Közlemény

Collapse

Mamami frissítés

Mindenkinek a türelmét kérjük a frissítési munkálatok miatt! Köszönjük!
See more
See less

Nemezelés

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Show
Clear All
new posts

Nemezelés

már több topikban felmerült a téma, gondoltam, talán megér egy külön topikot

én egyelőre ott tartok, hogy van gyapjúm és szappanom a terv az, hogy mamuszt szeretnék nemezelni a gyerekeknek, találtam is egy magyar leírást, íme http://www.nemez.hu/m2_mamusz.html sajnos ebből nekem pl az nem derül ki, hogy hogy dolgozom össze a mamusz talprészét a felsőrésszel? és a mintát előre meg kell formázni? és kb mennyi ideig tarthat ez az egész? félbe lehet hagyni munka közben, vagy csak akkor álljak neki, ha egyszerre be is tudom fejezni?
    hirtelen csak ennyi kérdésem van

Tegye fel ide mindenki a nemezelt alkotásait, hadd gyönyörködjünk, ötleteljünk együtt!
    Last edited by maminti78; 2009-01-25, 11:51.

Comment

és persze az sem kivitelezhető, hogy a végén a gyerek lábán fejezzem be a gyúrást, ez vajon feltétlenül kell? vagy hogyan máshogyan?

Comment

Elképzeltem a gyermekem, amint a lábán gyúrok... Nyúlcipő.
        De a téma engem is érdekel és kikészítem a gyapjam és a szappanom! És izgatottan várom a válaszokat.
        Azt lehet tudni, hogy mennyi gyapjú kell hozzá?
        Last edited by Nyf; 2009-01-25, 12:27.
        Mégsem búcsúzom.

Comment

Engem is érdekel,főleg a mennyi gyapjú kell rész..bár gyanítom, nálam a jó idő kezdetéig halasztva a téma, akkor pedig nemezelős szakkört szervezünk nálunk a kertbe
          szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
          www.facuccok.hu

Comment

Hú, ez nagyon érdekes téma megint, jó, hogy megnyitottad, Kati!
            Én még csak tűnemezeltem, egy kis virágkitűzőt.
            Andi
            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

Comment

Andi, van róla képed?

Szil, olvastam a szakkör terveid kár, hogy nem a szomszédban laksz...

Comment

Na, nálam már az egyik fele majdnem összeállt. A picinek csináltam, max. 2 dkg gyapjú kellett az egészhez. Ahogy én értelmeztem Aztán lehet hogy nem lesz jó mamusznak, de gondoltam, hogy varrok rá bőrtalpat és kötök neki szárat...
                A mintája általam festett gyapjúszálból tekergetett szivecske, a felső (hártyavékony) réteg alatt. De izgulok! Meddig kell vajon ezt gyúrogatni?
                Mégsem búcsúzom.

Comment

Keményedik! Hát ez remek vasárnapi elfoglaltság! Köszönöm, Maminti!!!
                  Mégsem búcsúzom.

Comment

Sziasztok,
                    nem vagyok egy nagy nemezelős, eddig csak labdákat meg egy kis piperetáskát csináltam. Láttam viszont amikor csináltak egy nagy nemez sisakot, és hát a csaj aki csinálta,mondta, hogy érdemes egyszerre megcsinálni, több órát is igénybe vehet, nekem a kis szütyő is órákig tartott Ha mégsem tudod egyszerre akkor sztem lényeges, hogy ne száradjon ki. Szerintem érdemes nyáron a kertben csinálni, mert úszni fog a ház vagy a lakás a szappanos víztől, még akkor is ha felnőtt csinálja.
                    A mamusz meg úgy van, hogy megrajzolod a talpmintát és ahogy a kép is mutatja a kemény papíron, nem baj ha jó vastag, akár ilyen doboz alapanyag vagy minek hívják.
                    Azon csinálod a nemezelést egyik oldalára ráteríted a gyapjút, aztán ha nagyjából összeállt, akkor meg megfordítod és a papír másik oldalán meg a másik felét. Tehát a papír benne marad és majd csak felvágáskor szeded ki. Jó is ha benne van mert akkor tudod igazítani a méretre, érzed beül, mekkora kell.
                    Ha mintát akarsz akkor jegyezd meg melyik oldalon van, mert nehogy az a talpán legyen a végén
                    Kinga
                    Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                    Piciházikó

Comment

Ja és a rétegeket keresztezve egymáson kell rakni, és vastag kell hogy legyen különben nem áll össze, a hártyavékonyt én a mamusznak nagyon vékonynak találom. Az enyém is először nagyon bumszli volt ahogy egymásra raktam a száraz gyapjú rétegeket, de a vízzel összeesik, viszont ha vékony nem lesz tartása.
                      Kinga
                      Piciházikó

Comment

Én műanyag lapot használtam sablonnak és óvatosan körbetekertem rajta a rétegeket. Úttörőkorom óta ez az első ilyen tevékenységem. Akkor szurkoljatok, hogy összejöjjön. Órákig kell gyúrni?
                        Mégsem búcsúzom.

Comment

Csak a minta feletti első réteg hártyavékony, mert nem tudtam elképzelni hogy másképp hogyan kerül rá a minta, hacsak nem utólag...
                          Mégsem búcsúzom.

Comment

Az a baj, hogy nem erősségem (többek között) a fényképezés (sem).
                            Próbáltam alakítgatni a képet, de nem tudom jobban, azért talán látszanak a részletek is. Egy kézimunkás topiktalira (az indexen) "kellett" mindenkinek ismertetőjelül virágot horgolni, de mivel azt tutira nem tudtam volna, a gyapjúmunka meg nagyon is érdekel, ezt készítettem.
                            Andi
                            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

Comment

Ja, Akkor jó Keresztben raktad a rétegeket? érdemes azon az oldalon elolvasni, a technikát is, mert nagyon fontos, én is azt hittem ez supi könnyű, de a karom totál kikészült másnapra. Hát igen, órákig tart, a gyúrogatás is. Én egy padon csináltam és azon kiterítve rátámaszkodva nyomtam, "gyúrtam. A csaj akkor azt mondta, hogy minél nehezebb valaki annál gyorsabban végez, meg ha nagy a tenyere, mert akkor gyorsabban tudja "gyúrni az anyagot
                              Kinga
                              Piciházikó

Comment

Working...
                              X