Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vers és prózamondó versenyre...

Collapse
X
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Vers és prózamondó versenyre...

készülünk. Egyelőre csak én, mert még keresem, hogy mit is kéne választani. A gyerek életkorának megfelelőt (2. osztály), kevésbé ismertet, könnyen tanulhatót és jól hangsúlyozható/elmondható verset keresek.
    Várom az ötleteiteket, kedvenceiteket.

Tavaly Gyárfás Endre: Viziló a vidámparkban című versét mondta a lányom.

(Úgy láttam még nincs ilyen topik.)
    Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
    Kreálom

Keresgélés közben ezekre akadtam. Nekünk már túl rövid, de első osztályosoknak szerintem kitűnő:
    Osvát Erzsébet: Zsémbes Zsófi ébredése
    Kovács Barbara (nagyon tetszenek a versei, ha tudtok hosszabbat ajánlani Tőle, szívesen veszem): Ma rossz leszek
    A csacsi
    Hova növök?
    Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
    Kreálom

Comment

Ismét sikerült egy pörgős topikot indítanom.

Rajtunk kívül senki nem készül ilyesmire? Vagy nálatok a pedagógus választja ki?
      Kreálom

Comment

A lányoméknál mindenki, na jó nem mindenki, de elég sokan Konács Barbarától mondtak verset. Most ő menő. Anni Nyulász Péter Utcabál című versét mondta.
        Annamari 04.07.28. Johanna 10.06.17. Olívia 12.10.26.

Comment

bamaan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ismét sikerült egy pörgős topikot indítanom.

Rajtunk kívül senki nem készül ilyesmire? Vagy nálatok a pedagógus választja ki?
          Jelentkezem!
          Nekünk kell választani. Ősszel mesét kellet mondani, most verset.

Nemes Nagy Ágnes: Ki lakik az utcában?
          Zelk Zoltán: Varázskréta
          József Attila: Altató
          Last edited by blani; 2012-01-16, 19:36.
          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

Comment

Blani, de jó hogy "látlak"!

Megnézem amit írtatok. Cím ismerős, de a vers nem ugrik be.
            Kreálom

Comment

Csukás István: A sínen ül egy fehér nyúl
              A nagy papucstolvaj
              Dénes György: Téves kapcsolás

Országos versenyen elhangzott versek: http://tanitok-egyesulete.hu/?p=191
              Last edited by lszg; 2012-01-17, 22:04.

Comment

lszg, köszi. Nagyon jók a Csukás István verses mesék, ezeket nem ismertem. A linkelt oldalon is találtam kedvemre valókat. Most pár dolgot kinyomtattam és beküldtem a tanítónak válasszon közülük.
                Amúgy Vesztergom Andrea : Kistestvérem született versét választottam volna az aktualitása miatt, de nem találtam meg nyomtatásban, csak videón. Így nem az lesz. De beszerzek tőle és Kovács Barbarától verses könyveket, mert tetszenek. Illetve van itthon egy Szilvási Csaba gyerekverses kötet is (Terefere-telefon), azt is ajánlom. Az ő gyerekverseiből is szerzek még be.
                Ez a link is jó, kár hogy kevés dolog vanrajta:http://gyermekversek.uw.hu/index.html
                Kreálom

Comment

Ági!! Lány lesz? De jó nektek! Én is úúúúgy szeretnék még egy lányt!
                  1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

Comment

bamaan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    lszg, köszi. Nagyon jók a Csukás István verses mesék, ezeket nem ismertem. A linkelt oldalon is találtam kedvemre valókat. Most pár dolgot kinyomtattam és beküldtem a tanítónak válasszon közülük.
                    Amúgy Vesztergom Andrea : Kistestvérem született versét választottam volna az aktualitása miatt, de nem találtam meg nyomtatásban, csak videón. Így nem az lesz. De beszerzek tőle és Kovács Barbarától verses könyveket, mert tetszenek. Illetve van itthon egy Szilvási Csaba gyerekverses kötet is (Terefere-telefon), azt is ajánlom. Az ő gyerekverseiből is szerzek még be.
                    Ez a link is jó, kár hogy kevés dolog vanrajta:http://gyermekversek.uw.hu/index.html
                    Esetleg a nlcafen: Azt mondják rám mind a nagyok,

Éktelenül komisz vagyok.

Rossz, akár az égedelem,

Sarok-lakó lett a nevem.

Mikor reggel felébredek,

Kiöntöm a csokis tejet.

Anya már a fejét fogja;

"Nyomás gyorsan a sarokba".

Ha az ebéd finom falat,

Megkínálom én a falat.

Apa mérges, halkan mondja;

"Indíts tüstént a sarokba".

Délután a játszótéren

Megdobálom kistestvérem.

Nagymama a kezem fogja;

"Megyünk haza, a sarokba".

A papagájt kiengedem,

Fogócskázzon ő is velem.

Mikor apa visszahozta,

Mennem kellett a sarokba.

Ha labdámmal futballozok,

Kirúgom én az ablakot.

Nagyapa a fülem fogva

Odavezet a sarokba.

Tévében a mesét nézem,

S összetöröm a kisszékem.

Mondják megint, századszorra,

"Irány oda, a sarokba!"

VAn még egy versszak, amit a kislány nem mond el, most azon gondolkodom.... az is nagyon aranyos.

Ezt találtam...ja meg hogy fent van a hölgy iwiw-en.
                    Évi, a zsivány nagylány Lilla Zsófia anyukája, (2010.04.22. 12:01)

Comment

Mondjon klasszikust
                      Weöres Sándort, Nemes Nagy Ágnest, Tamkó Sirató Károlyt...
                      (persze ezt egy magyartanár mondja, de talán a zsűritagok is ilyesfélék )
                      Egyszerűen hordozom.
                      (Hanna, 2011. szeptember 19.)

Comment

Blani, igen lány és odáig vagyok meg vissza.

Évi, köszi de ez nekünk már rövid (sajnos ezt is kell nézni) meg ennél komolyabb a lányom, nem illik hozzá.

Amúgy megvan a döntés, majd beírom.

Nem mondom, hogy a klasszikusokat kizártam, mert ott is keresgéltem, de amibe belebotlottam, azok már nagyon ismertek voltak. Ez lehet csak az én flúgom, de olyat sem akartam. Itt a zsűri inkább azt nézni, hogy a gyerek életkorának feleljen meg mind tartalomra és mind hosszra, meg persze hogy adja elő. Bár tavaly a városin martam magam egyes eredményeken. Nem azért mert a lányomat olyan jónak találtam és őt tettem volna oda, hanem azért mert messze nem a gyerek teljesítményét nézték egyes esetekben, hanem azt, hogy ki a szülő A gáz pedig az, hogy ezt még a gyerekeke is érzékelték.
                        Kreálom

Comment

Az idei versünk:
                          Pálmai Miklós: Cirmi nagy kalandja

Jól választottunk, mert szereti és jól is hangsúlyozza. A hangerőn kell még javítanunk.
                          Kreálom

Comment

Kicsit úgy látom, elfelejtődött ez a topik...
                            Nekünk most aktuális, másodikos a lány, van valami jó ötletetek? Nálunk ilyen hülye kikötés van, hogy nem lehet verses mese (de mi annak a definíciója??? minden, amiben egy történetet mesélnek el?). Tavaly egy Lackfi János verset választottunk, az alapján, amiket a lányom említett, sokan mondtak az osztályban kortárs verset. Az iskolaira egy Kányádi verssel mehetett egy kislány. Szóval az az érzésem, inkább valami "klasszikust" kellene választanunk, talán a tanítónőnek jobban bejön, de nem akarok túl elcsépeltet (pl. olyat nem is lehet, ami az olvasókönyvben benne van). Van valami jó ötletetek?
                            Három tündérkirálylány anyukája
                            http://moniezmegaz.blogspot.hu/

Comment

Ja, és nem lehet 2 percnél hosszabb.
                              Három tündérkirálylány anyukája
                              http://moniezmegaz.blogspot.hu/

Comment

Betöltés...
                              X