Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW: Receptek kezdőknek és haladóknak :)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    BLW: Receptek kezdőknek és haladóknak :)

    Akció
    Hát íííme a topik...

    Első "recept" 6 hónapos kortól:

    legelőször finomra aztán 2. 3. alkalommal már durvára reszelt alma
    Utoljára szerkesztette kri; 2009.02.19., 01:41.
    ...

    #2
    Párolt brokkoli krumplikockákkal. És gumiruha + fodrászgallér...
    7,5 hósan adtam és többedik zöldségként
    Viszont korábban, azaz szinte az elsők között: sütőtök puhára sütve és a héja alatt képződött pépből kupacok: ez a legkedvencebb csemege!
    Utoljára szerkesztette Nyf; 2009.02.19., 11:28. Oka: hiánypótlás :)
    Mégsem búcsúzom.

    Comment


      #3
      Melitta, odaírnád, hogy mikortól/hányadiknak adtad? Én annyira béna vagyok ebben a témában, hogy fogalmam sincs mit csináljak és nagyon jól jönne, ha össze lenne szedve valahol egy helyen, hogy ne kelljen annyit bogarászni.
      Juli

      Comment


        #4
        6+
        Igazából én a gyümölcsvelőből némi kis rizspehely segítségével szintén kupacokat teszek tányérra. Nincs is az ujjacskákról lecuppogtatásnál finomabb! Ha kanállal etetem, akkor is kell a kézfejére csöpentenem, mert amíg oda nem ér a kanál, addig azon cuppog nagy műgonddal.
        Utoljára szerkesztette Nyf; 2009.02.19., 11:29.
        Mégsem búcsúzom.

        Comment


          #5
          6 + hó

          kukoricadara vízben megfőzve, olyan sűrűre mint a tejbegríz. Ha kihül, kockázható és így kézzel is ehető

          rizsliszt vízben felfőzve (ld. rizspép), reszelt almával összekeverve. Elég diszguszti de nagyon jó kezdőkaja!

          Fruttapura vagy más gyümölcspép főtt rizspehelyre öntve (ha már megy a rizspép) - nálunk nagy kedvenc volt

          köleskása, hajdinakása: bioboltban kapható instant formában is, marha praktikus. A hajdinakása ha kihül nagyon jól szeletelhető

          Na meg a klasszikus banán amit (ha eltekintünk attól, hogy allergizálhat) marha jól el lehet nyammogni az első próbálkozások alatt

          (mi lenne, ha a korhatárt kiemelnénk így könnyebben keresgélhet a receptek között az ember?)
          Utoljára szerkesztette kri; 2009.02.19., 01:42.
          ...

          Comment


            #6
            anno nem adtam, nem is értem, miért?
            sült alma (egészben sütve), majd utána kockázva.
            eheti az egész család...
            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
            HipnoSzülés a tévében

            Comment


              #7
              4+
              Én ősszel adtam Hunornak fólia alatt párolt sütőtököt (kis víz kell alá a tepsibe és jól bebugyolálni, hogy a gőz ne szökjön ki), imádta! Ezt lehet keverni reszelt almával is, én volt, hogy törtkrumplit adtam hozzá
              üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

              Comment


                #8
                fú, mi még csak almát nomunk, de rizspépet ki akarom próbálni. ti hol szerztek be?
                volt mr banán, azt szereti szopogatni, gyomorba nem került. sütőtök (ÉN IMÁDOM!!!) nem ízlett (apja fia, ő sem szereti)
                kis burgonyát próbálunk asszem.

                Apósom húga, azt mondta (csecsemős volt 40 évig, plusz 3 gereke van) a "helyes sorrend: alma, krumpli, srépa".. de miért??
                nálunk, alma, tök, banán, alma, alma, alma..
                [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                Comment


                  #9
                  Rizspép, rizspehely: én a Holle pépeket használom (bioboltban, talán dm-ben? lehet kapni) van belőle rizs, köles stb. kifejezetten babáknak. 1000 ft körül van egy doboz, de nekünk elég volt a másik deddel 2 mindösszesen doboz amíg pépeset evett, tehát nagyon szapora... De van még olyan is, ami viszont a szuperkedvenc, hogy lapított hőkezelt rizsszemek. Pár perc főzéssel vajpuha lesz és kicsit haladóbb maszatolóknak ideális. Szintén bioboltos beszerzéssel.

                  A répa nagyon fog és az alma is. Érdemes mellé lazító dolgot adni: pl. alma-sütőtök, répa pici olívaolajjal megspriccelve. Jobb kombinációkat tudtok esetleg?
                  Mégsem búcsúzom.

                  Comment


                    #10
                    Köszi melitta
                    még nem mertem keverni, mert tudni akarom, ha a pociját zavarja akkor melik az
                    kipróbáljuk krumplit is, ha okés, akkor almával már lehet mixelni..
                    turmixgép kelleni fog.. nekünk nincs..
                    [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                    Comment


                      #11
                      Andi, botmixer is megteszi, de én bevallom, csak a villát és az almareszelőt használom! Lusta vagyok pépezni, és idáig nem érkezett reklamáció emiatt!
                      Utoljára szerkesztette yvolux; 2009.02.19., 19:01.
                      üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                      Comment


                        #12
                        na, botmixerünk sincs.. talán villa
                        ma nyomiztunk banánt is, micsoda lelkesedés tök mókás volt és kevesebb maszat.
                        ja és kinézte a számból, azért kínáltam meg..
                        [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                        Comment


                          #13
                          jaaa... a rizspehely alatt én a lapított előfőzött izéket értem ( a Metroban vettük anno) amik pillanatok alatt készre főzhetők.

                          Rizspép: rizsliszt vízben főzve (sima biobolti) -jó sűrűre persze, hogy markolható legyen
                          ...

                          Comment


                            #14
                            9+
                            Szemes , puhára főzött rizst markolássza, rakja a szájába. borsó krumpli jöhet melléje, esetleg szafttal meg lehet öntözni.
                            Főve újabban ritkán eszi meg a répát, de nyersen rágcsálja, szívogatja. arra gondoltam darálok neki össze egy kicsit. (előrágva szereti)
                            Ma szerzett pörköltmogyorót délután. Rágcsálta. Csak akkor köpte ki, amikor már nem volt íze.
                            Melinda : Dominika (2006 jún) Adél (2008 máj) Lívia (2010 nov)
                            szülési és gyermekágyas Dúla EC, BLW, Hordozós kabátok, pulóverek.

                            Comment


                              #15
                              8+ fastfood
                              (a glutén miatt, aki 6 hónapos kortól adja annak 6+)

                              Extra gyors spagetti: (masni)tészta durumbúzából (ld. tojás nélküli), rá üveges babakaja

                              Édes változata: szilvalekvár kis vízzel összemelegítve, rá a tésztára

                              Nudli szilvalekvárral: Szilvalekvárt kis vízzel összekeverni, felmelegíteni, beleönteni a mirelitt nudlit. Kb. 1-2 perc és kész van.

                              Megj. 1: A sparban lehet kapni előfőzött mirelitt nudlit (saját márkás!!!) ami nincs tele szemét adalékanyaggal.

                              Megj. 2: A lekvárt mi főzzük otthon, cukor nélkül. Kimagozzuk a szilvát, beletesszük egy nagy edénybe és addig főzzük amíg bő levet nem ereszt. Akkor az egészet beleöntjük egy nagy tepsibe és betoljuk a sütőbe ahol szépen lassan "megsütjük" amíg marha sűrű nem lesz. A siker titka a jó alapanyag, a főzést nem lehet elrontani
                              ...

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X