Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Aja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (...a franciák az unokatesómtól még azt is megkérdezték, amikor ö volt cserediák, hogy még jurtában laknak-e, s ha nem, akkor van-e folyó meleg vizünk, stb...)
    (-nem röhögéstől síró,siralmas)
    És milyen fejet vágott szegény?Mit válaszolt?
    Nem nézte meg,nem lázasak-e?
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    Comment


      MOSÓDIÓ A MOSOGATÓGÉPBEN? - SZUPER!

      Sziasztok, képes voltam regisztrálni csak azért, hogy elmondjam:
      Ma kipróbáltam a "zújmosogatógépemet" mosódióval. Előtte persze körbeböngésztem ezügyben, amit a jó öreg gugli-bácsi a keresőben kiadott, így találtalak meg Benneteket is.

      Natehát: tuti siker! Mindjárt felszállok, úgy örülök. A pesti fiam hozta el és szerelte be a mosogatógépet múlt hét csütörtökön, és hozott magával mindenféle puccos belevalókat is, azzal, hogy ők a menyemmel már kikisérletezték, ezek a jók.
      Fiam (35) nagyon gyöpös tud lenni ilyen ügyekben, jött is a szokásos szöveg: "Anyci, aztán nemám összeolvasol minden hülyeséget a neten, és tönkreteszed ezt a jó kis gépet!'

      Évek óta mosódióval mosok. Ma délelőtt csak úgy eszembe ötlött, hogy ha a mosógépbe jó, miért is ne lenne jó a mosogatógépbe? Akkor kezdtem el böngészni, mit írnak az okosok erről. Konkrétumot még nem találtam ,mindenki csak "említi", meg hogy hallotta, és majd kipróbálja, egyetlen oldalon volt egy vélemény; állítólag koszosak maradtak a zsíros edények.

      Szerintem az illető ezt csak írta, hogy írjon valamit, és vagy ki sem próbálta, vagy valamit nagyon nem jól csinált.

      Én 10 fél diócskát beletettem a vászonzsákba. A mozsártörő bunkójával kicsit megtörtem, beletettem egy kávéspohárba, meleg vizet engedtem rá, hagytam fél órát állni. Közben megnyomogattam az ujjammal, és egy idő után körötte már apró hab-buborékok látszottak.
      Amúgy félőrült vagyok az örömtől, fene gondolta, milyen elmés szerkezet, és milyen hálás rabszolga egy ilyen gépezet, nem győzök szennyes edényt gyártani , de most kifejezetten "tesztelni" akartam a mosódiós projektet, szóval kiürítettem a frigóból mindent, hogy kellően zsíros-paprikás,szennyes edényeket gyártsak.
      Kedveseim! A halászlés lábas oldalán vastag csíkban állt a piros, paprikás zsír, a műa. lecsukhatós (pattintózáras) ételdobozban sült hús volt, aztán volt olyan bögrém, amiben aludtejet gyártottam (házi tejből persze), na annak a szélén is vastagon ott volt a sárga, zsíros, odaszáradt csík, a kikotráshoz szükséges kanalakat, minden egyéb szennyest bepakoltam, elindítottam a gépet. Amikor hallottam, hogy kattanik a tablettatartó fedele, kikapcsoltam, a pohárkából kivettem a zsákot a felázott diókkal, beraktam az evőeszközös kosárba, a vizet meg, amiben ázott, beleöntöttem a mosogatógép aljába. Elindítottam újra a gépet B/B-s programon, ez ennél a gépnél azt jelenti, hogy (B-program=) enyhén szennyezett étkészletek és edények, főmosogatás, 1 hideg, egymeleg öblítés, aktív szárítás, ugyanakkor benyomom a B(bioprogram) gombot, így csak 50 fokon mosogat, nem 65 fokon.

      Nakérem, az eredmény: tükör-tiszta üvegpoharak, tükör-tiszta halászlés, sülthúsos, stb.-s edényzet!!! Persze vízlágyító sóval és öblítővel fel vannak töltve a tartályok, de legalább a mosogatószer nem "kémiai", hanem természetes. Ja, és kb. fele (v. 2/3) az ára, mint a tablettának!

      Ha már úgy is regényre sikeredett, elmondanám még (), hogy tegnap kipróbáltam egy-pár mosogatást (szintén a neten olvastam egy mosogatógépes fórumon): a mosógépem mosószer-adagolóját (felültöltős Whirlpool), és a gáztűzhelyem felső fekete, valamint a fém sütőrácsokat is betettem ebbe a csodamasinába, és fénylik-ragyog minden.

      Na, ezeket szerettem volna megosztani veletek! Derűs napot mindenkinek: Ági(néne őzikéje)
      Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

      Comment


        Namost hova írtam én ezt? Ahova szántam, ott épp a mosogatógép/mosódió témáról volt szó...
        Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

        Comment


          Üdv közöttünk, Ági ! Élvezettel olvastam a beszámolódat, tetszik a stílusod, pont a megfelelő helyre írtad . És örülök, hogy bevált a mosódió a géphez !

          Eszter
          B1 (2004) és B2 (2007)


          Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
          Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
          Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

          Comment


            .....
            Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:03.

            Comment


              Amikor visszamentem dolgozni, azt mondtam,hogy az első fizumból mosogatógépet veszek Ez persze nem így lett, már több mint egy éve megvan nekem AEG barátom, és mondhatom nem csalódtam benne.
              Amikor a márkák között válogattam az üzletben, az eladó srác azt mondta, hogy ezt a típust vegyem, neki is ez van,állítólag ezt kell a legkevesebbet szervizelni nekik,ő is ez alapján választott
              Calgonit porral, sóval és öblítővel mosogatok, és néha érzem is az ízét (lehet, hogy csak fejben...),pedig a legkisebb fokozaton van. Beállításkor próbálgattam,nekem úgy lettek a legszebbek az edények, só: a vízkeménységhez képest egyel nagyobb fokozat (ebből baj nem lehet) öblítő minimum.
              A tablettát nem szeretem, szerintem karcolja a poharakat

              Az ecetes öblítős megoldás nagyon tetszik mennyit használtok,mondjuk ebből is ugyanannyi kell mint az öblítőből?
              Judit három fiam van, Gergő (1994.04.17.) Botond (2002.04.22.) és Vajta (2009.12.02.)

              Comment


                nekünk a mosógépszerelő mondta, hogy vagy electrolux, vagy aeg.
                ebben a kettőben nincs még kínai alkatrész a többiben már igen.
                de ezek már 'egycég' amúgyis
                Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                Comment


                  szille eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Calgonit porral, sóval és öblítővel mosogatok, és néha érzem is az ízét (lehet, hogy csak fejben...),pedig a legkisebb fokozaton van.
                  A Calgonit "ízét" én is érzem.
                  Az ecetes öblítésre én is kíváncsi lennék.
                  Márti, Dorka (2007. december 06.) a folyton fecsegő és Dalma (2009. november 16.) a puttonytöltelék anyukája

                  Comment


                    az ecetből ugyanannyit töltök, mint az öblítőből (azaz gondolom, ugyanannyit, mivel az én gépem még nem látott öblítőt, és ha rajtam múlik, nem is fog ). hígítatlanul teszem bele, 15%os biológiai erjesztésű ételecetet.

                    Eszter
                    B1 (2004) és B2 (2007)


                    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                    Comment


                      DD200712 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A Calgonit "ízét" én is érzem.
                      Az ecetes öblítésre én is kíváncsi lennék.
                      "Egyes" tabletták ízét én is érzem, főleg a sok az egyben-nem kell hozzá öblítő sem ízét. Ezért inkább öntök bele öblítőt (Ecover), így jobb. Már nagyon várom hogy elfogyjon, és tuti nem veszek többet ilyent.
                      Nagyon tetszett a mosódiós beszámoló! Ki fogom próbálni.
                      Anikó - Jancsi (2008. szept. 22.), Anna (2010. június 7) és Eszter (2013. július 6.)

                      Comment


                        Kedves Tűzhelyőrző!

                        Nagyon-nagyon köszönjük a beszámolót,már régóta vártam egy ilyenre!
                        Szeretem a mosogatógépet,bár az elején alig-alig telt meg,most sem túl sűrűn.Épp akkor lett ilyen mosogató rabszolgám,amikor elkezdtem dolgozni,a gyerekek is intézményekben leledzenek.És az elején még nagyon benne voltam ebben a manuálmosogatásban,arra gondoltam,hogy már rég elmostam volna...de a franc se mosogat már,csak ha már tényleg nem tudom a gépbe tenni,olyan jóóóóóóóó,élvezem,a szárító sincs tele örökké,imádom!
                        Adri
                        Marci (2003.12.22.) és Olivér (2007.01.05.)

                        Comment


                          Nagyon szivesen! Éppen azért nem spóroltam meg ezeket az információkat, mert pontosan tudom, milyen az, mikor nekiesek a Google-nak, és hiába faggatom, alig-alig találok értékelhető tapasztalatokat, konkrét, használható ötleteket. Most pl. az ecettel vagyok így. Sajnálom már, hogy nem mentttem el az oldalt (ki tudja már, merre barangoltam...), ahol valaki arról számolt be, hogy X. barátja Y évig használt ecetet só és öblítő helyett, és az lett a vége, hogy az ajtó-tömítő gumi berepedezett az ecetsavtól.
                          Jó lenne tudni, hány év is volt az az Y év, milyen higításban, mennyit tett a gépbe az ecetből, milyen tipusú (hány éves) volt a gépe... stb. stb...

                          Már éppen gondoltam rá, hogy megkeresem (pü-ben v. mailban, ha tudom), aki ebben a topikban 2008-ban azt írta, már fél éve ecetet használ, hogy mi újság azóta a géppel, minden rendben van-e azóta is...
                          Persze akkor megint előről kell kezdenem, pedig egyszer már padlástól-pincéig elolvastam ezt a topikot.

                          Az nekem ugyanis "nem információ", hogy éppen pár hete kipróbált valaki ezt-azt. Számomra a - lehetőleg több éves - tapasztalat az, ami már értékelhető, nem vagyok ugyanis abban a luxushelyzetben, hogy a 4 évesen hozzám került gépet 1-2 év múlva kidobjam.

                          A mosódióval más a helyzet, az egy annyira természetes anyag, mint amilyen a mosatlan edényeken itt-ott marad, nem lép reakcióba semelyik vegyi elemmel (só, öblítő), ami még van a gépben.

                          Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági
                          Utoljára szerkesztette tűzhelyőrző; 2010.03.08., 22:23.
                          Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

                          Comment


                            Ági, szerintem én voltam, aki a topic elején írtam, hogy ecetet használok öblítésre.
                            Amióta megvan a gép, azóta azt használom, ha érdekes, utánakeresek, de több éve. Semmi problémám nincs vele.

                            Eszter
                            B1 (2004) és B2 (2007)


                            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                            Comment


                              Ííííííígeeeeen! Az avatarodra - és most már a nicknevedre is - emlékszem!
                              De jó, hogy követed a topikot! Megírnád akkor, milyen higításban, mennyit (hova) raksz a gépedbe?

                              Az ecetes vízzel, kb. 10 % töménységű ecettel történő (időnkénti) tisztítást több fórumon is ajánlották.

                              Közben megtaláltam az NLC-fórumán az egyik bejegyzést, bár ez mosógépre vonatkozott:
                              "
                              *sam** 2006-08-14 11:3211. Én is megkérdeztem a szerelőt az ecetről meg a tisztításról, ő az ecetre azt mondta, hogy a vízkövet jól leszedi, viszont a gumi alkatrészeket is kimarja."

                              Hmmm.... ez pedig egy okkult mosó- és mosogatógépszerelő oldala:

                              http://209.85.135.132/search?q=cache...=hu&lr=lang_hu

                              Egy helyen ezt írja a "szagértő": " (...) Az ecet mindig csodálatos dolgokat tud művelni, ráadásul olcsó és környezetbarát, ragyogóan csillogóvá teszi a mosogatott étkészletet, ráadásul szagtalanítja a mosogató készüléket. Pici, félkanálnyi ecetet heti gyakorisággal javallott használni. "
                              De az oldalt is belinkelem, mert eléggé átfogó témájú: http://209.85.135.132/search?q=cache...=hu&lr=lang_hu

                              Ecet... ecet... Csak tudnám mit kezdjek veled...
                              Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

                              Comment


                                Semmi faxni, a 15%os ecetet úgy ahogy van, töltöm az öblítő adagolójába. Az elején hígítottam, de nincs értelme. Én egyébként a mosógép öblítője helyett is ecetet használok.

                                Anno Vegyésszel is megkonzultáltuk már ezt az ecet kimarás felvetést, és (talán a mosós topicban írta?) szerinte sem jelenthet gondot az ecetes öblítés. ő az elméleti oldaláról viszgálta, én a tapasztalatiról, és mindegyikben jól vizsgázott az ecet ...

                                Eszter
                                B1 (2004) és B2 (2007)


                                Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                                Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                                Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X