Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tisztítókúra - ötletek, bevált kúrák, diéták

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Tisztítókúra - ötletek, bevált kúrák, diéták

Számomra most jött el az idő, hogy komolyan vegyem ezt a témát. Nyomoztam magamban jobbra-balra, de egyik olvasott ötlet sem tudott teljes egészében meggyőzni. Vagy azért, mert nagyon drága (pl. mindenféle csodabogyók amelyek teljes tisztítást, parazitaölést ígérnek) vagy azért, mert kellemetlennek tartom (mindenféle hiper-szuper gépekkel beöntés, vastagbéltisztítás). Nem vagyok finnyás, de olyannak nekiszökni nem akarok amit nem tudok végigcsinálni. Tudom, hogy fontos a sok folyadékbevitel, de ezzel még mindig nem tisztulok annyira amnnyire szeretnék. Elsősorban tapasztalatokat várok. Ha valakinek van egy nagyon jó és bevált tisztítókúra receptje/programja kérem ossza meg velem/velünk, érdeklődéssel várom.

Negatív hátulütőjét ismerem a tisztítókúrának sajnos, mert ha nem csináljuk jól, esetleg alapvető ásványoktól fosszuk meg magunkat, lecsökken a vitaminbevitel már megint nem jó. Az egyik lakótársam egy hónap lékúra után a kórházban kötött ki gyomorfekéllyel. Szóval bevált kúrákról szeretnék olvasni.
    Csege (2011.03.04)
    " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

Kókamóka, remek ötlet! Nekem is el kell kezdenem, mert mostanában eléggé ramaty állapotban van a szervezetem, pedig, már szinte alig szoptatok. Jó lenne visszanyernem a régi formám és egészségem!

Comment

Én léböjtöt csináltam párszor, 5-6 napig, egyszer talán tovább is. Ebből a könyvből készültem: Lützner, Hellmut dr.: A gyógyító böjt
      Olvasd el, érdemes.
      http://bookline.hu/product/home!exec..._gyogyito_bojt

Nem kell hozzá semmi különös szer vagy módszer, simán megcsinálhatja bárki otthon. Majd írok bővebben is, ha érdekel.
      Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

Comment

A szervezet öntisztító rendszere is jól működik, ha nem tolódott el savas irányba az anyagcsere egyensúly. A komolyabb böjtök előtt érdemes egy lúgosítással kezdeni, és egészséges étrenddel helyrejöhet az egyensúly. Persze hosszabb idő alatt, mint a böjtkúra.
        Meg amit még olvastam ebben a témakörben, hogy az éjszakai öntisztitó folyamatokat azzal tudjuk segiteni, ha lefekvés előtt 3 órával már nem eszünk semmit, csak folyadékot iszunk, és a vacsora is könnyű étel. Meg a napi 3-3,5 l folyadék (testsúlytól függően)- legjobb a langyos víz/tea.
        Jaj tényleg, ezt is olyan jó lenne csinálni... meg néha a pár napos léböjtöt.
        Csak hát....
        Jutka, Bori 07-es, Zsombi 09-es

Comment

Sziasztok!
          Én most vagyok túl egy 1 hetes lúgosításon, én elég nehezen viseltem, szerintem túl drasztikus volt (leveskúra) eléggé lemerültem benne, én rontottam el, ha light-osabban csinálom akkor minden oké, de így is hasznos volt!!!
          Most egyébként sem kívánom az ételeket. Ebédre eszek rendesen, van, hogy uzsonnára 5-6 óra körül ua. és ua. adagot eszek, mint ebédre, így kibírom simán vacsora nélkül, vagy elég egy kis dinnye.
          Maga a lúgosítás nem hülyeség, igyekszem több ilyen ételt, gyümölcsöt fogyasztani, erre most külön figyelek.

Iszok egy saját teakeveréket, mert bár tornázok, de az én emésztésem elég lassú, így itthon kevertem be ezekből egy üvegbe: citromfű, csipkebogyóhús, szennalevél & anyalevél (hashajtó nagy mennyiségben!), ánizs, csalán, kukoricabajusz (zsírégetésre), ezt langyosan fogyasztom mentával, fél liternyi vízbe egy teatojásnyit teszek, ízestésre stevia vagy semmi. Ennek felét ált. reggel iszom meg a másikat délben vagy kora délután, így egész napra van hatása (nem rohangálok a wc-re, ne értsétek félre) és 2 hétig naponta, aztán egy hétig nem, vagy a köv. két hétben 2 naponta iszom, de nélküle is működik a szervezetem egyébként.

Napközben most citrom-natancs limonádét iszok rengeteget, sok friss mentalevéllel (én ültettem szét az első bolti vásároltat és jó sok lett belőle) a mentának emésztésjavító hatása is van, ízesíteni steviával szoktam ezt is.

Vitamint szedek és calciumot is iszok, kúraszerűen cink, vas stb... nagyon odafigyelek, mert még tiniként egyszer híztam elég sok kg-ot és kemény tornával és sok tisztító, de drasztikus kúrával visszafogytam, sőt 50 kg alá mentem, a bélrendszeremet totál kinyírtam akkor, utána járhattam dokihoz, ezért nagyon óvatos vagyok azóta.
          CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
          Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

Comment

Annak idején én is csináltam kúrákat, és sok be is vált közüle. Egy fontos alapszabály van, ha fogyni, méregteleníteni akarunk, célszerű a holdciklussal összehangoltan tenni. Amikor fogyó hold van, könnyebb a fogyás és salaktalanítás, jobban olvadnak a kilók. Ellenben növő holdnál nem nagyon működnek a fenti mechanizmusok.

Ha csak egy kis méregtelenítést akarsz csinálni, semmi kemény koplalást, akkor az is megteszi, ha naponta megiszol 2-3 csésze csalánteát a fogyó hold fázis idején. (minden hónapban)

Vitaminkúra hatásosabb a növő holdfázisban!
            üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

Comment

Olyan tisztító kúrát tudtok, ahol közben HÍZNI lehet? Egy ideje próbálok egészségesen étkezni, minél kevesebb adalékanyagot megenni, finomított cukor már rég nincs a háztartásban, teljeskiőrlésű liszteket használok, stb. Viszont mindenki azzal nyaggat, hogy gebe vagyok - és lassan belátom, hogy igazuk van. A húsfogyasztásomat igyekszem visszanövelni, mert az valószínűleg túl kevés volt. Régóta nem jön össze a második baba, és lehet, hogy azért (sem), mert sovány vagyok, de azért egészséges módon akarok hízni.
              Timi Csabi(2007.08.)10 ÉVES!!! Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
              Betelt a privim már megint!!! Várj, amíg törlök!

Comment

yvolux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Annak idején én is csináltam kúrákat, és sok be is vált közüle. Egy fontos alapszabály van, ha fogyni, méregteleníteni akarunk, célszerű a holdciklussal összehangoltan tenni. Amikor fogyó hold van, könnyebb a fogyás és salaktalanítás, jobban olvadnak a kilók. Ellenben növő holdnál nem nagyon működnek a fenti mechanizmusok.

Ha csak egy kis méregtelenítést akarsz csinálni, semmi kemény koplalást, akkor az is megteszi, ha naponta megiszol 2-3 csésze csalánteát a fogyó hold fázis idején. (minden hónapban)

Vitaminkúra hatásosabb a növő holdfázisban!
                Ebben a fogyó/növőholdban tényleg lehet valami, csok sose tudom mikor mi van
                Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

Comment

hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Olyan tisztító kúrát tudtok, ahol közben HÍZNI lehet? Egy ideje próbálok egészségesen étkezni, minél kevesebb adalékanyagot megenni, finomított cukor már rég nincs a háztartásban, teljeskiőrlésű liszteket használok, stb. Viszont mindenki azzal nyaggat, hogy gebe vagyok - és lassan belátom, hogy igazuk van. A húsfogyasztásomat igyekszem visszanövelni, mert az valószínűleg túl kevés volt. Régóta nem jön össze a második baba, és lehet, hogy azért (sem), mert sovány vagyok, de azért egészséges módon akarok hízni.
                  Csak laikusként, ha valamit tisztítunk, akkor eltüntetünk, én nem tudok olyanról, amitől hízni lehetne.
                  Kezdetben érdemes lenne megpróbálni a tokoferol (E-vitamin) beviteledet megnövelni; a felszívódását a C-vitamin és a szelén nagyban segíti, a hiányállapotai között szerepel a terméketlenség is [anno a felkészülési szakaszban én nyomattam természetes és tabletta formájában is]
                  Legjobb E-vitamin forrásaink a növényi olajok, tehát a napraforgó-, búzacsíra-, tökmag-, olíva- kukoricaolaj, a búzacsíra és az egyéb gabonacsírák, a zöld növények (borsó stb...), mangó, olajos magvak...

Comment

Tisztítani a "rossz" dolgokat akarom magamból. Budapesten élek, szóval akármit is eszem, így is úgy is tele lesz a szervezetem szennyező anyagokkal...
                    E-vitaminos dolgokat eszem elég sokat. Pl. nagyon rákattantam a tökmagolajra, nagyon fincsi Meg néha rágicsálok diót, mogyorót, ilyesmit, csak sajnos ahhoz a fogazatom túl gáz, így az kényelmetlen. (Darálva kéne nyomatnom.)

Comment

gszabina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ebben a fogyó/növőholdban tényleg lehet valami, csok sose tudom mikor mi van
                      Nézd csak: http://kalender-365.de/holdnaptar.php
                      11-től lesz fogyó hold

Comment

Köszönöm lányok, nekifogok teázni. Ági, jó lenne, ha részleteket is megosztanál a diétával kapcsolatban abból a bizonyos könyvből. A holdat tényleg jó figyelembe venni. Készülök venni egy holdas könyvet is amit a kertészetben is tudok majd használni . Timi, én is szupergebe vagyok és nekünk sem jön össze az eslő baba sem, szóval ezért is gondoltam tisztításra. Az E-vitamin nagyon jó ötlet, csodálkozom, hogy eddig nem jutott eszembe. Elkezdtem újra szedni a B..es cseppet meg a folsavat. Tényleg komolyan kell venni na. Megvan a " ph csoda" című könyv is. Nem tudott a szívemhez nőni, még a gyümölcsök nagy részét is tiltja.
                        Csege (2011.03.04)
                        " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

Comment

mimbeth eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nézd csak: http://kalender-365.de/holdnaptar.php
                          11-től lesz fogyó hold
                          Én ahogy nézem, 11-től nőni fog!

Comment

Ja, meg rólam most derült ki, hogy vashiányos vagyok, egy hete szedek vasat, gondolom, annak azért kell egy kis idő, amíg töltődik a vasraktáram. Folsav is megy (az a vastól függetlenül).
                            A lúgosításban tényleg sok gyümölcsöt nem ajánlanak, de pl. Emmy szerint ha az ember a többi ételre odafigyel, akkor nem kell a gyümölcsök közt szelektálni (ezt ő saját tapasztalatból mondta). Végülis azok meg tele vannak vitaminokkal. Szóval nem lehet minden szempontnak megfelelni.

Comment

szerintem érdemes ha valami miatt úgy érzitek gond van egy teljes vérképet csináltatni, azért kiderülhet pár dolog. vagy ha nem jön a baba, akkor a hormonokat is megnézetni

megpróbálok én is a 11.-ére rákoncentrálni, nekem lenne mitt leolvasztani
                              vagy ne? most akkor növő vagy fogyó hold lesz?
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

Betöltés...
                              X