Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Horgolás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Láncszemek a vonalkák, igen. Közben meg is csináltam a mintát (legalábbis úgy nézett ki), de azt még mindig nem értem, miért kell félrevezető leírásokat csinálni. Azt írják, hogy az A1-el kezdem, és A2-vel folytatom és megyek körbe, de azt nem írják, hogy A1-et csak egyszer kell megcsinálni a sor elején, és utána a csak A2-ek csinálok. Hajam téptem ki, hogy lehetne ezt megcsinálni. A sc-k meg vszínűleg külön sorban futnak, de ez sincs leírva. Persze ha 20 éve horgolnék vszínűleg nem akadnék fenn ilyenen. És az is világos lenne, hogy sötét fonalból nem csinálunk ilyet, mert nincs értelme, hiszen nem látszik a minta. Szóval miután rájöttem, hogy kell, visszabontottam és épp egy sima dc-s sapkát csinálok. : )
    Köszi nektek, jövök majd még, most kezdek fanatizálódni igazán.

    Comment


      Nekem ez érthetetlen. Valaki el tudna magyarázni? Az a háromlábú szörnyeteg
      Mellékletek
      Csybe

      Comment


        Ha próbálod csinálni, nem értelmes?
        Mármint, én most így csak fejben: vagy egy kétráhajtásosod, abból lesz három hurkod a tűn, ebből kettőt összehorgolsz + két egyráhajtásos, az még 4 hurok, eddig 6; ebből hármat egyszerre húzol át, marad a tűn 4, és ezeket kettesével. Persze lehet, hogy hülyeség
        Andi
        Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

        Comment


          Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nekem ez érthetetlen. Valaki el tudna magyarázni? Az a háromlábú szörnyeteg
          tegnap leírtam... de látom, eltűnt

          szóval 2ráhajtásos pálca első ráhajtását horgolod csak le, majd jön még 2 db egyráhajtásos pálca, amiket egyszerre horgolsz le a 2ráhajtásos 2. ráhajtásával. és aztán befejezed a kezdő 2ráhajtásos pálcát.
          Nem tudom, mennyire érthető.

          Szóval van a hurok a tűn, erre rákerül 2 ráhajtás plusz az áthúzás, tehát 4 szál van a tűn. ebből 2-t összehorgolsz (3 szál marad), majd egyráhajtás és áthúzás +2 szál, amiket összehorgolsz és marad belőle 1 plusz hurok. ez az egyráhajtás még egyszer, így összesen 5 szál van a tűn. az egyráhajtásosokat (és a kettesnek az alját) egyszerre horgolod le, vagyis az 5ből 4 hurkot lehorgolsz, marad 2, amiket összehorgolsz, befejezve a szemet.
          na jó, ez még zavarosabb lett.

          videózzam le?
          youlcsi és Muki (101214)[/URL]

          Comment


            Köszi, azt hiszem srtem de csak este tudom kipróbálni.
            Csybe

            Comment


              Köszi Yulcsi, nagyon érthetően sikeredett. És igy tényleg pofon egyszerű. Köszi szépen.
              Csybe

              Comment


                Köszi Yulcsi, nagyon érthetően sikeredett. És igy tényleg pofon egyszerű. Köszi szépen.
                Csybe

                Comment


                  Nincs meg vkinek a Gombolyda 2015/4-5 száma? Szeretnék egy mintát belőle. Úgy elsőre azt sem tudtam megmondani róla, hogy kötött v. horgolt, szóval ilyen nagy tudással nem ruháznék be további újságra. Hirtelen felindulásból vettem egyet a múltkor, vonatozás előtt, hogy legyen mit nézegetnem, nos azóta is tátott szájjal bámulom. Nem elég, hogy magyar, még olyan összecsapottnak is tűnik, de vszínűleg velem van a baj.

                  Ez olyan dedó kérdés, tudom, de ti mit horgoltok éppen?

                  Comment


                    Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nincs meg vkinek a Gombolyda 2015/4-5 száma? Szeretnék egy mintát belőle. Úgy elsőre azt sem tudtam megmondani róla, hogy kötött v. horgolt, szóval ilyen nagy tudással nem ruháznék be további újságra. Hirtelen felindulásból vettem egyet a múltkor, vonatozás előtt, hogy legyen mit nézegetnem, nos azóta is tátott szájjal bámulom. Nem elég, hogy magyar, még olyan összecsapottnak is tűnik, de vszínűleg velem van a baj.

                    Ez olyan dedó kérdés, tudom, de ti mit horgoltok éppen?
                    még csak soha nem is láttam ezt az újságot lehet, velem van a baj

                    Én nagyüzemben hópelyheket gyártok. Az első osztály-dekoráció lett, és hirtelen mindenkinek ilyen kell
                    youlcsi és Muki (101214)[/URL]

                    Comment


                      Fú, nagyon szépek és könnyedek. Te találod ki őket? Mitől ilyen kemény?

                      Én kifordítható sütibabát gyártok. Lányom meglátta oviban, de drágállottam és olyan mű is volt az egész. Kérdeztem, hogy szeretne-e horgoltat, azt válaszolta, ha szép lesz, igen... Mondom fogalmam sincs, milyen lesz. :-/ Egy randa mintán kívül sehol semmi, úgyhogy improvizálok. Gyerek szerencsére félkészen is imádja, gombolyaggal együtt rohangál vele.

                      Aztán a gyerek télapós szettje után megint nekiálltam magamnak sapkát gyártani. Már párat lebontottam, vagy nem bírtam a mintával, vagy nem tetszett a fejemen. Most ez is útközben alakul, nem nézek már mintát, csak az idegeimet viszi.

                      Comment


                        Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Fú, nagyon szépek és könnyedek. Te találod ki őket? Mitől ilyen kemény?

                        Én kifordítható sütibabát gyártok. Lányom meglátta oviban, de drágállottam és olyan mű is volt az egész. Kérdeztem, hogy szeretne-e horgoltat, azt válaszolta, ha szép lesz, igen... Mondom fogalmam sincs, milyen lesz. :-/ Egy randa mintán kívül sehol semmi, úgyhogy improvizálok. Gyerek szerencsére félkészen is imádja, gombolyaggal együtt rohangál vele.

                        Aztán a gyerek télapós szettje után megint nekiálltam magamnak sapkát gyártani. Már párat lebontottam, vagy nem bírtam a mintával, vagy nem tetszett a fejemen. Most ez is útközben alakul, nem nézek már mintát, csak az idegeimet viszi.
                        köszi
                        újságból, pinterestről a minták. nem válogatok, haladok sorban ezek speciel cukorral vannak keményítve. próbáltam a sima háztartási keményítőt is, de nekem nem elég merev. szép tartása lesz, de a cukortól kőkemény. következő körben a hajlakkot próbálom ki

                        muti azt a sütibabát!

                        nálunk most válság van, gyerekem közölte, hogy a suliban senkinek nincs horgolt sapkája, így ő sem fogja felhúzni az övét. van egy raklappal. tauros, fogatlan, pirosmadár, sentinel, dinoszaurusz... és nem hajlandó felhúzni egyiket sem
                        youlcsi és Muki (101214)[/URL]

                        Comment


                          Youlcsi megragadom a lenyeget fogatlan sapihoz van jo mintad? Most ertunk oda hogy engedelyeztem a mese megnezeset bar meg tekergetem a durvanb reszeket. Viszont szerelem elso latasra

                          Comment


                            Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Youlcsi megragadom a lenyeget fogatlan sapihoz van jo mintad? Most ertunk oda hogy engedelyeztem a mese megnezeset bar meg tekergetem a durvanb reszeket. Viszont szerelem elso latasra
                            nincs. de meg tudom mutatni Áron sapkáját, de én is csak úgy a figura képe alapján horgoltam. nem a legtökéletesebb... pl zöld fonalam nem volt itthon
                            (jah, a sorozat sokkal jobb, mint a filmek hát még a könyvek! Szuper!)
                            Ha a Muki leadja a tavaszi sapka-rendelést, akkor anya mi mást tehetne??? :o
                            youlcsi és Muki (101214)[/URL]

                            Comment


                              A suliban nem tudják, ki csinálta és milyen technikával készül a sapka... mondhatja, hogy a boltban vette. : )

                              Hát íme az imádott baba. 8x10 grammos fonalcsomagból választott 4 színt, el is fogyott a fekete idő előtt sajnos, így nem lett fekete a kalapja, pedig olyat szerettünk volna, de nem akartam már venni, mert épp elegem volt a 2-es fonalból... El is lett már kapkodva, kicsit "habosabban" talán jobb lett volna , bár a lányom semmi csicsát nem engedett rá. Fodrokat, gyöngyöket sem akart.
                              Utoljára szerkesztette Svangerin; 2017.12.02., 15:36.

                              Comment


                                Nagyon cuki lett a baba! Nyilvan egy sajat keszitesu jatek teljesen mas ertekeket hordoz de nekem az eredetivel sincs bajom. Mas jellegu de kedves kis jatek nekunk van a lanyaim szeretnek jatszani veluk

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X