Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Házi készítésű kencék (krémek, szappanok...)

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Köszönjük Hajnal!

Igen Orsi, mindent csinálnak belőle.

Van ez a jó kis pakura, és ez az alapanyaga (sok)mindennek. Úgy van kitalálva a kozmetika ipar (mint a gyógyszer ipar is, régen közös tulajdonban voltak ), hogy amit az egyik elszúr, arra van egy másik és egy harmadik termék. Szívesen mesélek róla, ha érdekel titeket . Jó kis hulladékhasznosítás ez, amivel nem is lenne semmi gond, ha környezet- és egészségtudatos is lenne.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Hajnalka, vajon napvédelemre is működik a shea vaj? Próbáltátok? (Mármint nem pici babánál, természetesen.)
      Sebestyén (2007. november 25.) mamija
      http://www.viruglasses.blogspot.com/
      http://davirdogdesign.blogspot.com/

Comment

Sziasztok!

Orsi! Igen, a babánál testápolóként használjuk. Ez egy olyan anyag, ami nyugtató hatású, gyulladáscsökkentő, emellett pedig hosszantartó hidratáló hatása van. Titka , hogy az ún. barrier tartalom szinte azonos a bőrben természetesen megtalálható zsírozó anyaggal. Eleinte olyan száraz volt Várkony bőre, hogy még vérzett is a repedéseknél. Akkoriban bármivel kentem, pár óra múlva nyoma sem volt. Amikor először kentem be a karité vajjal, még este is jó volt. Alig hittem el. Először itta a kis bőre, és nagyon sok kellett, aztán fokozatosan egyre kevesebb. A bőre pedig hihetetlen iramban javult, ma már semmi sem látszik a régi krokodilbőrből. Van, hogy pár napig nem is kenem, és nem romlik vissza. Csak ez, nem üzlet a kozmetika- és gyógyszeriparnak, valami olyasmit árulni és reklámozni, ami tényleg használ és egy idő után nincs is rá szükség többé. A bőr saját magát regenerálja. Azóta több helyen is olvastam, hogy az ásványi olaj (parafinum liquidum) mindenben benne van, de hosszútávon ponthogy szárítja a bőrt, és a pórusok eltömítésével a bőr saját gyógyító képességét akadályozza. Na, lehet pont ezért teszik bele mindenbe. De erről Kisvic bővebben mesélhetne.

Viru!
        Férjem próbálta, a kakaóvajhoz hasonlóan olyan 5-6 faktornak felel meg, szóval csak naphoz szokott bőrre való. Viszont gyönyörűen lehet vele csokibarnára sülni. Csak nem szerencsés kivinni a strandra, mert, ha megolvad, utána nem olyan jó.

Tulajdonképpen a shea vaj szuper helyettesítője lenne a parafin olajnak, csak akkor nem lenne akkora biznisz egyeseknek.
        Mi popsikrémnek is ezt használjuk, meg borotválkozás, gyantázás után, kirepedezett sarokra. Anyukám ránctalanítónak. Kézkrémnek, ajakbalzsamnak.

A honlapot egyébként a férjem csinálta, mert külföldről rendeltük a shea vajat, és a legkisebb kiszerelés hét kiló volt. Úgyhogy a felesleget vagyonilag átruházzuk. Utána néztem, teljesen legális. Nem akartam itt direktben reklámozni, de itt Baján már annyi babóca gyógyult meg tőle. Így inkább légyszi vegyétek jószándéknak!

Akit érdekel írhat privit, mamamiknak ingyen elpostázom!
        Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

Comment

Közkívánatra receptek:

Tojás sampon: egy csésze víz, lassan belekeverve egy tojássárgája, ennyi ezzel lehet megmosni, jól bedörzsölve, ha valaki fényes hajra vágyik akkor még tehet ebbe a fenti keverékbe, egy citromnak a levét, szép természetes fényt ad a hajnak!
          Száraz haj: natúrjoghurtos pakolás.
          Korpás haj: szódabikarbónával szárazon jól bedörzsölni, utána hajat mosni!
          Családi sampon: a maradék szappanokat kell vagy fél liter vízbe lassú tűzön feloldani, ebbe lehet egy két csepp illóolajat is rakni, olyan zselészerű anyag lesz!

Könczey Réka és Nagy Andrea: Zöldköznapi kalauz
          Ez a könyv sok nagyon jó receptet tartalmaz, ezeket is innen vettem, éas használom is, tehát jók, tényleg!
          Orsi

Comment

Hajni, hirtelen azt hittem, a fehér vazelines cuccról beszélsz, meg is ijedtem kicsit. Aztán ahogy olvastam, kiderült, hogy a Shea vajról. Én személy szerint örülök, hogy ti forgalmazzátok, bevallom csak ezután az infó után néztem meg a linket - gondolván, hogy úgyis ismerem a Shea vajat. Csak csendben súgom meg a többieknek, hogy az ár nagyon baráti. Az üzletben fele ennyit duplájáért lehet kapni. Jó, az hozzá tartozik, hogy az minősített BIDH: Sante. (És ezeknek a termékeknek a minősítése egy vagyon, szóval valahol érthető az az ár is. Az már megint más kérdés, hogy azt is valaki behozza és belistáztatja a nagykerbe, és az üzletek onnan veszik, tőled meg rövidebb utat tesz meg a termék.)

Érdekes, hogy azt írta valaki, hogy megolvadva nem olyan jó, mert én speciel mindig ráteszem egy éjszakát télen a radiátorra, hogy olvadjon lágyra. Nekem így könnyebb használni, mint szilárdan. Illetve persze nem teljesen szilárd, de majdnem.

Nekem is csupa jó tapasztalataim vannak a Shea vajjal. Én főleg télen használom. A hidegtől és a benti száraz levegőtől mindig kiszárad a bőröm. Pillanatok alatt helyre hozza. Popsikenőcsnek mi is használtuk amíg volt.
            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Így van, ez nincs minősítve, és közvetlen Ghánából érkezik hozzánk. Szuper friss, nagyon jó minőség. Én írtam amúgy, hogy megolvadva nem jó, de nem a radiátor melegre gondoltam, hanem a hőségre a strandon. Vittünk ki, és utána nagyon grízes lett, ami nem baj, csak előtte sokat kell dörzsölni. Először mi is "hivatalosat" vettünk, de az nagyon kemény volt. A mienk olyan jó puha, hiszen friss. Minél frissebb a vaj, annál értékesebb. Észre is vettem, hogy ez sokkal szebbé teszi a bőrt, rövidebb idő alatt is.
              Na, tényleg nem reklámozom tovább, csak ez nálam olyan szerelem féle. Egyszerűen imádom.
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

Comment

khm... én már rendeltem...
                Rebaba blog

email: hellorebaba@gmail.com

Comment

Én is fogok rendelni, de ez a hónap nagyon gááááááááááááááz anyagilag , így marad augusztus v. szeptember. Ha tényleg ilyen jó, akkor mindenképp kell, mert a férjem lábfeje ekcémás. Ezen felül inkább ezzel kenegetem a gyerekek bőrét, mint a boltban kapható kenceficékkel.
                  Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

Comment

köszi a leírást a shea vajról.
                    már láttam, hogy vagy 100 ilyen-olyan ipari kozmetikum is tartalmazza, tehát valami jó dolog lehet - de azért az már rég leesett, hogy az a mennyiség, ami elég ahhoz, hogy a termék csomagolására csini kép kerülhessen, valójában semmit nem mond még arról, hogy maga az a kence valójában jó-e. (értsd: attól, hogy tartalmaz 0,5% shea vajat, még tele lehet SLS-sel, ásványolajszármazékkal, stb...)
                    ha a családi kassza magához tért a nyaralásból, valószínűleg én is rendelek majd.
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

Comment

Várom a rendeléseket.

Comment

Tudja valaki a Zöldköznapi kalauzt honnan lehet még beszerezni? Én már évek óta próbálom, de mindenhonnan kifogyott már. Van esetleg valakinek egy eladó példánya? Szívesen megvenném!

HÉDI
                        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

Comment

Mit használtok fürdetéshez? Fürdéshez, zuhanyozáshoz?

Comment

Afrikai fekete szappant, mindannyian ezzel fürdünk, még a legkisebb is. Sőt, én már hajat is mostam vele párszor. Ódákat zengedezhetnék róla, csak hajmosásra nem jött be annyira. Ajándékba kaptuk a temérdek shea vaj mellé, csak az a nagy kár, hogy nemsokára elfogy.

Comment

Kedves Mindenki!

Többen jeleztétek, hogy szeretnétek shea vajat. Ezért azoknak üzenem, akik ide tévednek, és megkívánják a shea vajat , hogy legközelebb 31-én tudok postázni, mert elutazunk.

Comment

Afrikai fekete szappannak mi az összetétele INCI alapján?

Comment

Betöltés...
                                X