint. Tudom,tudom,ezzel elvileg ninscen baj,mondom a fiam is nagy szopis volt. De Emmus TÉNYLEG SZÓ SZERINT EGÉSZ NAP SZOPIZIK. Alig van szünet. Ha hordozom és sétálunk,akkor is hamarosan rákezd,feszít és sír,majd ordít és cuppog,keresi a cicit...így a séták is lassan csak arról szólnak,hogy szoptatok Ha megpróbálom húzni az időt,akkor olyan ordításba kezd,hogy ellilul, és a végén fuldoklik,hány a sírástól...na ezt nem! Ott tartunk,hogy már senkinek a kezében nincs el, a férjemében sem,rögtön ordít utánam. Átveszem,persze rögtön szopizni akar. Egész nap tényleg szoptatom, a maradék néhány percben hordozom vagy dajkálom. Két problémám van ezzel: az egyik, hogy ezt egy féltékeny 3 éves mellett nem nagyon tudom csinálni.Se főzni,se házimunkát végezni nem tudok,ez hagyján,ez a fiammal is így volt. De hát a fiammal is kellene foglalkoznom,de így nem megy A másik, meg hogy Emma 3kiló 19 dekával született, két hósan kerek 6 kiló volt, most nincs 3 hónapos,de közelítünk a 7 kilóhoz lassanA fiam is rekordokat hízott,de Emmus totál lekörözi őt is....mi lesz így? normális ez? Lassan kipukkad...akkora,mint egy átlag 5-6 hós baba
                        nem tudom,hogy mennyire illik ez a kérdés ide, de nem tudom, hogy mit csináljak,semmi nem válik be: se a séta, se az időhúzás (beszélek hozzá,dajkálom stb.) se az,ha picit más kezébe próbálom adni,mert az öklendezésig és ellilulásig képes sírni. Mit tehetnék?
                        köszönöm előre is,ha van valami ötlet,hogy miért van ez,mi rá a megoldás! ÉN is igény szerinti szoptatás híve vagyok,de ez már valahogy soknak tűnik...
                        Last edited by Sian; 2010-03-26, 01:52.

Comment

köszönöm

Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tipetupa, szinte minden gyógyszer betegtájékoztatójában szerepel ez a mondat, akkor is, ha semmi kockázattal nem jár A Tobrexet megnéztem, a hatóanyaga tobramycin, az pedig egy szakértői oldal (http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp)szerint teljesen biztonságosan alkalmazható szoptatás mellett. A koncentrációja cseppentés után 1,5 órával van a maximumon, 3 óra múlva már a felén. Szóval ha extra biztonságot akarsz, cseppents közvetlenül szoptatás után
                          Köszönöm szépen, éppen a válaszod előtt pár perccel hívtam fel a teratológiai tanácsadót, vagy mit, és ők is éppen ezt mondták, szóval ma már el is kezdtem használni. Nagyon szépen köszönöm a kedvességed!!!!
                          Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

Comment

kérdés

Sziasztok!

Kérdésem lenne nekem is: milyen az, amikor az első hetek elmúltával beáll a kereslet-kínálat? Nem tudom, nekem ez van-e, de olyan rémült vagyok. Hat hetes a baba.

Eddig: volt két hatalmasra nőtt mellem, amiből bármikor bármennyi tej tudott kijönni, duzzadt volt, fájt is. Volt, hogy magától indult be a tejleadó reflex, elkezedett spriccelni, vicces volt. Nem nagyon fejtem, csak ha úgy éreztem, hogy már megkukulok, néha szoptatás után vagy volt, hogy a nem szoptatottból (egy alkalommal egy mellből szoptatok), mert nagyon feszített. Soha nem tudtam kiüríteni sem én, sem a baba.
                            Nos, most egyik napról a másikra nagyon megkönnyebbült. Szerintem csökkent a mennyiség, már nem dagad annyira, nem is fáj, viszont nem dől a tej, ha összecsippentem (eddig mindig ez volt, függetlenül attól, hogy mikor szopott), és ez nagy rémülettel tölt el. Ez a normális beállás, vagy éppen apad és sürgősen tennem kell valamit?
                            Mérlegünk nincsen, két hetente méri a védőnő a kisfiút, eddig nagyon elégedett a gyarapodással, meghát látszik is rajta, csinos hurkákat növesztett, ezzel eddig nem is volt gond. Viszont nagyon sírós baba, gyakran vígasztalanul ordít, tudom, mondják, elmúlik, mire pár hónapos lesz, de én már elkezdem rémeket látni, hogy esetleg nincs elég tej és éhes? (a bömbizés nem változott a tej változásával) Kb 2,5 óránként szopik, napközben van, hogy gyakrabban, éjszaka ritkábban, kb négy órát alszik egyhuzamban.
                            Nem tudom, így kell ennek lennie? Nektek hogyan volt?
                            Soff

Comment

Soff eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

Kérdésem lenne nekem is: milyen az, amikor az első hetek elmúltával beáll a kereslet-kínálat? Nem tudom, nekem ez van-e, de olyan rémült vagyok. Hat hetes a baba.

Eddig: volt két hatalmasra nőtt mellem, amiből bármikor bármennyi tej tudott kijönni, duzzadt volt, fájt is. Volt, hogy magától indult be a tejleadó reflex, elkezedett spriccelni, vicces volt. Nem nagyon fejtem, csak ha úgy éreztem, hogy már megkukulok, néha szoptatás után vagy volt, hogy a nem szoptatottból (egy alkalommal egy mellből szoptatok), mert nagyon feszített. Soha nem tudtam kiüríteni sem én, sem a baba.
                              Nos, most egyik napról a másikra nagyon megkönnyebbült. Szerintem csökkent a mennyiség, már nem dagad annyira, nem is fáj, viszont nem dől a tej, ha összecsippentem (eddig mindig ez volt, függetlenül attól, hogy mikor szopott), és ez nagy rémülettel tölt el. Ez a normális beállás, vagy éppen apad és sürgősen tennem kell valamit?
                              Mérlegünk nincsen, két hetente méri a védőnő a kisfiút, eddig nagyon elégedett a gyarapodással, meghát látszik is rajta, csinos hurkákat növesztett, ezzel eddig nem is volt gond. Viszont nagyon sírós baba, gyakran vígasztalanul ordít, tudom, mondják, elmúlik, mire pár hónapos lesz, de én már elkezdem rémeket látni, hogy esetleg nincs elég tej és éhes? (a bömbizés nem változott a tej változásával) Kb 2,5 óránként szopik, napközben van, hogy gyakrabban, éjszaka ritkábban, kb négy órát alszik egyhuzamban.
                              Nem tudom, így kell ennek lennie? Nektek hogyan volt?
                              Szerintem normális,hogy tejbelövellés után plöttyedtebb a mell,nem feszül annyira (nekem egyel kisebb melltartó kellett utána).Azért ha több idő kimarad a szopiból, akkor feszül, ugye?
                              Egyébként szerintem a baba hízása a lényeg,az a mérvadó

Comment

Soff, ez így teljesen rendben van, ahogy olvasom Ilyen a kereslet-kínálat találkozása, a kezdeti "ödéma" a mellben megszűnik (szerencsére), és már nem áztatod el az ágyat, nem kell nagyobb melltartó, nem kemény állandóan a melled stb. Dehogy apad a tejed, csak megszűnik szép lassan a túltermelés. Kb. a 6. hét környékére szokták ezt tenni. (Nekem egyévesem van, és még mindig hordok melltartóbetétet, mert amikor szoptatok az egyik mellből, a másikból is jön pici tej. És néha napközben csak úgy beindul a reflex, és mindkét mellemből jön pár csepp, de már szó sincs spriccelésről.)

A sírásnak sok oka lehet, életkori sajátosság, cumizavar, tejfehérje-érzékenység... Használtok cumisüveget, játszócumit? Hordozod a babát? Egész nap sírós, vagy inkább estefelé? Hány mellből szoptatsz alkalmanként?
                                Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                                "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

Comment

Betöltés...
                                X