Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás - 2 éves koron túl

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hat mi most visszatertunk az ujszulottkori szopigyakorisaghoz... felorankent-orankent biztos keri, kajaval-vizzel csak ritkan lehet ilyenkor boldogga tenni, es hosszu percekig csung rajta... meg az is elkepzelheto, hogy megerzi-hallja, mennyit agyalunk a bolcsiugyeken, ezek a kis pockok annyira empatikusak tudnak lenni...
    A hetvegere hazalatogattunk a szuleimhez, szegeny apukam allandoan menekulni kenyszerul a szobabol -- az o idegei nem birjak egy szopizo keteves latvanyat
    Mas: V lassan megerti, hogy a szuloanyja nem feltetlen akarja mar boldog-boldogtalannak megmutatni a ciciket, ezert a nyilvanos szopizas elott terepszemle van: "Ott is egy bacsi, sok bacsi, ott nenik vannak: balcicijobbcici AZON a padon!
    Vica és Vincekisfiú (2014.03.20.)

    Comment


      Hát, nálunk úgy tűnik vége.
      Azért még vannak ötletei, hogy hogy lehetne benne tej.
      1. veszünk a boltban tejet, és beletöltjük. ez kézenfekvő
      2. teát kell inni, abból lesz (szülés után napi 4-5 liter teát ittam, és szoptatás előtt ezt mondtam neki. hát most visszamondja.)
      3. akkor Zénóéból kap. na, abból nem.
      4. "Én akkor is tudok cicizni, ha nincs benne tej!" verhetetlen. tényleg tud, hoszen a terhesség alatt vagy két hónapig nem volt, és mégis tudott.
      De azért nem kap. Már több mint egy hete.

      Comment


        Nohat, azt hittem, hogy csak 3 éves koron túli topic van. Jo látni, hogy ennyien vagyunk / voltunk 2 éves kpron túl is. én a tandemosban ventilláltam sokat...

        Amúgy a nagylány nekem is mindent rágcsál, szajaba vesz. Nekem teljesen úgy tűnt, hogy egy kimaxolt testvérféltékenységről van szó. Most lesz 3 éves.
        Dana
        2017-ben is lesz könyves kihívás!
        Könyves kihívás topic

        Comment


          Dana, udv a topikban!
          Vica, kitartast, nehez lehet ellenallni egy ilyen kreativ es imadnivalo gyerkocnek es megoldasi javaslatainak.
          Mi a korabbi eszmefuttatas eredmenyekepp megbeszeltuk, hogy a buszmegalloban/jatszoteren nem szopizunk, viszont seta elott/utan itthon kedve szerint, es az autoban is cuppoghat, amikor csak akar (es allunk ). Hat, az elso nehany nap nem volt annyira konnyu, voltak nosztalgikusan vagyakozo tekintetek a szopis emlekekkel terhes padok iranyaba, meg javaslatok, hogy hol keves a bacsi, de vegul szerintem megtanult bizni benne, h otthon tenyleg kap, most mar nem is keri/vigyorogva elfogadja helyette odaknn a kajapiat, itthon meg potol sok osszebujosat.
          A hazauton mar elore orul, meggyozodik rola a hurcihatrol, hogy megvannak-e a cicik (nem hagytuk oket a jatszin), es bejelenti otthoni mielobbi szopizasi igenyet vigyorogva. Ez most nekunk remekul mukodik, es en is el tudom mar kepzelni, h bolcsi elott reggel/utana este, ejjel is kielegithetoek lesznek majd az igenyek.
          Bonuszkent vigasztalasnak sem keri az utca kozepen (nem hittem volna, tartottam ezektol a helyzetektol, vsz. kapott is volna nagy kismotoros taknyolas utan), de ugy tunik, megerett arra, h olelessel, szavakkal is vigasztalodjon ilyenkor. Buszke lehet magara!
          A sorstarsaknak pedig kitartast, es sok boldog osszebujos szopizadt a kisdedekkel!
          Vica és Vincekisfiú (2014.03.20.)

          Comment


            Sziasztok! Arról gondolkoztatok-e már, hogy a "baba" növekedése befolyásolja-e, hogy milyen gyógyszert vehet be az anyuka? Szóval nagyon konkrétan benyaltunk valami tél végi influenzafélét, így egy bőven két évest szoptatva nem bővül egy kicsit a bevehető gyógyszerek köre? Olyanokra is ráírják, hogy szoptatás mellett ne, amit amúgy bevehetne a kétéves...
            "unom az algopyrint" jeligére

            Comment


              asszonyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok! Arról gondolkoztatok-e már, hogy a "baba" növekedése befolyásolja-e, hogy milyen gyógyszert vehet be az anyuka? Szóval nagyon konkrétan benyaltunk valami tél végi influenzafélét, így egy bőven két évest szoptatva nem bővül egy kicsit a bevehető gyógyszerek köre? Olyanokra is ráírják, hogy szoptatás mellett ne, amit amúgy bevehetne a kétéves...
              "unom az algopyrint" jeligére
              Sokmindenre ráírják a biztonság kérdvéért, hogy ne, olyanokra is, ami amúgy nem veszélyes, vagy pl. x óra után már nincs is jelen a tejben. Ez itt egy elég részletes és szerintem korrekt weblap, ahonnan informálódni lehet: www.embryotox.de , csak sajnos németül van. (Mondjuk olyan adat szerintem nincs benne, hogy hány hónapos baba szoptatásánál mi van.)
              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

              Comment


                Ööö...angol, vagy esetleg francia??! Ezt esetleg nagyon kipihenten megnézem majd még egyszer, egyelőre felsültem, nem értem. Azért köszönöm

                Comment


                  Ez szerintem minden időszakban jó: http://www.e-lactancia.org
                  Jobbulást!

                  Comment


                    Remek, köszönöm!

                    Comment


                      asszonyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok! Arról gondolkoztatok-e már, hogy a "baba" növekedése befolyásolja-e, hogy milyen gyógyszert vehet be az anyuka? Szóval nagyon konkrétan benyaltunk valami tél végi influenzafélét, így egy bőven két évest szoptatva nem bővül egy kicsit a bevehető gyógyszerek köre? Olyanokra is ráírják, hogy szoptatás mellett ne, amit amúgy bevehetne a kétéves...
                      "unom az algopyrint" jeligére
                      Az algopirinben nem segíthetek, mert az nekem végig tilos volt.
                      De köptetőt és köhögéscsillapítót lehet szedni 2 éves kor felett. Amikortól a gyereknek is adható. A köhögéscsillapítókra húzzák a szájukat mindenhol, de nekem az is szuper volt addigra! Nagyon sokszor betegedtem meg, mióta megszületett.

                      Zsófi
                      Lányom-1 2012/09/04

                      Comment


                        Igen, végül én is vettem be köptetőt, bár az ajánlott oldalakon a hazai kínálat nem mindig szerepel. Jobban vagyok, a kicsinek meg már semmi baja-ő hamarabb kezdte. De ilyen szempontból is más egy kétévest szoptatni, mint egy újszülöttet.

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X