Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Shea vaj

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem szülés után mondták, hogy napi 5 litert igyak, de 4 liternél feladtam. Manapság a 2literrel elégedett vagyok.
    Godane! Van a shea vajnak lejárati ideje?? A dobozon csak azt találtam, hogy felbontás után egy évig jó.
    A shea vaj másfél évig legalább nem avasodik, miveli mi általában pár hónapos vajat árulunk, ezért döntöttünk az egy éves lejárati idő mellett, mert az biztos. Ha nem avas, akkor nyugodtan felhasználható később is.
    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

Comment

timo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hajni, rendeltem emailben Tőletek shea vajat. Az úgy jó, ugye? És ha jó olvastam, kb. szerdán várhatom már?
      Igen, jó. Azért vegyétek figyelembe, hogy Karácsony előtt vagyunk, a postára sajnos nem tudok garanciát vállalni. Remélem minden rendben megy és odaér.
      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

Comment

Hajni,
        egy ideje már figyelem a topikot, és mivel kicsi lányom bőre a hideg beálltával megint pirosodik, rücskösödik, viszket, most rendeltem Tőled én is. Olyan pozitívak a tapasztalatok, remélem, nekünk is bejön.
        Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

Comment

Én is remélem.

Comment

Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igen, jó. Azért vegyétek figyelembe, hogy Karácsony előtt vagyunk, a postára sajnos nem tudok garanciát vállalni. Remélem minden rendben megy és odaér.
            Megjött!!!! Gyors volt, köszönöm!
            Nekem tetszik az illata, és már majdnem mindent bekentem, amihez terveztem használni.
            Timo
            hordozási tanácsadó vagyok

Comment

Hajni!
              megjött a vajunk, csúcs termék köszönöm a gyors és pontos kiszolgálást! nemsokára kérek majd még belőle

Comment

Szia Hajni,
                mi is nagyon gyorsan megkaptuk! Köszönjük
                A kókuszolajat fürdéshez használjuk.Jó úgy hogy kicsit öntök a vízbe? Mennyit kell? Esetleg valamivel keverve?

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
                Timi
                Gergő (2006.03.21.) és Bálint (2009.02.28.) anyukája

Comment

Hajni,köszönöm szépen a kókuszolajat!
                  Imádom az illatát!Azt szeretném kérdezni:hűtőben tároljam vagy szobahőmérsékleten úgy mint a sheavajat?
                  Zsolesz

Comment

Kókuszolajat nyugodtan lehet szobahőmérsékleten tárolni. Fürdőolajnak jó, nem kell sok belőle, úgy érzésre egy kicsit mehet. Pontos adatot nem tudok adni, mert ugye nem mindegy mennyi vízben fürdetsz, meg, hogy mennyire kell olajosnak lennie.

Comment

És simán a vízbe? Nem kell emulgeálni (vagy mi)?
                      PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
                      Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

Comment

a kókuszolajos fürdő jól hangzik viszont ha nagyon kemény a víz, az pluszban szárítja a bőrt, nem? érdemes esetleg vízkőtlenítő berendezést is feltenni?

Comment

Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Alacsony hőfokon történő olvasztás esetén nincs hatóanyag veszteség, de, ha ez többször történik vele, azt nem szereti. Például, ha mindennap radiátoron megolvad és visszaköt, akkor egy idő után fura lesz, de hatóanyag veszteség ekkor sincs, csak az állaga nem lesz olyan jó. A visszakötés az érdekes kérdés, mit értesz az alatt, hogy visszaköt? Eleve kemény a shea vajad, felolvasztod, és utána újra kemény lesz-e? Vagy puhább a vaj (a mienk ilyen, mert mechanikusan puhítva van) és megkeményedik-e, ha felolvad? Valamennyire visszakeményedik, de nem azonos mértékben.
                          Azt szeretnéd, hogy kenhetőbb, puhább állagú legyen? Akkor a fokhagyma vagy krumlinyomót ajánlom.
                          Elnézést, kicsit sokára kerültem gépközelbe! Abból a szempontból érdekel az olvasztás, hogy shea vajas szappant szeretnék készíteni. Az hőfok a szappan esetében is hasonló, mint ahogy a shea vajnál írod, tehát az összeállítás nem lehet gond. Abban vagyok bizonytalan, hogy meg fog-e kötni így a szappan. Lehet, hogy nekem a keményebb fajtára lesz szükségem. Azt is tudok tőletek venni?
                          Bertalan1993. Boglárka1995.Boróka 2007.03.
                          http://kisnagydolgaink.blogspot.com/

Comment

Godane Hajni! Istenia she vaj! 10 nap alatt megszűntette fiacskámekcémáját az arcán és kb 3-4 nap alatt lányom szárat nyakát
                            Nemsokára újra kérek!!!
                            Hajni, egy sulis lány és egy ovis fiú anyája.

Comment

Nekünk lassan elfogy az első tégely, már spórolni kell vele, meg is kell rendelnem a következőt.

Kisfiam valamelyik este fürdés után odaszólt az apjának: "Apa, ideadnád a sheakrémet?" Valami rémlett neki, hogy mivel kell bekenni a kiütést a pocakján
                              Andi
                              Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

Comment

3. tégely Shea vajat fogyasztjuk mi is már. Hajni ez tényleg szuper.

Kérdeznék tőled olyat, hogy az 1 hónapos csöppünknek pöttyös az arca+ az egész hasa már. Én melegkiütésre gyanakszom. (túlöltöztettem valószínű)

Szerinted jó, ha a vajjal kenegetem??

Másik kérdésem: férjem idős nagypapájának már min. 20-30 éve van valami viszketős nyavajája. Az egész testén. Semmit nem tudnak rá mondani a dokik, csak, hogy idegi alapon van valószínű. Na én gondoltam, hogy adnék neki a shea vajamból. De mivel kicsit nehéz is kenni+ öreg és makacs is a papa nem biztos, hogy használná. (pedig biztos jót tenne neki). Esetleg a kókuszolajat próbálja ki inkább?? Azt könnyebb kenni??
                                Magunknak rendelni akarok fürdéshez, neki jobb lenne azt kenni??
                                Mikor lesz kapható?

Köszi
                                Last edited by kisreni; 2010-01-02, 16:03.
                                Reni, Andi (2008.01.18) , Timi (2009.12.01.) és Peti (2012.08.21.)

Comment

Betöltés...
                                X