Közlemény

Collapse
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

viru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Régi Naumann gépet keresnék megvételre, ha esetleg van valakinek fölösleges vagy tud ilyenről, kérem szóljon. Elromlott a varrógépem, de újat nem tudok venni. Állítólag ezek a legjobbak arra, amit én csinálok. Köszönöm!
    Expresszen, aproneten, vaterán.
    Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

Comment

Virgie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ......
      Ami fontos:
      Tudjon a gép hátrafele varrni. Én minden varratot 2-3 öltés hátrafelével kezdek, és fejezek be, mert így nem bomlik fel a varrás.

Lehessen az öltések sűrűségét állítani. ( a férc öltések ritkák, strapásabb helyre pl cipzárhoz viszont sűrű kicsi öltések kellenek.)

A talpnyomás állítása akkor kell, ha a munkásruhától kezdve a legfinomabb muszlin anyagokig mindenfélét szeretnél varrni. Vastagabb anyagokhoz nagyobb, vékonyakhoz kisebb talpnyomás kell.

Jó ha van a gépben egy izmosabb motor, különben a 2-3 réteg farmernél már beadja az unalmast. Ezt vásárlás előtt mindenképp próbáld ki.

Ha mindenképpen szeretnél rugalmas vékony anyagokat varrni, akkor tudjon a gép ikertűvel dolgozni, vagyis legyen 2 csévetartó, és 2 fonalvezető szem közvetlenül a tűk felett.

Ha kezdő vagy jól jöhet ha tud lassú járatban is varrni.
      És nagyon kényelmes, ha beállítható, hogy a tű az alsó vagy a felső holtponton álljon meg, de enélkül is lehet élni.

[ATTACH]43882[/ATTACH]
      Na ezekre még rákérdezek(talp állíthatóság öltés állíthatóság,3 réteg farmer-ez apa munkásruháinak javításához is jól jöhet).A motor erősségét max.a szerelőtől tudom kérdezni,ha arra járok(ő meg otthon lesz épp)
      Ami jelenleg jobban tetszik,az tud kettős meg hármas öltést,a tű állítható középre vagy jobbra,de kéttűs varrásról nem tudok.Annyira fontos nem lehet talán ilyesmi,anyukám is sok mindent megvarrt ilyesmi nélkül régebben.

Köszi,ez 10 pontos válasz volt .Írtam e-mailt is,kicsit részletesebben.
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Comment

Ildi, köszi, ezeken az oldalakon nézelődök, csak gondoltam, hátha van itt valakinek eladó.
        Ismerőstől szívesebben vennék.
        Sebestyén (2007. november 25.) mamija
        http://www.viruglasses.blogspot.com/
        http://davirdogdesign.blogspot.com/

Comment

Talán ha varrógép-műszerésztő személyesen veszed meg, nagyobb a garancia. (Kérdezd meg Hajtka-Zsófit, úgy tudom, ő ismer megbízható szerelőt/beszerzési helyet.)
          Angéla
          Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

Comment

Valaki nem tud tippet hogyan lehet eldobható pelust varrni?

Comment

eldobhatót varrni??
              Réka
              Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

Comment

Sógornőm szerint semmiképp ne vegyek olyan gépet,amit személyesen nem tudok kipróbálni.
                Ti ehhez mit szóltok?
                Én valahogy nem nagyon félek ettől a dologtól,ha lelevelezzük rendesen,mit tud.
                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Comment

Nem az a fontos, hogy mit tud, hanem az, hogy tényleg tudja-e azt amiről azt állítják, hogy tudja.
                  Például nagyon sok gépre rá van írva hogy tud cikk-cakk öltést. Csak épp ha egy vékony anyagot pl függönyt akarsz szegni, akkor kiderül, hogy mégsem. Mert kihagyja az egyik oldalon az öltéseket.
                  Sőt olyan is van, ami már az egyenes öltésnél kihagyja.
                  Olyankor történik ez, ha talp, és a tűlemez rése túl nagy, és oda a tű be tudja nyomni az anyagot. Vagy ha a hurokfogó nem elég pontos, akkor a szélső helyzetekben már nem kapja el a hurkot, és nem képez öltést.
                  Ilyenkor csak szenvedsz, ahelyett, hogy haladnál.
                  Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                  E-MAIL címem.

Comment

Tapasztaltam már olyat is, hogy a talp agyszerűen nem szorította le az anyagot rendesen, így hiába akartam vastag anyagot varrni, csak egy helyben topogott a gép.
                    És ezekről nem ír a gépkönyv.
                    Csak akkor derül ki, amikor használod.
                    E-MAIL címem.

Comment

Csizmarik Nikolett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Valaki nem tud tippet hogyan lehet eldobható pelust varrni?

Ugyanúgy mint a moshatót, de nagy pénzkidobás. Tekintve, hogy a legolcsóbb anyagból is legalább 300-400 Ft csak az anyagköltsége.
                      Ehhez képest még a legdrágább bolti eldobható sincs több mint 100 Ft, és az már készen van.
                      E-MAIL címem.

Comment

Virgie,
                        az overlock talp mire való?És szerinted egy Neumann Textimával lehet kukacolni,ha van hozzá talp?
                        Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

Comment

Nem az a fontos, hogy mit tud, hanem az, hogy tényleg tudja-e azt amiről azt állítják, hogy tudja.
                          Például nagyon sok gépre rá van írva hogy tud cikk-cakk öltést. Csak épp ha egy vékony anyagot pl függönyt akarsz szegni, akkor kiderül, hogy mégsem. Mert kihagyja az egyik oldalon az öltéseket.
                          Sőt olyan is van, ami már az egyenes öltésnél kihagyja.
                          Olyankor történik ez, ha talp, és a tűlemez rése túl nagy, és oda a tű be tudja nyomni az anyagot. Vagy ha a hurokfogó nem elég pontos, akkor a szélső helyzetekben már nem kapja el a hurkot, és nem képez öltést.
                          Ilyenkor csak szenvedsz, ahelyett, hogy haladnál.
                          Tapasztaltam már olyat is, hogy a talp agyszerűen nem szorította le az anyagot rendesen, így hiába akartam vastag anyagot varrni, csak egy helyben topogott a gép.
                          És ezekről nem ír a gépkönyv.
                          Csak akkor derül ki, amikor használod.
                          Uhh,köszi.
                          Nem gondoltam,hogy ilyesmik is felmerülhetnek.Ha kérek minden varrásmintáról egy fényképet ahol anyagot varrnak vele,az megfelel próbának?Itt a piactéren is tök pikkpakkra elmentek mindig a gépek,nem merültek fel ilyen kérdések különösebben.Én meg 2 hete levelezek erről a gépről,mégis csak egyre több kérdés lesz,sajnálom szegény eladóját,hogy folyton zaklatom...
                          Azt hittem,hogy a fém alkatrész a lényeg,hogy vigyen vékonyat-vastagot és a többi csak beállítás kérdése...
                          Nem?
                          effy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Virgie,
                          az overlock talp mire való?És szerinted egy Neumann Textimával lehet kukacolni,ha van hozzá talp?
                          Micsinálni?

Comment

Kukacolásnak hívják a dísztűzést. Ilyenkor 3-as egyenes öltéssel (l. 295. h.sz. Piros A, és B varrat) végigvarrják az előre felrajzolt mintát. A végeredmény úgy néz ki mintha száröltéssel hímezték volna.
                            Elég gyakorlott kéz, 3-as egyenes öltés és kikapcsolható anyagtovábbítás kell hozzá.
                            E-MAIL címem.

Comment

A fentebb említett kérdések csak azokban merülnek fel, akik már szívtak miattuk.

Szép lassú járatban akármilyen szar géppel lehet szép öltésképet varrni. 10 cm-t legalábbis.
                              Én nem ezt kérném, hanem azt, hogy kipróbálhassam a gépet. Ha nem jó, akkor max bukod a szállítási költséget. Ha nincs a világ végén, akkor menj el személyesen, és próbáld ki.

E-mailben küldtem neked pár linket.
                              Azok között volt olyan is, aki 1 hónapos visszavásárlási garanciát vállalt a gépére.
                              Gyakorlatilag postaköltségért cserébe 1 hónapig kipróbálhatod.
                              Ez nekem elég jó ajánlatnak hangzik.

A mamamin vásárolni, nem jelent akkora kockázatot. Itt nincsenek haszonleső bazárárúsok, akik ausztriai bolhapiacokról, vagy lomtalanításokról összeszedett szemetet árulnak, és tesznek rá, hogy mit csinálsz vele, ha már fizettél.
                              Máshol ez könnyen előfordulhat.
                              E-MAIL címem.

Comment

Virgie,
                                és az overlock talp mire való?
                                Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

Comment

Betöltés...
                                X