Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Laktációs szaktanácsadó hallgatók válaszolnak

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Laktációs szaktanácsadó hallgatók válaszolnak

    Akció
    A nemzetközi laktációs szaktanácsadó vizsgára felkészítő egyetemi képzésre járó hallgatók azt a feladatot kapták, hogy néhány héten keresztül válaszoljanak internetes fórumon felmerülő, szoptatással kapcsolatos kérdésekre.
    Gyertek, kérdezzétek őket!
    Évi

    #2
    köszönjük!
    mindjárt kérdezek is.
    8 hónapos a fiam, igény szerint szoptatott. hozzátáplálással próbálkozunk, ezzel kapcsolatos a kérdésem.
    pépekkel rövid ideig próbálkoztunk, de a kanál rendszerint Levi kezében, majd a földön/falon landolt. próbálkoztunk a darabossal. szívesen bevesz a szájába mindent, majd ki is köpi. a banánból és a köles golyóból evett is néhány falatot.
    almát, répát is evett már meg, ezektől görcsölt a hasa.
    mindenből egy-egy falatot eszik.
    meddig elégséges ez a táplálék neki? kell-e aggódnom? hagyjam az eddigi próbálkozásokat, próbáljak mást és legyek türelmes?
    L (07.03), L (10.08), G (13.02) és egy meglepetés (17.0?) anyája

    Comment


      #3
      Hú, ez szuper
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        #4
        szuper, pont aktuális
        egy barátnőm nevében kérdezek, mert nem fórumozik
        nagyon kiütéses lett az 1 hós babája, szoptatás alatt és után jön ki főleg
        pont ott ahol összeér a bőrük, és 2 nap alatt csak csúnyult,
        a gyerekdokijuk melegkiütésként diagnosztizálta
        két kérdés lenne:
        -lehet-e más, pl olvastam tejkiütésről
        -akármelyik is mit tehet? nyilván szopi közben összeérnek és melegednek anyuka és baba

        köszönöm előre is a válaszokat
        priviben elértek , már ritkán nézek be

        Comment


          #5
          sziasztok,
          én is kérdeznék! a kisfiam majdnem 3hónapos, igény szerint szoptatott, bár ez a gyerekorvosunknak nagyon nem tetszik, és mostanában már engem is elbizonytalanított! Ugyanis a kakilása nem túl jól ment eddig, van h 5 napos szüneteket tart, de akkor már a 4. 5. napon elég nyűgös, és a végtermék nagyon híg. A gyerekorvosunk szerint a gyermek túleszi magát és ettől szenved..és amúgy is az össze-vissza evéstől később "neurotikus" lesz és rosszevő!!
          Most kicsit nagyobb szüneteket próbálok tartani az evések között, mintha a kakilása jobb lenne(de lehet h csak mert már nem olyan kicsi???), de most meg mintha kevesebb lenne a tejem..kicsit belebonyolódtam már ebbe, és ráadásul tiltakozásaim ellenére a gyerekorvos mégis rábeszélt, hogy béreljek mérleget(az amúgy egészséges gyerekemnek),de ettől meg végképp kitör a frász, úgyhogy az biztos, hogy a mérlegnek mennie kell gyorsan, mert sztem ettől is van kevesebb tejem, hogy azon gondolkodom folyton, hogy eleget eszik-e a kicsi!
          A kérdés valójában az lenne, hogy tényleg okozhatok gondot a kakilásának avval, hogy igény szerint szoptatok, vagy majd mindent a baba beállít magának? Most akkor hogy szoptassak, nézzem az órát/mérleget vagy csak a kicsit???
          Előre is köszönöm!!!
          Hunor2009.01.11.Boján2011. 02. 10

          Comment


            #6
            joys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            köszönjük!
            mindjárt kérdezek is.
            8 hónapos a fiam, igény szerint szoptatott. hozzátáplálással próbálkozunk, ezzel kapcsolatos a kérdésem.
            pépekkel rövid ideig próbálkoztunk, de a kanál rendszerint Levi kezében, majd a földön/falon landolt. próbálkoztunk a darabossal. szívesen bevesz a szájába mindent, majd ki is köpi. a banánból és a köles golyóból evett is néhány falatot.
            almát, répát is evett már meg, ezektől görcsölt a hasa.
            mindenből egy-egy falatot eszik.
            meddig elégséges ez a táplálék neki? kell-e aggódnom? hagyjam az eddigi próbálkozásokat, próbáljak mást és legyek türelmes?
            kérdés ugyanez
            7 és fél hónapos baba, 10 kg fölött, enni gyakorlatilag nem eszik, néha picit kóstolgat, éjjel-nappal szopizik... mikor kezdjek aggódni? mozgékony, eleven, vidám baba
            köszönöm!
            Ildikó
            Adél a dalosmadár (2010, osz.)

            Comment


              #7
              ,

              ildico eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              kérdés ugyanez
              7 és fél hónapos baba, 10 kg fölött, enni gyakorlatilag nem eszik, néha picit kóstolgat, éjjel-nappal szopizik... mikor kezdjek aggódni? mozgékony, eleven, vidám baba
              köszönöm!
              En ugyan nem vagyok szaktanacsado hallgato, csak sajat tapasztalat. Igeny szerint szoptatott egy eves Blanka babam, aki meg mindig nincs 10 kilo, sot 9 sem, csak az utobbi napokban kezdett el mennyisegeket enni. Elotte volt, hogy hetekig semmit nem fogadott el a cicin kivul. Megis mindig azt mondta az orvos, amikor aggodva vittuk, hogy a sulya teljesen normalis, a fejlodese rendben van es makk egeszseges. Nyugalom, turelem!
              Bocs, hogy beledumaltam, remelem, majd a hozzaertok is ram erositenek.
              KATI Blanka (2010.), Bende (2012.), Bulcsú (2014)

              Comment


                #8
                Kislányom 15 hónapos. Most voltunk méreckedni, 9700g. A doktornéni szerint az anyatej mennyiségileg lehet, hogy ilyenkor még elég, de minőségileg semmiképpen (!?). Szerinte nem fejlődik eléggé (1 évesen 8850g volt), és már sokat kéne ennie a szopi mellett. Ehelyett általában alig eszik 1-2 falatot, ebédre max 50g-ot, főként felnőtt kaját. A pépeket utálja. Az fogy jobban, amit maga meg tud enni. A sláger bármiféle tejtermék, de mivel szinte csak tejet fogyaszt, abból nem szoktam sokat adni neki (szerintem napi 5x is enne joghurtot, ha tehetné)
                Vannak időszakok, mikor "rendesen" eszik 1-1 hétig (szerintem akkor nem elég a tejem, mert fáradt v. ideges vagyok), aztán újra szinte semmi. Inni napi 1/2-1 dl vizet iszik, mégis térdig ér a pelusa.
                A doktornéni Fantomalt tápszert írt fel (rakjak belőle MINDEN ennivalójába), valamint HA tejpépet.
                A kérdésem, hogy muszáj ezeket adni? Szerintem nem sovány, nem éhes, mi jól elvagyunk a szopival.
                Köszönöm a választ!
                Utoljára szerkesztette Reka74; 2011.05.05., 23:26.
                Gyógytornász vagyok, perinatális szaktanácsadó és hordozási tanácsadó, de legfőképpen Anya. Gyermekeim: Péter 2002, Mityus (Máté) 2005, Csipetke (Nóra) 2010

                Comment


                  #9
                  dodinus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  sziasztok,
                  én is kérdeznék! a kisfiam majdnem 3hónapos, igény szerint szoptatott, bár ez a gyerekorvosunknak nagyon nem tetszik, és mostanában már engem is elbizonytalanított! Ugyanis a kakilása nem túl jól ment eddig, van h 5 napos szüneteket tart, de akkor már a 4. 5. napon elég nyűgös, és a végtermék nagyon híg. A gyerekorvosunk szerint a gyermek túleszi magát és ettől szenved..és amúgy is az össze-vissza evéstől később "neurotikus" lesz és rosszevő!!....
                  akkor én is belepof. hízik? ha igen, dobd ki a mérleget, és ne nézd az órát. ha jelez, szoptass. (esetleg nézz másik orvos után, ha van esélyed jobbra...)

                  hkaty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  En ugyan nem vagyok szaktanacsado hallgato, csak sajat tapasztalat. Igeny szerint szoptatott egy eves Blanka babam, aki meg mindig nincs 10 kilo, sot 9 sem, csak az utobbi napokban kezdett el mennyisegeket enni. Elotte volt, hogy hetekig semmit nem fogadott el a cicin kivul. Megis mindig azt mondta az orvos, amikor aggodva vittuk, hogy a sulya teljesen normalis, a fejlodese rendben van es makk egeszseges. Nyugalom, turelem!
                  Bocs, hogy beledumaltam, remelem, majd a hozzaertok is ram erositenek.
                  köszi, ma hozzáértő is megerősített, de várom a tanoncokat is

                  Reka74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kislányom 15 hónapos. Most voltunk méreckedni, 9700g. A doktornéni szerint az anyatej mennyiségileg lehet, hogy ilyenkor még elég, de minőségileg semmiképpen (!?). Szerinte nem fejlődik eléggé (1 évesen 8850g volt), és már sokat kéne ennie a szoopi mellett. Ehelyett általában alig eszik 1-2 falatot, ebédre max 50g-ot, főként felnőtt kaját. A pépeket utálja. Az fogy jobban, amit maga meg tud enni. A sláger bármiféle tejtermék, de mivel szinte csak tejet fogyaszt, abból nem szoktam sokat adni neki (szerintem napi 5x is enne joghurtot, ha tehetné)
                  Vannak időszakok, mikor "rendesen" eszik 1-1 hétig (szerintem akkor nem elég a tejem, mert fáradt v. ideges vagyok), aztán újra szinte semmi. Inni napi 1/2-1 dl vizet iszik, mégis térdig ér a pelusa.
                  A doktornéni Fantomalt tápszert írt fel (rakjak belőle MINDEN ennivalójába), valamint HA tejpépet.
                  A kérdésem, hogy muszáj ezeket adni? Szerintem nem sovány, nem éhes, mi jól elvagyunk a szopival.
                  Köszönöm a választ!
                  ööö, ennyi idős korban 3 hónap alatt ennyit hízott? az én lányom ennyi idősen gyakorlatilag stagnált. nem hiszem, hogy minőségi probléma lenne...
                  L (07.03), L (10.08), G (13.02) és egy meglepetés (17.0?) anyája

                  Comment


                    #10
                    Sziasztok! Köszönöm sok kérdést!!! Én vagyok az egyik hallgató!- és megpróbálok egyenlőre csak röviden válaszolni!

                    Az igény szerinti szoptatásban pont az a "szép" hogy nem kell a mérleget és az órát nézni!!! A babád tudja mikor és mennyit akar enni! - és ha mindig mellre kerül mikor jelzi hogy szopizni akar, akkor a tej termelése is összhangba lesz a babád igényeivel. Ha a babád jól fejlődik és nincs vele semmi probléma, nyugodtan bízzál benne. A szopik mérése nagyon stresszelheti az anyákat, és a stresszhormonok valóban csökkenthetik a tejtermelést.

                    A hozzátáplálást is legjobb ha a baba igénye irányítja! A szoptatás után kínálod meg ennivalóval? Ha igen, akkor jól csinálod! Ha valamitől fáj a baba hasa, nyugodtan hagyd ki az étrendjéből! Minden baba fejlődése egyéni és ízlésük is változó, de az anyatej még sokáig fő táplálékuk.

                    Az táplálkozás másik " vége" is sok anyának okoz gondot!Az anyatej sok babánál olyan jól "hasznosul" , hogy előfordul, hogy pár napig nincs székletük. Néha nyűgösek lehetnek, de a szopizás segíthet ilyenkor is, mert beindulhat a belek perisztaltikája. / Hű de ronda szakszó! /
                    H-né Marcsi, Laktációs szaktanácsadó hallgató

                    Comment


                      #11
                      dodinus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      sziasztok,
                      én is kérdeznék! a kisfiam majdnem 3hónapos, igény szerint szoptatott, bár ez a gyerekorvosunknak nagyon nem tetszik, és mostanában már engem is elbizonytalanított! Ugyanis a kakilása nem túl jól ment eddig, van h 5 napos szüneteket tart, de akkor már a 4. 5. napon elég nyűgös, és a végtermék nagyon híg. A gyerekorvosunk szerint a gyermek túleszi magát és ettől szenved..és amúgy is az össze-vissza evéstől később "neurotikus" lesz és rosszevő!!
                      Most kicsit nagyobb szüneteket próbálok tartani az evések között, mintha a kakilása jobb lenne(de lehet h csak mert már nem olyan kicsi???), de most meg mintha kevesebb lenne a tejem..kicsit belebonyolódtam már ebbe, és ráadásul tiltakozásaim ellenére a gyerekorvos mégis rábeszélt, hogy béreljek mérleget(az amúgy egészséges gyerekemnek),de ettől meg végképp kitör a frász, úgyhogy az biztos, hogy a mérlegnek mennie kell gyorsan, mert sztem ettől is van kevesebb tejem, hogy azon gondolkodom folyton, hogy eleget eszik-e a kicsi!
                      A kérdés valójában az lenne, hogy tényleg okozhatok gondot a kakilásának avval, hogy igény szerint szoptatok, vagy majd mindent a baba beállít magának? Most akkor hogy szoptassak, nézzem az órát/mérleget vagy csak a kicsit???
                      Előre is köszönöm!!!
                      Az anyatejes széklet pont ilyen- és az igény szerint szoptatott babák is pont ilyeneK!!! A mérleg helyett a babádat nézd! Az biztosan szebb!!!!
                      H-né Marcsi, Laktációs szaktanácsadó hallgató

                      Comment


                        #12
                        Nagyon köszönöm a válaszokat! Valójában mindennel egyetértek, csak jó volt hallani/olvasni másoktól is a megerősítést!
                        köszi
                        Hunor2009.01.11.Boján2011. 02. 10

                        Comment


                          #13
                          Másfél éves kislányom éjjel még többször felébred, és rövidebb-hosszabb szopizás után alszik vissza. Pár hete a fogorvosomnál szóba került ez, és azt mondta, nagyon rosszat teszek ezzel a gyerek fogainak, ebből a szampontból szerinte ez kb. olyan, mintha cukros teát inna. Igaza van?
                          Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
                          Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
                          teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

                          Comment


                            #14
                            Katicabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Másfél éves kislányom éjjel még többször felébred, és rövidebb-hosszabb szopizás után alszik vissza. Pár hete a fogorvosomnál szóba került ez, és azt mondta, nagyon rosszat teszek ezzel a gyerek fogainak, ebből a szampontból szerinte ez kb. olyan, mintha cukros teát inna. Igaza van?
                            A fiam 3 éves koráig szopott éjjel (gyakorlatilag 2 óránként), most 6 éves, és minden foga ép. Lehet, hogy a cukros teától is ép lenne, ezt nem próbáltuk
                            Gyógytornász vagyok, perinatális szaktanácsadó és hordozási tanácsadó, de legfőképpen Anya. Gyermekeim: Péter 2002, Mityus (Máté) 2005, Csipetke (Nóra) 2010

                            Comment


                              #15
                              Tejkiütés: A kis csecsemőkön kb. a 4. élethéten jelenik meg. Elsősorban az arcon, fül mögött, homlokon, de előfordulhat ez a törzsön, végtagokon is. Pirosas, hasonlít a kamaszkori pattanásokhoz. Hatásos lehet, ha a szoptató anyuka diétája allergén mentes.
                              KZsófi - Laktációs szaktanácsadó hallgató

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X