Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ökomamik háztartása

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A frosch sokszor zöldnek hirdeti magát nem nem feltétlen az, azaz a legtöbb terméke nem. Amúgy még mindig jobb mint sok vacak, átmenet, van hogy azt használjuk
    Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
    hordozási tanácsadó (ClauWi)
    KreaTúra blog
    "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

    Comment


      BaLeMi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ó, sajnálatos
      Alátámasztom. Túl gyanúsan könnyű vele. Egyszer vettünk Vis major helyzetben, de olyan hagyományos mosogatószer érzetem volt vele.
      Kipróbáltam a Sodasan (nem vagyok benne biztos, talán ezt) mosogatószert, annak pedig nem szenvedhetem a szagát.
      Én Sonett párti vagyok. Az egyetlen, amiben még sohasem csalódtam. Egyik termékében sem. De drága.
      anno utánaolvastam sokat. Örvénylő vizet használanak, napenergiát, szélenergiát, szellemi fogyatékosok csomagolják, bio illóolajokat tesznek bele, abszolút vegán, minden fosztfát, - és enzimmentes, és olyan ÉLŐ.
      Még régebben rengeteg mikroszkóp alatti összehasonlító kép is volt a weblapjukon. Hihetetlenül érdekes volt és meggyőző. Talán még megvan valahol kinyomtatva. De már nem találom a neten. Örökké változik a forgalmazója, mert szerintem kicsi a piaca.
      Németországban, amikor kint éltünk is sokat utánanéztem, minden nagyon tisztességes volt a cég körül, és nem mellesleg ott sokkal olcsóbb volt arányaiban. Egyszerűen egy korrekt cég. Mint a Weleda, Wala. Vagyis három éve ezek még rendben voltak, azóta nem ástam magam bele.
      Mindig oda lyukadok ki, hogy számomra ez vált be a legjobban.

      Egy éve olvastam egy Öko toplistát, nagyon szigorúak voltak a szempontok. Két cég felelt meg maximálisan az akkor vizsgált termékek közül: Sodasan és a Sonett. Hát ez van.
      És persze biztos van még sok egyáltalán nem ismert és felkapott termék is, ami jó, de elég nehéz mindennek utánanézni.
      Utoljára szerkesztette neinda; 2017.07.20., 22:14.
      Egy legényke és egy leányka édesanyja

      Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

      Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

      Comment


        Többféle terméknél is lassan lecserélek mindent, még a natúrak közül is, nálunk most egyre több a Sodasan cucc itthon Én viszonylag elégedett vagyok velük. Kicsit drága és nem minden beszerezhető itthon, vagy csak nehezebben de jók. Mosogatószernek pedig többféle magyar kistermelői márkát is próbáltunk már és azokkal is elégedett voltam. Így ha sikerül őket beszerezni azok is vannak itthon
        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
        hordozási tanácsadó (ClauWi)
        KreaTúra blog
        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

        Comment


          Nézem ezt a Sonettet, a mosogatószer nagy kiszerelésben nem is olyan drága pl. Jó, 10l De lehet közösen venni.
          Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

          Kisfiúcipők

          Comment


            Sziasztok!
            Úgy tűnik a büdös ruha mizériának a végére értem.
            A mosógépet - szerencse, hogy még garanciális volt -, elvitték és kaptunk csereutalványt az értékében.
            Nem mondanám, hogy rossz konstrukció volt. Nem akarom a márkáját írni, nem szeretnék hitelt rontani, mert lehet, hogy nem a gép hibája volt, hanem a mosógélé.
            Az ára 2 éve 130.000.- Ft volt, ennyiért azt hiszem, már minőségi gépeket gyártanak.
            Teljesen leálltam a házi mosógéllel. Valószínűleg a mosószappan nagyban hozzájárult a gép penészedéséhez azáltal, hogy lerakódott mindenhová.
            De ugye a sima mosószódás mosás nekem nem hozta meg anno a várt eredményt.
            Most Sodasan mosógéllel mosok. A ruhákat, amiken érződik a furcsa szag, kétszer azért át kell mosni, mert az első mosás után (40 fokon) még marad a szag, de amelyik ruhát már azóta többször is mostam, azon teljesen eltűnt ez a büdösség és a szekrényben sem büdösödik be.
            Így, hogy egyszerre lett lecserélve a mosógép és a mosószer is, nem tudom, hogy a büdösödés a penészes géptől lett vagy a mosógéltől, de a lényeg, hogy végre ez a gond megszűnt. :-)
            Viszont az új mosógéppel kapcsolatban ért pár meglepetés.
            A régi géppel általában a napi vegyes programot használtam. Színeseket, feketéket 40 fokon mostam, a fehéreket 60 fokon. Ez a program egy órát mosott.
            Az új gépen pamut program van, ami 40 fokon a legrövidebb mosási idővel megy, de ez is másfél óra.
            És ezen a programon max. 40 fokon lehet mosni.
            Ha 60 fokon szeretnék mosni, bármelyik programot választom: ágynemű, vagy gyerekruha, esetleg pamut plusz, a minimum mosási idő több, mint 3 óra.
            De alapból is, a sima pamuton és a könnyű mosáson kívül, szinte az összes program: babaruha, gyerekruha, higiénikus program, stb., mind-mind 3 órát futnak.
            Ezt irgalmatlan soknak találom. A gép elvileg A+++-30%-os, de azt gondolom, hogy egy 3 órás mosás így is baromi sok áramot fogyaszt.
            Vagy tévedek és ez normális, hogy egy mosási ciklus ennyi ideig tart?

            Comment


              A takarékos programok direkt hosszúak, de nem forgatka végig, sokat áztat cserébe pont kevesebnet fogyaszt. A mosogatógépemen tűnt fel nekem jobban, az a++, az öko program feleannyi vizet fogyaszt viszont 4 óra, sokáig gőzöli az edényeket szóval gyakorlatilag áll a gép olyankor. Nem számoltam utána csak a használati utasítást böngésztem át, de az biztos, hogy nem dobta meg a villanyszámlát emiatt ne aggódj.
              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

              Comment


                Ne aggódj, nálunk is az eco-t használom mosogatógépnél, 3,5 óra, a sima színes mosás pl 3:20, ellenben csak 20 fokon mos, ami baromi sok energianyereség, hogy nem kell folyamatosan 40-50 fokos vizet bent tartani. A sima pamutom is 3 óra, és ahogy Évi írta, érdemes megnézni-hallgatni ezeket a programokat, sok a "dunsztolás" benne.
                Ráadásul a mienk és anyukáméké (más márka) is olyan, hogy nem lehet félig üres programot beállítani, vagy a ruha tömegéből, vagy a kifolyó víz tisztaságából vagy miből nézi, hogy mire van szükség, és korrigálja a mosóprogramot aszerint.
                Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                Babahordozási tanácsadó

                Comment


                  Sziasztok, fehér ruhák szürkülésének megakadályozására milyen bőrbarát fehérítést tudnátok ajánlani?
                  Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                  Comment


                    Apple! Én ezt teljesen feladtam. nem tudok rá jó öko megoldást. A fehér ruhát egy valamennyire azért környezetbarátabb, de optikai fehérítőt is tartalmazó mosószerrel mosom. A színeseket csak öko mosószerrel.
                    Brigi!
                    Köszönjük a visszajelzésedet.
                    Én is azt hallottam, hogy a kémia szerint a tisztasághoz idő kell, vízmennyiség és szappan. Szóval nem szerencsés a rövid mosási idő és a kevés víz sem. Az enyém is két óra felett mos.
                    Egy legényke és egy leányka édesanyja

                    Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                    Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                    Comment


                      neinda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Apple! Én ezt teljesen feladtam. nem tudok rá jó öko megoldást. A fehér ruhát egy valamennyire azért környezetbarátabb, de optikai fehérítőt is tartalmazó mosószerrel mosom. A színeseket csak öko mosószerrel.
                      Ez nem túl jó hír megkérdezhetem h mivel mosod?
                      Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                      Comment


                        A fehéret emvéjessel. Ismerőstől veszem. Az utóbbi évben ismét próbáltam elhagyni, de döbbenetes változáson mentek át az iskolat tornapólók, ingek fehér zoknik Ezért csak ezeket újra ezzel mosom.
                        Fehér paplannál, itthoni holminál nem érdekel ha szürkésebb, de ezeknél számít.
                        Egy legényke és egy leányka édesanyja

                        Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                        Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                        Comment


                          A nátrium percarbonát-oxigénes fehérítő jó, de az ing nem lesz vele olyan igazi fehér.
                          Egy legényke és egy leányka édesanyja

                          Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                          Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                          Comment


                            Sziasztok! Napelemes topikba írtam, de ott nulla a mozgás. Talán itt nagyobb szerencsém lesz. Most nem is napelemes kérdésem lenne, hanem hőszivattyú. Talán ez is beleillik ebbe a topik témakörbe. (Kicsit zöldülnénk az építkezéssel.) Van valakinek ilyen rendszere - fűtés, melegvíz-készítés hőszivattyúval családi házban? Tapasztalatok? Ha van, lenne pár kérdésem. Köszi
                            A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                            Comment


                              Tapasztalatom nincs, de mi most kezdjuk az epitkezest, es nekunk is az lesz.
                              plusz elokeszitjuk a nemtom mit, hogy ha kesobb van kapacitasunk, akkor fel tudjuk tenni a napelemeket.
                              Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                              Babahordozási tanácsadó

                              Comment


                                joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tapasztalatom nincs, de mi most kezdjuk az epitkezest, es nekunk is az lesz.
                                plusz elokeszitjuk a nemtom mit, hogy ha kesobb van kapacitasunk, akkor fel tudjuk tenni a napelemeket.
                                Köszi! Hát jól körbe jártuk a témát és most egyenlőre maradunk a gáz cirkónál. Így legalább meglesz a kémény és a gáz, ha át is állunk vmi másra, akkor ha azzal gond van, akkor erre visszaállhatunk. Haverom (gyakorló épületgépész) szerint ezeknek az új házaknak annyira kicsi a fűtésigénye, hogy ezen nem kell sokat aggódni, a hűtésük a nehezebb. Mi napelemeket mindenképp szeretnénk (ha belefér a keretbe), mert ugye nekünk az megéri, maga az autó töltése dob a számlánkon (most, 1 db kicsi elektromos-autóval - a jövő terve egy komolyabb) havi 2-3 ezer forintot, villanytűzhelyt szeretnék (indukciós - msot is az van), meg lenne az aktív légcserélő rendszer, ami ugyanúgy fogyasztja az áramat. Aztán meglátjuk mit tud a napelemünk és max villanybojlerre cseréljük egyszer a gázt. Igaziból a hőlégszivattyúnál 2 dolog riasztott el minket (inkább 3): nagy a helyigénye a rendszernek - mondjuk ezt max padlástérben tudnánk megoldani, de az se akkora; zajos a működése, mint a légkondinak és nem tudjuk mit csinálnánk, ha a szomszéd panaszkodna - én se bírom a zörgéseket. Na meg szerintem a vállalkozó még ilyet nem csinált,. Ja meg ha hűtésre is használnánk (akkor már úgy érné meg), akkor a plafonra kéne rakni a rendszert, nem a földre - na ezen is a vállalkozó szaktudásán izgulnék. Meg most annyira ráhangolódtam a padlófűtésre, fűtőtest mentességre...
                                Utoljára szerkesztette Momomama; 2018.03.12., 10:21.
                                A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X