Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    En vagyok, szukseg eseten
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      Köszönem jó ötlet, hogy keressem meg a hasmenéses lányt!
      Egy kérdés: olvastam egy tök jó zabcipó receptet, sütni mikróban kell, 750 Watt-on. Kipróbálnám, de a mi mikrónkon nincsenek a fokozatokhoz Wattok írva, van egy kisláng, két kisláng, három kisláng, grill, meg olvasztás. Segítsetek, melyikre tegyem, hogy stimmeljen a Watt?
      köszi

      Comment


        Dzsonia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy kérdés: olvastam egy tök jó zabcipó receptet, sütni mikróban kell, 750 Watt-on. Kipróbálnám, de a mi mikrónkon nincsenek a fokozatokhoz Wattok írva, van egy kisláng, két kisláng, három kisláng, grill, meg olvasztás.
        Általában a legmagasabb fokozatt 800 W, szerintem tedd a háromlángosra.
        Ha sikerül, kérjük a receptet.

        Én még csak tanulmányozom a paleolit étrendet, a könyvet átlapoztam már. De a múltkor kóstoltam paleolit kenyeret, a főnöknőm hozott, ízlett. Ha lehetne a boltban kapni, vennék. Tényleg, készen valahol nem kapni?
        Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

        Comment


          Hat, az nagyon jo lenne, ha lehetne keszen kapni! Ha valaki esetleg tud... De en eddig meg sehol nem lattam semmit, ami jo lenne.
          En itt a munkahelyen probalkozom paleolitul enni, de nem mindig sikerul teljesen. Ma pl. valami tejszines cuccot ettem, es azota is faj a gyomrom - gondolom, nagyon elszokhattam a tejtermekektol (sajtot eszem, ugye az Szendi szerint "hatareset, elfogadom"). A panirozott cuccoktol nem volt ilyen gondom, a gabonatol tavol tartani magam amugy is nehezebb.
          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

          Comment


            Munkahelyi tejszínes cuccban nagy valószínűséggel van liszt. (Ha az én munkahelyemen lenne, akkor csak liszt lenne benne, tejszín nélkül, itt van az ország legbénább munkahelyi étkezdéje.)
            Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

            Comment


              Mivel a lisztmenmtességet nem tartom 100%-osan (bár próbálom), a tejmentességet viszont igen, ezért gondolom, hogy a tejtől jobban elszoktam. Délután olyan 2-2,5 óra után kezdtem tűrhetően érezni magam, de még mindig nem tökéletes.
              Amúgy szerintem jó a munkahelyi kajálda, változatosan* és finomakat főznek. De nyilván itt is vannak előregyártott izék is.
              (* Két hete dolgozom, de még nem láttam kétszer ugyanazt a kaját, pedig van választék.)
              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

              Comment


                gondolom láttátok, h a paleoihletből paleovital lett!!

                Nem is találok egy csomó receptet, amit korábban kinéztem mostmár mindent egyböl másolok le.

                Én nagyon kocában nyomom, súlyom marad, mármint azzal a 4 kiló minusszal, közérzetem, és emésztésem változó.

                Azért ha dolgoznék, sokkal nehezebb lenne, mert tanárként van olyan, h mindenhonnan jön az emberre az okosság. Gyerek okos, nem szólhatsz be, sőt. Szülő megmondja a tutit, mosolyogsz, kolléga bunkó, ha szabadulni akarsz te nem, és akkor még nem tömegközlekedtél, és nem találkoztál az agyilag szintén leszívott férjeddel... nem mintha más munka nem lenne hasonló, de ha arra gondolok, h kb. napi150 emberrel kell szóba állnom, és további rengeteggel egy levegőt szívnom, már kiver a víz. És akkor ne igyak TEJES kávét? És akkor ha pont nincs otthon készen valami bekapós elvinni, akkor ne egyek? Vagy hogy? Szóval ezen még melóznom kell agyban, rutinban...

                Mikrós kajára: ez neg a másik heppem, h kb havi egyszer melegítek mikróban, folyadékot sose, nemhogy főzzek benne. Ebben már régebb óta 'paleo' a felfogásom, azaz a tűz, abból is a nyilt láng a király! Vagyis villanytűzhelyet se vennék, nem is vettünk

                De azért a recept érdekel, hátha 'tüzesíthető'
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  Én kb két hete hallottam először a paleolit táplálkozásról! Mire is jó az internet megtaláltam a könyvet és talán lassan neki is kezdek elolvasni! Kíváncsi vagyok nagyon, mert én 2-es típusú cukorbeteg vagyok és ha jól tudom ezzel a módszerrel megszüntethető! Jó lenne! Remélem nem túl bonyolult a módszer!

                  Üdv nektek és További szép napot!

                  Minden ami klíma!

                  Comment


                    Milyen kaja van, amit lehetne egy csapatepitos kirandulasos hetvegen bogracsban csinalni? Vagy az lesz, hogy a tobbiek eszik a paprikas krumplit meg a bogracs gulyast, en meg kulonvonulok enni (csapatepites?), vagy eleve olyat fozunk, amit en is megehetek, es 10-12 ferfiember is hajlando megenni... Az egyik kollegam mar eleve ezen parazik, hogy "jaj, mit fozzunk, hogy a Timi is meg tudja enni".
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      szerintem( marhalábszár )pörköltet- a többiek eszik krumplival kenyérrel , te meg savanyúsággal

                      Comment


                        Bár nem tudok válaszolni, az biztos, ha paleo receptek között FŐLEG olyat fogsz találni, amit férfiak megesznek....vagy legalábbis cikinek találnák elutasítani
                        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                        Comment


                          Csak láttam, hogy van ilyen téma is, nem olvastam a könyvet, csak tervezem, de tudom, hogy mi a lényege, meg Szendit amúgy kedvelem és szoktam a cikkeit meg a blogját olvasgatni.
                          Én úgy vagyok vele, hogy sokféle egészséges diéta lehet - ez is lehet egy, de vannak azért kérdéseim.
                          Olvasta valaki Jared Diamond könyveit? Ő nagyon részletesen leírja a mezőgazdaság kialakulását az egyik könyvében. A vadászó gyűjtögető emberek mindenütt egészségesebbek voltak, mert sokkal, de sokkal változatosabb étrendjük volt, mint a letelepült földműveseknek, de a földművesek azokat a növényeket honosították, amiket amúgy is már ettek és kipróbáltak. A gyűjtögetők nem ették meg a madarak tojásait? De szerintem igen. Nem ettek meg mindenféle gabona magvakat, de igen. A tej mondjuk más kérdés. A lényeg szerintem azonban a változatosságban volt. Szendi ír pl. a paradicsomról és a krumpliról, hogy azok károsak - de ha megvizsgálnánk egy "paleo-kompatibilis" növényt, akkor lehet, hogy annál is találnánk valami bibit, spenót, sóska pl. azt olvastam, hogy gátolja a vas felszívódását. A paradicsomnak pedig a káros hatásai mellett rákvédő hatása van.
                          Mondjuk azzal, ha az ember kevesebb szénhidrátot eszik, és kerüli a cukrot, semmi bajt nem csinál, de én nem mellőzném a gabonát teljesen, sem a hüvelyeseket. Gombára mit ír egyébként? A hüvelyesek nehezen emészthetők de, a gomba is pl. nagyon nehezen emészthető. Mindenki azt eszik, amit akar egyébként, ezek csak az elméleti kérdéseim.
                          Blanka 2010

                          Comment


                            Quhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csak láttam, hogy van ilyen téma is, nem olvastam a könyvet, csak tervezem, de tudom, hogy mi a lényege, meg Szendit amúgy kedvelem és szoktam a cikkeit meg a blogját olvasgatni.
                            Én úgy vagyok vele, hogy sokféle egészséges diéta lehet - ez is lehet egy, de vannak azért kérdéseim.
                            Olvasta valaki Jared Diamond könyveit? Ő nagyon részletesen leírja a mezőgazdaság kialakulását az egyik könyvében.
                            A ferjemnek van tole konyve, azt mondta, jo, de en meg nem olvastam
                            A vadászó gyűjtögető emberek mindenütt egészségesebbek voltak, mert sokkal, de sokkal változatosabb étrendjük volt, mint a letelepült földműveseknek, de a földművesek azokat a növényeket honosították, amiket amúgy is már ettek és kipróbáltak. A gyűjtögetők nem ették meg a madarak tojásait? De szerintem igen.
                            Mi (paleosok) is eszunk
                            Nem ettek meg mindenféle gabona magvakat, de igen.
                            Na, ezen pont gondolkoztam a hetvegen, mert valaki mondta, hogy az osember is evett vadbuzat. Hat, lehet, hogy evett, de ha egy mamutot levadasztak, akkor azzal az egesz torzs egy honapig jol lakott. Vajon gyujtogetessel mennyi vadbuzat lehet begyujteni? Szoval meg ha ettek is, aranyaban biztos sokkal kevesebbet.
                            A tej mondjuk más kérdés. A lényeg szerintem azonban a változatosságban volt. Szendi ír pl. a paradicsomról és a krumpliról, hogy azok károsak - de ha megvizsgálnánk egy "paleo-kompatibilis" növényt, akkor lehet, hogy annál is találnánk valami bibit, spenót, sóska pl. azt olvastam, hogy gátolja a vas felszívódását. A paradicsomnak pedig a káros hatásai mellett rákvédő hatása van.
                            Mondjuk azzal, ha az ember kevesebb szénhidrátot eszik, és kerüli a cukrot, semmi bajt nem csinál, de én nem mellőzném a gabonát teljesen, sem a hüvelyeseket. Gombára mit ír egyébként?
                            Lehet enni.
                            A hüvelyesek nehezen emészthetők de, a gomba is pl. nagyon nehezen emészthető. Mindenki azt eszik, amit akar egyébként, ezek csak az elméleti kérdéseim.
                            Jok az elmeleti kerdesek is
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              Most ebednel megint szoba kerult a hetvegi kirandulas tema. Szerintem is valami porkolt lesz a vegen. Par napja kerdeztek, hogy ha az lesz, akkor mivel fogom enni. Mondtam, zoldseggel Nehezen tudjak elkepzelni, hogy ez a taplalkozas hogy kivitelezheto, pedig nap mint nap latjak, hogy miket ebedelek.
                              (Ja, problema: a bogracs-porkolt ugy finom, ha bele van fozve a krumpli. Na, most majd nem fozzuk bele. )
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                (Ja, problema: a bogracs-porkolt ugy finom, ha bele van fozve a krumpli. Na, most majd nem fozzuk bele. )


                                off: szobatisztaság
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X