Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit mond, mikor szopizni szeretne?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    Nálunk mondatra hajazó megoldásokkal kéri: "Anya cici, benne tej."
    Ha néha mondom, hogy kevés van benne, együnk valami mást, akkor rimánkodik a drága: "Mégecce"
    Máskor meg: Anya, sotelbe (ez a fotel)! - és utasít leülni
    Eszter, egy virágszemű lányka (2013) és két egypetéjű ikerlegény (2016) édesanyja. - 3 év alatt 3

    Comment


      #77
      Nálunk a lányom legújabb találmánya hogy cuppog ha kér. Imádnivalóan adja elő. Ez onnan jött hogy én a mesekönyvben a szopizó állatkákra cuppogtam neki.
      Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

      Comment


        #78
        Ida 10 hósan az első szavával kezdte tisztán, hogy cici. Aztán jött pár hónapja a sírós Cici, jaj! ez általában ébredésnél éjjel, vagy baleset után, mikor sírva jött vigasztalódni. Mostanság a Cici, hamm! vagy a Picike cici! = Csak kicsit kérek, hogy megnyugodjam, mert tudom, hogy fáj. ezek vannak használatban.
        Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
        https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
        Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

        Comment


          #79
          Van új szopizásra hívás a kétévesemmel. Teljesen ő találta ki:

          Kérek anya cicimicijéből!

          (Így hangzik: Kéjek anya sziszimiszijéből)

          És néha spontán megsimogatja, miközben megállapítja, hogy ott van anya cicimicije...
          Dana
          2017-ben is lesz könyves kihívás!
          Könyves kihívás topic

          Comment


            #80
            NÁlunk a szopi-kérés már múlt idő, ráadásul beszélni inkább később kezdett el igazán, de azóta, ha véletlenül meglátja őket fedetlenül: "Sziasztooooooook, ciciiiiiiiiiiik!" Ezt olyan földöntúli boldogsággal, ahogy csak a legbensőbb szeretteit köszönti az ember hosszú elválás után
            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

            Comment


              #81
              Vicces topik

              Az enyém: "mammaké" vagy "mammajó" vagy esetleg "mammaké jó" ..és mostanában "mamma oda!" (mutat a kanapéra)

              Comment


                #82
                Nekem 20 hónapos nem beszél még. Már csak itthon szopizik, idegen helyen nem. Amúgy nekem is felhúzza a ruhámat illetve azt mondja pfű-pfű. Ha virágot lát, ugyanezt mondja egyébként , ez a pitypang fújásból alakult ki. De hogy a szopihoz mi köze van, csak ő tudja....
                Vera, két fiú Peti (2011.11.23) és Dani (2015.04.23)anyukája

                Comment


                  #83
                  A legkisebb dumál nálunk a leghamarabb, úgy tűnik. 17 hónapos, de már egy ideje mondogatja. Az innivaló az "innijó". Ezek után logikus, h a szopizás az meg "cicijó".
                  Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
                  ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X