Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás - 2 éves koron túl

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sofie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Unalomszopit hogy lehetne leszerelni vajon?
    na EZT szeretném én is tudni, de gyorsan!
    Hanna és Ármin Vilmos (2010.07.23.) aki Árminból van (szerinte. szerintem meg tejből).

    baba- és gyermekhordozási tanácsadó is vagyok, kérdezz bátran!
    nézzetek texpeles videót ITT!
    ha betelt a privim: hanemhanna gmail

    Comment


      Nalunk az "unalomszopik" ugy ritkultak, hogy azt mondtam, hogy "most nem, mert..." pl most rajzolni szeretnek veled, olvassunk konyvet, anya cicije faradt stb. De mindig beigertem neki a soron kovetkezo szopit, pl "de majd a delutani pihenesnel mar tudok adni!" ez valahogy mindig megnyugtatja, hogy tudja, nem orokre akarom letiltani rola.

      Comment


        Nálunk tandem szopi nem volt, de hosszan szopó (2év , 2,5 év, 3 év) igen. Érdekes én épp az esti elalvás előttit hagytam legtovább. Nappal el lehetett siklani a dolog felett, mert volt izgalmasabb. A déli elalvós már nehezebben ment. Végül maradt reggel és este, aztán csak az esti. Már nem azon aludt el, aztán 1-1 nap kimaradt és végül elmeredt. A legkisebbel kicsit drasztikusabban kellett, mert szedtem egy csomóféle gyógyszert és nem akartam, hogy ő is szedje... de a menete ugyanez volt.
        Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

        Comment


          szilabar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nalunk az "unalomszopik" ugy ritkultak, hogy azt mondtam, hogy "most nem, mert..." pl most rajzolni szeretnek veled, olvassunk konyvet, anya cicije faradt stb. De mindig beigertem neki a soron kovetkezo szopit, pl "de majd a delutani pihenesnel mar tudok adni!" ez valahogy mindig megnyugtatja, hogy tudja, nem orokre akarom letiltani rola.
          én is így próbálom, most minden cicizésnél szólok, hogy mikor lehet legközelebb, de így is nagyon nehéz...
          Hanna és Ármin Vilmos (2010.07.23.) aki Árminból van (szerinte. szerintem meg tejből).

          baba- és gyermekhordozási tanácsadó is vagyok, kérdezz bátran!
          nézzetek texpeles videót ITT!
          ha betelt a privim: hanemhanna gmail

          Comment


            PammutToday 9:47
            En azert dontottem az esti elhagyasa mellett, mert az volt a legzavarobb szamomra. Mar nem annyi volt az esti szopi, hogy osszebujunk, cici kb feloraig, aztan belealudt, hanem szopi(mert nagyon faradtnak tunt)-feleledt-ment egy kort a lakasban(ha nem mehetett, visitott)- megint szopi es ez vagy 3-4szer legalabb. Semmi meghitt pihengetes. Engem meg egyre jobban frusztralt, hogy fogalmam sincs, hogy mikor fog igy elaludni. Ezert gondoltam, hogy jobban jarunk, ha ezzel kezdek. Es tenyleg hozott egyfajta megnyugvast a csaladnak. Azota bar meghosszabb az altatos szakasz, de nyugodt szivvel olvasgatok neki meset akar este 10kor is.

            Comment


              hanemhannaToday 15:09
              Jobb otletem nekem sincs. Tenyleg nehez. Nalam volt olyan, hogy annyira ketsegbeesett, ha nem akartam adni, hogy kovetkezetesseg ide vagy oda, de inkabb megis megszoptattam. Akkor latszott, hogy tenyleg szuksege volt ra, nem csak unalombol kerte.

              Comment


                Babola, de jó! Akkor gondolom, nálatok is tandemszopi lesz Nekem meg pont az a bajom, hogy nappal nem kell neki, mert minden más jobban érdekli, de csak szopival tud elaludni. Mondjuk az megnyugtató, hogy a kisfiad nem alszik délután, akkor ez nem olyan szörnyűséges borzalom? Mert Bogi csak cicivel alszik el, és így is nagyon sokszor kimarad a délutáni alvás (és ráadásul akkor rosszabbul is alszik éjjel). Engem főleg az zavarna, hogy ha mindkettő egész éjjel szopizni akar, akkor én földobom a talpam, és Bogi még elég sokszor kel éjjel, szóval nem csak úgy a levegőbe parázok De az éjjeliről meg az elalvósról nem tudom, hogy állíthatnám le (magyarázás volt, mese helyette van, összebújás stb persze, még "a nagylányok így csinálják" is), mert rettenetes rossz alvó (arra már nem is akarok gondolni, hogy föl fogják ébreszteni egymást, mert hát csak nem )
                B(2011.04.) L(2013. 09.) és L(2016.11.)

                Comment


                  Különben én is szomorkodtam egy kicsit, amikor úgy tűnt, hogy belemegy a dologba, lehet, hogy most mindent elrontottam??? Most már hiába nyávogok?
                  B(2011.04.) L(2013. 09.) és L(2016.11.)

                  Comment


                    Sofie; eredeti hozzászólása
                    Ne izgulj, ha kihúzzátok kamaszkoráig a szopizást, akkor nem kell félni, hogy nem jön haza éjjel a buliból a leányzó

                    Na, kösz, Zsófi, és ha a fiúja is csatlakozni akar?!! Mondd apjának, ő így is annak örülne, ha még járókerettel is szopizni jönne, mert addig is megmenekül az altatóshisztitől!!! Bár tegnap úgy aludtak el, hogy Bogi apja horkolására (befeküdt a kiságya mellé a kezét fogni, miután a 2-3 órás szopi-mese-szopi-nyafi-szopi-mese-szopi-üvöltés című játékot végigjátszottuk)
                    B(2011.04.) L(2013. 09.) és L(2016.11.)

                    Comment


                      Jó, nem mintha nem altatná ő is mindig, de ugye én általában hatékonyabb vagyok
                      B(2011.04.) L(2013. 09.) és L(2016.11.)

                      Comment


                        Sofie eredeti hozzászólása

                        Unalomszopit hogy lehetne leszerelni vajon?
                        Szerintem hagyd nyitva a konyhaszekrényt, ahol a tányérok meg a poharak vannak
                        Különben nem hiszem el, mindig iszonyat jó ötleteid vannak, meg olyan normálisan beszélsz vele, tuti, hogy csak unalomból csinálja? Nem csak a Jancsival akar ökörködni?
                        B(2011.04.) L(2013. 09.) és L(2016.11.)

                        Comment


                          Nekem meg az tunt fel, hogy akkor ker leginkabb soron kivul, ha ehes vagy szomjas. Ugyhogy ilyenkor bejon az is, ha megkinalom valami massal. Sajnos mar reg volt az, hogy a szopi eleg ilyenkor is.
                          Ejszaka is, amikor raeszmelek, hogy mar orak ota szoptatom, megsem nyugszik meg, szolok neki, hogy most elveszem a cicit, igyon vizet(jo nagyokat kortyol), majd cicivel vagy anelkul hamar visszaalszik.

                          Comment


                            l.eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Babola, de jó! Akkor gondolom, nálatok is tandemszopi lesz Nekem meg pont az a bajom, hogy nappal nem kell neki, mert minden más jobban érdekli, de csak szopival tud elaludni. Mondjuk az megnyugtató, hogy a kisfiad nem alszik délután, akkor ez nem olyan szörnyűséges borzalom? Mert Bogi csak cicivel alszik el, és így is nagyon sokszor kimarad a délutáni alvás (és ráadásul akkor rosszabbul is alszik éjjel). Engem főleg az zavarna, hogy ha mindkettő egész éjjel szopizni akar, akkor én földobom a talpam, és Bogi még elég sokszor kel éjjel, szóval nem csak úgy a levegőbe parázok De az éjjeliről meg az elalvósról nem tudom, hogy állíthatnám le (magyarázás volt, mese helyette van, összebújás stb persze, még "a nagylányok így csinálják" is), mert rettenetes rossz alvó (arra már nem is akarok gondolni, hogy föl fogják ébreszteni egymást, mert hát csak nem )
                            Nem biztos, hogy tandemszopi lesz. Tegnap megint néhány nap kihagyás után kért szopit, de olyan bénán próbálkozott, hogy végül feladtuk.

                            Valahol nekem is ijesztő, hogy 2.5 éves és már nem alszik délután. A nagyok el tudtak aludni szopi nélkül napközben, nála ezt valamiért nem tudtuk megcsinálni. Csak este. De amúgy nem vészes ez így. Csak este korábban kellett altatni, mert különben túlfáradt, és olyankor már minden baja és teljesen kezelhetetlen. Egy időben este 6-kor(!) altattam (szopival), mert 7-kor már nem ment. Amúgy magamtól erre nem jöttem volna rá, egy ismerőstől jött a tipp, és azóta továbbadtam és már másik ismerősöméknek is bejött. De egy harmadiknak meg nem, szóval puding próbája...

                            Hát, én az éjszakai szoptatást nagyon nem bírtam már, úgyhogy nagyon határozottan mondtam neki, hogy most éjszaka van és alszunk, nem lehet szopizni, mert akkor nagyon fáj a cicim, meg fáradt vagyok, majd reggel szopizhatunk, de idebújhat és aludhatunk együtt. Igen, az első néhány ilyennél sírt (bár odabújás után már nem, attól megnyugodott), de ettől nem érzem magam gonosz anyának, mert szerintem nekem sokkal jobban fájt az éjszakai szoptatás, mint amennyire neki hiányzott, csak nekem följebb van a sírásküszöböm, ill. éjjel a többi családtagra való tekintettel méginkább visszafogom magam. Ez így elég volt neki, és reggel kérte egyből a jussát.
                            Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                            Comment


                              l.eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem hagyd nyitva a konyhaszekrényt, ahol a tányérok meg a poharak vannak
                              Különben nem hiszem el, mindig iszonyat jó ötleteid vannak, meg olyan normálisan beszélsz vele, tuti, hogy csak unalomból csinálja? Nem csak a Jancsival akar ökörködni?
                              Nyitva van! Eléri! Nem bántja!
                              Inkább szerintem a kapcsolódás, testi kontaktus lesz a mumus, most azt találtam ki, hogy ölelés meg puszi van helyette.

                              Amúgy ha lenne szíved, azt mondanám, hogy menj el egyszer este otthonról, délután beszéld meg a lánnyal, hogy nem leszel itt, apa lesz, fogadj neki szépen szót, stb.
                              És menj el, és álld meg, hogy nem hívogatod H-t ötpercenként, hogy mi van.
                              Csodás péntek esti program lenne, nem?
                              családun xerete talapu

                              Eladó Varró Dani-könyvek

                              Comment


                                Az én fiam 2 év 8 hónaposan hagyta abba a szopizást. A környezetem már szabályosan cseszegetett, hogy nem kellene már. Addigra már csak 1 mellem funkcionált. A másikban már nem volt tejcsi pár hónapja.
                                Végül szabályosan lebeszéltek róla. Én pedig lebeszéltem a fiamat.

                                Remélem, hogy picur is sokáig fog szopizni. Legalább 2 éves koráig szeretném.
                                Tünde és a gyerekek: Angi 2001, Krisz 2003, és Gergő 2012.
                                "Akár a fellegek fölött jársz, akár a pokolban egyet tudnod kell! ELMÚLIK"
                                Mosható női betétek, nyálkendők: itt a facebookon Honlapom: http://tundesz.wordpress.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X