Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én még nem adtam olajos magvakat Lénának. Bár a védőnőm azt mondta hogy darált formában már lehetne adni neki, csak egészben ne nehogy félrenyelje. Azt mondta hogy jár olyan családokhoz akik nem isznak tejet és ők így mandulatejet adnak az egy 1 alatti gyereküknek és nem lesz bajuk tőle.
    De az az igazság hogy én még nem néztem ennek utána. Most jött ki Szendi hírlevele hogy a következő klubon a paleo gyermek lesz a téma, rá lehetne ott is kérdezni esetleg...
    Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

    Comment


      Sajna messze lakom a klubtól De egy miskolci mamami írta, h a kislánya szája körül kipirosodott csúnyán, amint a mandulalisztes kajcsit bepuszilta mondjuk neki a tej is tiltott gyümi, úgyhogy lehet valami halmozódás nála. Csak mivel én magamról tudom,mi az az ételallergia, nem akarom, h Hangának át kelljen ezt élnie.

      Most tőkehallal próbálkoztam, de nem sok került belé Inkább mellé, aztán meg apa és anya felkonyhamalacozták a drága morzsákat (merhogy ugye alaszkait vettem, ne legyen szennyezett...meg ilyen volt a boltban) na mindegy

      Most készültem el Pocakpanna csokitortájával, nekem nagyon bejöttmég a krém nincs kész, de lehet, h addigra nem lesz torta

      Mögöttem sül egy paleoihletes kenyér, és elfogyott a posakpannás banános mizgeráj is, csak abból kihagytam a szedret Én így szeretem a klasszikus kekszgolyót is, meggy nélkül persze a Zuram hiányolta. Kérdeztem: 'hogy ízlett az édesség'mire ő : 'ez nemédesség'
      nna
      szal így
      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

      Comment


        légysz kódold ki nekem amit írtál:
        -milyen kenyeret sütsz?
        mi az a banános mizgeráj?

        én is hétvégén halat adok Millának, pangasiust, mert evett vhol és imádta.
        a kismama babakonyhája 1 éves kortól ajánlja darálva az olajos magvakat-szerintem próbáld meg,addig nem fogod tudni hogy allergiás e rá míg ki nem próbálod-nekünk ezt mondta a gasztroenterológus.
        Ha vki elmegy a klubba, akkor írhatna róla mit mondtak a gyerekekről ez nem volt ám célzás

        Comment


          Nálunk anyósom lett p. hívő, nekem elég fura sok minden, neki használt, elmúlt 1-2 nyavajája.
          Mindenesetre elküldöm a receptes linkeket neki.
          Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

          Comment


            A kenyér: félpaleo kenyér ízű kenyér néven fut (ez tűnt a legbonyolultabbnak)

            A mizgeráj pedig: banános energiagolyók

            Bocs, a kódolt nyelvért, de gondoltam a részletek nem érdekelnek senkit

            Azóta belefogtam a padlizsánkrémbe, de láthatólag ma egész nap a konyhában ügyjödtem (férjuramnak még egy paprikáskrumplit is összehoztam), úgyhogy kezdek meggárgyúlni)

            Ma már nem kívánok semit főzni.....eddig vitt a lendület túllelkesedtem magam
            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

            Comment


              Ja! Engem is érdekelnéének a gyerekekre vonatkozó infók!!!!

              Én még nem mertem neki pangasius adni, de hétfőn már azért mmegvettem

              A csokitorta teljes siker. Míg a krémmel szöszmötöltem, drága uram kérte, h tegyem el a szemeelől, mert nem ura a tetteinek

              De a kenyér az csak nekem, meg Hangának bejövős, ő is inkább elpergetni élvezi Ahogy utánaszámoltam, ez nekem alapanyagban közel 400 Huf, pőedig fél kilo kenyér!!! még keresemaz olcsóbb megoldást.

              Szerintetek melyik kenyér a legolcsóbb pótkenyér? Ez a változat azért tetszett, mert mindent ehet Hanga, anélkül, h félnem kéne valai allergiától
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                Anikó, a banános energiagolyókat én is csináltam, nagyon fincsi szerintem is.
                Szerintem ár-érték arányban a lenmagos kenyér éri meg legjobban, és nekünk még a kedvencünk is. Ugyan nem számoltam ki az árát de a lenmag a piacon asszem 700 Ft/kg, az egyik legolcsóbb a magok közül.
                Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                Comment


                  Ez az a kenyér, aminek a receptjét itt már leírta valaki? (bocsi, de olyan sokban van lenmag)
                  Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                  Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                  Comment


                    Igen, én írtam le, de fent van Alexandra blogján is.
                    http://alexandragasztroblogja.blogsp...magkenyer.html

                    Csak én téglalapú kenyérformában sütöttem ki és nem raktam bele olajat.
                    Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                    Comment


                      helló, van vmi jó tippetek, hogy a muffinok ne legyenek olyan szárazak? Nekem ez velük az egyetlen bajom (
                      Most sül egy adag, abba beletruttyantottam 2 banánt is, még nyersen könnyű volt és finom, majd sütés után elválik mi lesz belőle

                      Comment


                        Én még a svájci út előtt csináltam valami kókuszos sütit, a férjem nem ette meg a maradékot, és képzeljétek, még mindig jó! Nem tudom, mikor sütöttem, de minimum két hete... (És persze az útra vitt kevéske madárlátta sütim is jó még, pedig az utazott is kétszer, szóval nem volt végig hűtőben.)
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          sok reszelt almás muffint csináltam, és nekem az volt vele a bajom hogy nagyon puhák lettek, próbálkozz reszelt almával

                          Comment


                            anyukka ez érdekes mert nekem inkább inkább túl puhák lesznek mintsem szárazak. Miből csináltad?
                            Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                            Comment


                              NA, múltkor reagáltam egy csomót, erre elment az oldal

                              Megint fogytam egy kilót, bár most Hanga szülinapjára paleo-diéta-törően lisztes, cukros tortát csináltam, mert nem tudom, h reagálna amandulára, inkább majd óvatosan bevezetem.

                              Az lenne a legújabb kérdésem, hogy TI IS ILYEN SOKAT FŐZTÖK?????

                              Én állandóan itt vagyok a konyhába. Ez most még okl, mert jó meleg van, de jöna jó idő. Azzal együtt kevesebb húst is szoktam fogyasztani, de gondolom zőcscséggyümölccsel kárpótlódom majd

                              Azóval? Kisgyerek, kontra nonstop főzgélés? Vagy van valami trükk, amivel lerövidíthető a mázgázás?

                              Adjatok nekem reményt!!!!
                              Utoljára szerkesztette Qbogizmo; 2011.02.13., 20:17.
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                kókusz, mák. egyre megy. mind olyan volt, mint a tapló. De a banántruttyantás bejött, sokkal könnyebb lett a tésztája. Persze adott hozzá egy jellegzetes ízt is

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X