Közlemény

Collapse
No announcement yet.

3 éves koron túl szoptató

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget és a jó tanácsokat, támogatást. - És örülök, ha bárkinek hozzáadhattam az életéhez az örökbefogadás kapcsán, vagy segíthettem egy döntésben.
    Megfogadtam sokak tanácsát, és írtam több pszichológusnak is a helyzetről, ami mint kiderült, nem is olyan ritka.
    Többségében megnyugtatást és segítőkészséget tapasztaltam, - A szakemberek véleménye szerint nem hogy nem ártok vele, de kifejezetten használ a kislányomnak, ha hagyom szopizni, mivel a pszichés érettsége az őt ért traumák miatt ne, azonos a biológiai korával.
    Diószegi Eszter küldött egy nagyszerű tanulmányt is, amiből sok minden visszaköszönt a kicsivel kapcsolatban, amiről én eddig azt gondoltam pl hogy akaratos, inkább volt a részéről segélykérés és a bizonytalanság kompenzálása.
    Nagyon érdekes és tanulságos...sok sok mindenről... - ha valamit érdekel, ide linkelem.

http://szoptatasportal.hu/a_lelki_eg...z_anya_szamara

Kiderült az is, nem is viszonylag gyakran előfordul, hogy örökbefogadott gyerekek szopni szeretnének, hogy ezzel mélyítsék a kötődést, és gyógyuljanak a sebeik...

A tanulmányon és az örökbefogadós, valamint a szoptatási tanácsadó pszichológusok véleménye alapján úgy döntöttem, ebbe a kalandba is belevágunk. - Ugyancsak pár nap telt el, de úgy érzem, még mélyebb lett köztünk a kapcsolat. - Sajnos a családtól kaptam hideget meleget, anyukám megkérdezte: - "Nem vagy te kicsit pedofil?" - hát kb köpni nyelni nem tudtam, aztán felvilágosítottam, hogy kizárólag anyai érzések vannak bennem... -de tőle nagyon szarul esett...
    Majd a legnagyobb baja az volt hogy majd beszél fűnek fának róla /ami igaz, mert csacsog ezerrel, - de engem kb nem érdekel.../ - Tudom hogy az Ő érdeke, és ha ez kell, hogy tudjon jól kötődni, akkor örömmel hagyom...sőtt, örülök, hogy tehetek érte...

Ezt a részét azért osztom meg veletek, mertbiztosan ti is kaptatok már "jó tanácsokat" a családban, hogy nagyobb gyereket szoptattok ... - Ti hogy teszitek túl magatok rajta? - Bevallom, anyutól nekem ez nagyon nehéz....

Még egyszer, hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget!

Comment

Ja igen, a technika... pelussal eddig is /pótszerként/ cumizott, így hogy miként kell, ösztönösen tudta. Az elején párszor kicsit megharapott, de már minden simán megy. - Neki sem tart sokáig egy ilyen szopizás, - így tej sem valószínű hogy összejön, - de lelkileg látom és hiszem hogy nagyon sokat jelent neki.

Comment

Örülök, hogy ilyen informatív és pozitív visszajelzést kaptál. Sok örömet a szopival Köszi a cikk linkelését, érdekes volt. Anyukád olvasta? Hátha őt is meggyőzné. Tippeket majd biztos adnak a többiek, az én fiam még csak kétéves ez egyelőre nem veri ki a biztosítékot.

Comment

Nagyon nagyon ügyesek vagytok!csodálatos anya vagy!
          Sajna az én anyukám 8éve nem érti,és már a 3.gyerekem születése után sem érti meg mit miért csinálok nehéz ez,nem tudom én sem nem a szívemre venni...
          "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
          Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

Gratulálok, sok sikert ehhez a szép úthoz!
            Timi Csabi(2007.08.)10 ÉVES!!! Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Betelt a privim már megint!!! Várj, amíg törlök!

Comment

Már amikor az előző posztodat olvastam, írtam hozzászólást, annyira megindított. De aztán kitöröltem, mert nem akartam "ismeretlenül" beleírni a posztba. Féltettelek, hogy mit mondanak majd a pszichológusok.

Annyira, de annyira szép anyai tett amit teszel. Olyan sokat jelent majd a kislányodnak és neked is.

Engem sokan bántottak , hogy a 3,5 éves Julikám még anyatejes. Még a szakértői biztottságos pszichológus (aki valahol a kollégám, mert én gyógypedagógus vagyok és szakmai kapcsolatban is vagyunk) kifejtette, hogy a 3 éven túli szoptatás abúzus.

Többet nem mentem hozzá tanácsot kérni a nagyfiammal kapcsoltban.

Annyira mély és természetes a kapcsolatunk. Szinte sosem beteg. Néha terhes már a szoptatás, de mindig bennem van, hogy neki ez még jó. És a férjem is csak eltűri (orvos). Én meg kitartok, csendesen ellenállok a gyerekekért.
              "Nem kívánok ragyogást, pénzt, dicsőséget. Csak egy tűzhelyet kívánok. Hívó lámpafényt, meleget azoknak, akiket szeretek... " Fekete István

Comment

Kedves Cukorborsócska!

Nagyon vicces, pont tegnap adtam le a szakdolgozatomat örökbefogadott gyermekek szoptatása témában

Szívesen válaszolok ha vannak még kérdéseid, bár örömmel látom, hogy Eszterhez odataláltál!

Még ezt is ajánlanám Neked olvasnivalónak:
                http://www.lll.hu/node/265

Gratulálok a kislányodhoz és Neki meg hozzád ❤
                Nóri vagyok, Baba L.(2012.10.24.) anyája

Comment

Betöltés...
                X