Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tandem szopi

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Sziasztok!

15én megszületett a kisfiam. Végül tandemezünk mi is.
    Az eleje nagyon nehéz volt, bár még sok a nehézség most is. A kórházban kisebesedett a bimbóm. Jobban mondva kis vízhólyagok lettek rajta. Mikor hazajöttünk a kórházból adtam egyszerre a kettőnek, de borzasztóan fájt, úgy hogy kénytelen voltam a nagyot korlátozni. Egyszerre csak az egyik kaphatott, így is csillagokat láttam közben. Aztán szép lassan eljutottunk oda, hogy egyáltalán nem adtam a nagynak. Ez pár napig tartott. Vérzett érte a szívem, de egyszerűen nem bírtam, annyira erősen szív. Szerencsére okos nagy lányosan megértette. Mondta is mindig, hogy cici bibi gyógyú.
    Most már tudok adni mindkettőnek. Próbálgatjuk a pózokat, melyik válik be nekünk. A nagynak kell még egy kis türelmet tanulnia, de már látom a fényt az alagút végén. Csak egy gondom van. A nagy foga nagyon belemélyed a cicimbe. Nem értem hogy ez miért van. Eddig nem volt ilyen probléma. Ezen lehet valahogy segíteni?

Üdv. Emőke

Comment

Az én nagyom ugyanígy benazott, én úgy hiszem elfelejtette a technikát, milyen az téli cicit szinni én elmagyaraztam neki hogy próbálja a bimbit nem foggal szájban tartani, mert nekem faj, és megprobalta legtöbbször sikerült is neki
      En viszont innen elbucsuzom én megelegeltem, négy évest már nem akartam szoptatni, így nem jött össze az amire vágytam, hogy majd ő választja le magát, de azért ebben a korban már lényegesen könnyebb volt mindkettőnknek elengedni
      Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
      van soproni klub!

Comment

Jaj és gratulálok természetesen Emőke a legifjabbhoz
        van soproni klub!

Comment

csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az én nagyom ugyanígy benazott, én úgy hiszem elfelejtette a technikát, milyen az téli cicit szinni én elmagyaraztam neki hogy próbálja a bimbit nem foggal szájban tartani, mert nekem faj, és megprobalta legtöbbször sikerült is neki
          En viszont innen elbucsuzom én megelegeltem, négy évest már nem akartam szoptatni, így nem jött össze az amire vágytam, hogy majd ő választja le magát, de azért ebben a korban már lényegesen könnyebb volt mindkettőnknek elengedni
          Köszi az ötletet! Én is elmagyaráztam neki. Nagyjából megértette, de ha fáradt akkor sokszor elfelejti és mindig figyelmeztetnem kell.

Közben lett más problémánk is. A kicsi iszonyatosan mohó. Nagyon sok levegőt nyel, amit aztán nem tud teljesen kibüfizni. Illetve rengeteget bukik. Emiatt állandóan éhes, és ordít. Mindig cicit akár, de attól csak még több levegőt nyel és még többet bukik. Ez egy ördögi kör. Végső elkeseredésemben lefejtem a tejet és kipróbáltam mit művel a cumisüveggel. Azóta teljesen rendbe jött a helyzet. Szépen alszik, büfizni is tud. Végre azt látom rajta, hogy rendben vannak a dolgai. Viszont ez így nagyon fárasztó. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne csökkenteni a ciciből kiáramló tejet? Talán ha kevésbé jönne a tej akkor a cici is működne. Azért jobb lenne szoptatni. Volt valakinek hasonló problémája?

Comment

Van is hasonló probléma. (Bár nekem nem annyira probléma, volt hasfájós, folyton ordító babám is) nagyon sokat bukik a babám, vagy a böfizéssel jön rengeteg tej. Van mikor hallom a pocakját hogy tele van levegővel, nem tudom leírni a hangot, de szerintem tudod mire gondolok, akkor megböfiztetem. Ez is segít. Illetve a blokk szoptatást szokták javasolni, ami azt jelenti hogy 3-4 órás időblokkokban csak egy ciciből szoptatsz, aztán utána a másik ciciből. Így nem lesz túl sok tejed, lehet hogy nem lesz olyan erős a tejleadó reflex. Azért írom lehetnek mert az enyém még így is erős
            Az aláírásom átmenetileg szünetel..
            #fatal error#/@^/$-!

Comment

Ha valamit nem írtam le, írj. Csak most ringatni kell
              #fatal error#/@^/$-!

Comment

kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Van is hasonló probléma. (Bár nekem nem annyira probléma, volt hasfájós, folyton ordító babám is) nagyon sokat bukik a babám, vagy a böfizéssel jön rengeteg tej. Van mikor hallom a pocakját hogy tele van levegővel, nem tudom leírni a hangot, de szerintem tudod mire gondolok, akkor megböfiztetem. Ez is segít. Illetve a blokk szoptatást szokták javasolni, ami azt jelenti hogy 3-4 órás időblokkokban csak egy ciciből szoptatsz, aztán utána a másik ciciből. Így nem lesz túl sok tejed, lehet hogy nem lesz olyan erős a tejleadó reflex. Azért írom lehetnek mert az enyém még így is erős
                Igazából nekem se lenne probléma, csak így egy 2 éves mellett nem tudom megcsinálni, hogy állandóan a kicsivel foglalkozzak. Pedig azt kell tennem, ha ciciből eszik. Egyszerűen nem lehet letenni. Elalszik lerakom, bukik egyet felébred, ordít tovább. Végre visszaalszik, megint lerakom, bukik, ébred. Te hogy csinálod, hogy a nagyokra is jusson időd? Szerinted mennyi idő míg belejön a kicsi a dolgokba? Meddig kéne ezt csinálnom?
                Tudom milyen hangra gondolsz. De neki a büfizés is nagyon nehezen megy, ha ciciből eszik. Biztos máshogy nyeli a levegőt olyankor.
                A blokk szopit próbáltam. Sajnos nem segített, és az sem,ha külön cicire raktam őket, bár talán kicsit javult a helyzet.

Comment

Allva/jarkalva probaltal mar szoptatni? hulyen hangzik de nekem nagy tejlaado reflexnel bejott, illetve a nyugagy poziciot probaljatok ki, nekem az nem ment igy jobb hijan allva/seta kozben mukodott es akkor nem volt orjonges. Meg amit Ági írt a blokkban szoptatas, ami szuper, en egesz de egy mellbol, du a masikbol, (altatasbol a harmadikbol es ejszaka a negyedikbol ) egesz mas minosegu tej van alul zsirosabb vagy nagynak is odaadhatod a felso vizes, gyorsan omlo elejet es akkor a kicsi nem nyel annyit felre
                  Nem tudom, hogy hordozol-e, de a naggyal valo egyuttletben sokat segitett nekem, hogy ha nem lehetett letenni, akkor felkotottem...
                  van soproni klub!

Comment

Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igazából nekem se lenne probléma, csak így egy 2 éves mellett nem tudom megcsinálni, hogy állandóan a kicsivel foglalkozzak. Pedig azt kell tennem, ha ciciből eszik. Egyszerűen nem lehet letenni. Elalszik lerakom, bukik egyet felébred, ordít tovább. Végre visszaalszik, megint lerakom, bukik, ébred. Te hogy csinálod, hogy a nagyokra is jusson időd? Szerinted mennyi idő míg belejön a kicsi a dolgokba? Meddig kéne ezt csinálnom?
                    Tudom milyen hangra gondolsz. De neki a büfizés is nagyon nehezen megy, ha ciciből eszik. Biztos máshogy nyeli a levegőt olyankor.
                    A blokk szopit próbáltam. Sajnos nem segített, és az sem,ha külön cicire raktam őket, bár talán kicsit javult a helyzet.
                    nem tudom hogy mondjam, de normális hogy nem tudod letenni nekem is volt ilyen babám, folyton le akartam tenni amikor úgy tűnt mintha aludna. És felébredt. Lehet hogy csak meditált az a kulcsa a dolognak hogy nem szabad letenni. Most ez így brutálisan hangzik, de meg fog érni rá, és egyre többet lehet letenni. Tedd fel kendőbe (nekem a fiam ott nőtt fel) vagy lehet bogyó és babócát olvasni míg az öledben alszik. Stb.
                    Nekem szinte semmire sincs időm nagyon pici külön idő van egy-egy gyerkőcre. És olyankor vagy kendőben van rajtam a baba aludva, vagy férjemnél. A szoptatás, vagy egyéb dolgok a babával teljesen természetes a gyerekeknek. Sokat mondtam hogy velük is csináltam. És a Zsófi nem tud várni, ők igen. Ha nagyobb lesz, jobb lesz.
                    Neked mekkora a babád? Nem emlékszem pontosan hogy írtad-e, az aláírásodban meg nem látom.
                    Nekem most kezd sokkal könnyebb lenni, három hónapos múlt a babám.
                    Kendőd van?
                    #fatal error#/@^/$-!

Comment

A lányok már mindent leírtak,nálunk mind3 gyereknél ez volt a gond.nyugágypóz, blokkszopi(én pl.a lányomnál 12 ! óránként váltottam oldalt,így "csak" váltáskor nyüglődött...) és függőlegesben(kendőben,és így jóval kevesebb bukás volt mint fekve) altatás hozott javulást...6-8hós korukban lett jobb.
                      Fejésre átállva én tartanék a tejmennyiség csökkenésétől,meg hogy késöbb nem fogadja el a melled.meg hát macera is.esetleg kérdezz meg tanácsadót.
                      Ja,és a te tehéntej termék fogyasztásod is okozhat bukást
                      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nem tudom hogy mondjam, de normális hogy nem tudod letenni nekem is volt ilyen babám, folyton le akartam tenni amikor úgy tűnt mintha aludna. És felébredt. Lehet hogy csak meditált az a kulcsa a dolognak hogy nem szabad letenni. Most ez így brutálisan hangzik, de meg fog érni rá, és egyre többet lehet letenni. Tedd fel kendőbe (nekem a fiam ott nőtt fel) vagy lehet bogyó és babócát olvasni míg az öledben alszik. Stb.
                        Nekem szinte semmire sincs időm nagyon pici külön idő van egy-egy gyerkőcre. És olyankor vagy kendőben van rajtam a baba aludva, vagy férjemnél. A szoptatás, vagy egyéb dolgok a babával teljesen természetes a gyerekeknek. Sokat mondtam hogy velük is csináltam. És a Zsófi nem tud várni, ők igen. Ha nagyobb lesz, jobb lesz.
                        Neked mekkora a babád? Nem emlékszem pontosan hogy írtad-e, az aláírásodban meg nem látom.
                        Nekem most kezd sokkal könnyebb lenni, három hónapos múlt a babám.
                        Kendőd van?
                        Pont ma egy hónapos. Van kendőm, csak akkor hogy szoptatom a nagyot? A karikással mondjuk tudom, de az meg fél oldalas és hosszú távon fáj benne a hátam.
                        Egyébként le tudom őt tenni. Ha üvegből eszik akkor simán alszik 2-3 órát a kiságyban. Szóval ilyenkor csak nem érzi jól magát és ezért kell anya állandóan szerintem. Kipróbálom akkor így hordozással, hátha ez így beválik.

Comment

zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A lányok már mindent leírtak,nálunk mind3 gyereknél ez volt a gond.nyugágypóz, blokkszopi(én pl.a lányomnál 12 ! óránként váltottam oldalt,így "csak" váltáskor nyüglődött...) és függőlegesben(kendőben,és így jóval kevesebb bukás volt mint fekve) altatás hozott javulást...6-8hós korukban lett jobb.
                          Fejésre átállva én tartanék a tejmennyiség csökkenésétől,meg hogy késöbb nem fogadja el a melled.meg hát macera is.esetleg kérdezz meg tanácsadót.
                          Ja,és a te tehéntej termék fogyasztásod is okozhat bukást
                          Írtam már tanácsadónak, remélem hamarosan válaszol.
                          A blokkszopiról közben eszembe jutott, hogy lehet nem is jól csináltam. Ilyenkor a nagyot is ugyan arról a ciciről etteted? Mert én nem. A kicsi kapott az egyikből a nagy meg a másikból aztán idővel cseréltem. Nekem amúgy 4-5 óránként eszik, ha nem ébred meg valami miatt (pl. bukás) hamarabb.
                          A tehéntej nem lehet gond, mert ha üvegből eszik, akkor nem bukik.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Nagyon kedvesek vagytok! És jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.

Comment

Sziasztok!

Jöttem kicsit beszámolni a dolgokról. Nálunk véget ért a tandem. Nem bírtam tovább csinálni, ezért tettem egy próbát az elválasztással. Luca teljesen jól fogadta a dolgot. Semmi hiszti, semmi sírás. Simán lecserélte a cicit kakaóra és cicihez bújásra. Szóval nálunk most ez a helyzet. Persze próbálok neki fejni, ha tudok és akkor azt kapja cumisüvegből. Úgyhogy én akkor búcsúzok is innen. Mindenkinek kívánok kitartást, erőt és sok örömet a tandemhez. És még egyszer köszönöm a sok segítséget és támogatást!

Üdv.: Emőke

Comment

Szia Emőke, én is pont így választottam el a lányomat annó.
                              Mi még nyomjuk a tandemet, most nincs hullámvölgy.
                              #fatal error#/@^/$-!

Comment

Nagyon érdekes felfedezésünk van férjemmel, a közösen szopizó gyerekek sokkal érzékenyebbek egymás bánatára. A mostani pici (Életke) elkezd sírni ha a vele tandem szoptatott báttya (Teodor) sír, ugyanez nincs meg a nővérével. Nagyon sokszor láttuk és nagyon érdekes.
                                Ugyanígy Dorina érzékenyebb Teodor sírásaira, mint a picijére, ha baja esik, jobban félti. Nagyon érdekes
                                Teodor mindkettejüknél bőg
                                #fatal error#/@^/$-!

Comment

Betöltés...
                                X