Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt jó hallani. Bar a nemet egyik nap perfekt másik nap nem, azt furcsállom. En mérgemben mar arra is gondoltam, bkgy ugye gyúródik a kendő es a következő nap mivel jgye nem vasaljuk ez zavarhat.

    A kenguru kötésnél mar volt olyanom, hogy a feneke alól felcsúszott a zseb. Meg jo hogy poncso takarta, igy csak otthon vettem eszre nem volt ciki. Azóta ha lehet a hazak ablakaba mint tukor sokszor benezek.
    Mert nyilván soha nem perfekt csak így volt szemleletesebb
    Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
    van soproni klub!

    Comment


      Én pár havonta mosom őket, mindet, mert koszosodik, húzom földön, játszanak rajta a gyerekek, stb. Persze ha nem lenne váltás kendőm, sose mosnám ki rendesen

      Egy kérdés: 3-4 óra hordozás után ha fáj a vállam az normális? Kilenc kilótól roskadozom.
      "Azé a világ, aki teleszüli"
      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

      Comment


        kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én pár havonta mosom őket, mindet, mert koszosodik, húzom földön, játszanak rajta a gyerekek, stb. Persze ha nem lenne váltás kendőm, sose mosnám ki rendesen

        Egy kérdés: 3-4 óra hordozás után ha fáj a vállam az normális? Kilenc kilótól roskadozom.
        Batyuban? Siman
        Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
        van soproni klub!

        Comment


          csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Batyuban? Siman
          Igen, duplót nem igazán tudok kötni
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Gondoltam, hogy batyu, hogy a vallaidat fajditod, a batyu oda terhel, 3-4 ora nem keves ido

            Ne band a duplot,az pl nekem nem kenyelmesebb, a gyereknek meg tuti kenyelmesebb a batyu, vagy legalabbis az en gyerekeim szeretik felhuzni a terdeiket a hati hordozasnal, ma jatszirol a 18-19 kilos nagylanyomat hoztam a kicsire beallitott csatossal haza, vegig magatol huzta fel a terdet...
            Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
            van soproni klub!

            Comment


              En is nagyon ritkan mosom a kendoket ha lebukja a gyerkoc vagy ilyesmi akkor azt a foltot kioblitem aznap es kesz. A masik hogy van par db kendom igy gyakran valtogatom.

              3-4 ora batyuzastol igen siman ahogy elottem is irtak. Ha nem tudsz duplozni esetleg probald ki a batyu alternativ befejezeseit ami kicsit elviszi a vallakrol a sulyt.
              Es az elsovel nem nagyon duploztam a masodiknal kenytelen voltam raszokni mert nagyon husgomboc volt hat eg es fold. A masodikkal szinte le is szoktam a batyurol annyival kenyelmesebb a duplo.
              Esetleg probalgathatod gyakorolhatod hatha bejon neked is

              Comment


                Most olvasom. A duploban is fent van a terde jo nem az orranal de az M betu megvalosul. Vagy nem erre gondolsz felreertem?

                Comment


                  Hát a duploban nincs klasszikus terdfelhuzas mint a batyuban, egyik szar húzza fel a lábát, a másik vízszintesen fut, így a terpesze más, szelesebb picit, mint a batyunal... nekem formázott hurciban sem és duploban sem alszanak olyan jól a gyerekek, mint a batyuban,de lehet csak belemagyarazom
                  Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                  van soproni klub!

                  Comment


                    Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez érdekes , en legszívesebben hetente vasaljam, de ugye koszosát megse s annyira nem koszolódik a kendo, hogy hetente mossam.

                    Tényleg ti milyen gyakran mossatok?
                    Kereszt (ill.gyémánt)sávolykendőim voltak csak a fiammal, azokat eszembe sem jutott volna vasalni, a zsákárokat először vasaltam, de igazából nem éreztem számottevő változást, most már inkább azt se, pláne nem 5 m felett

                    Tény, ahol mindig ráncolódik a kendő, hosszútávon megkophat a szín, akár maga az anyag is,illetve főleg leneseknél örökre bevésődhetnek a ráncok. De ehhez igen hosszú idő kellhet,mert a leghosszabb idő,amit nálam töltött vasalatlanul kendő, az 3 év volt, és nem volt semmi baja. Ha eltenném mondjuk az unokáimnak, akkor mosva, vasalva, lágyan feltekerve tenném el.

                    Mosni ahogy látom, de nincs túl jó szemem
                    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                    Comment


                      csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hát a duploban nincs klasszikus terdfelhuzas mint a batyuban, egyik szar húzza fel a lábát, a másik vízszintesen fut, így a terpesze más, szelesebb picit, mint a batyunal... nekem formázott hurciban sem és duploban sem alszanak olyan jól a gyerekek, mint a batyuban,de lehet csak belemagyarazom
                      Kulonbseg az van persze de en sosem erzekeltem hogy akkora nagy lenne. Nekem mindket kotesben vidaman elvoltak
                      Nalunk az okozott lazadast ha nem magasra kotottem oket. Na azt nem turtek sosem
                      Utoljára szerkesztette Yettap; 2017.04.24., 22:09.

                      Comment


                        Batyu-dupló: nekem egy nagyon jól sikerült batyu kényelmesebb,mint a dupló, de nem azért,mert feltétlenül maga a kötés eleve kényelmesebb, hanem mert több gerincsérves, fájós,érzékeny hátam van,és ezért nekem személy szerint megterhelőbb, ha a hátam-derekam többet vesz ki a hordozásból, mint a vállam. Ezzel együtt megsüthetem, mert a lányommal jó batyut kb. nem tudok kötni, marad a dupló.

                        Batyu alternatív befejezései: szerintem is jó ötlet próbálgatni őket, de pont azért,mert máshová terhelnek, okozhatnak meglepetést. Nekem pl. a sima tibeti megviseli a derekamat, a derékon elöl meghurkolt, és hátul a csípő vonalában megkötött batyu irtó kényelmesnek tűnt,de az meg kikezdte a szintén gyulladásra,fájdalmakra hajlamos csípőmet.

                        Ami batyunál elég jól bevált, és mivel picit túlhúzza a térdeket,nehezebb szétrúgni is, az a Date Night finish,amiről először azt hittem, értelmetlen csili-vili gubancolás csak, de kipróbálva irtó kényelmes volt.
                        Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                        Comment


                          kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én pár havonta mosom őket, mindet, mert koszosodik, húzom földön, játszanak rajta a gyerekek, stb. Persze ha nem lenne váltás kendőm, sose mosnám ki rendesen

                          Egy kérdés: 3-4 óra hordozás után ha fáj a vállam az normális? Kilenc kilótól roskadozom.
                          Hát ha hordozas után kimosom, másnap reggelre nekem most fűtött helyiségben megszarad.


                          Kozi a válaszokat.
                          Csybe

                          Comment


                            Én nagyon ritkán mosom a kendőimet. (Most mondjuk nincs is sok, csak három szövött meg három karikás.) Csak akkor, ha már tényleg koszolódott, vagy akkora a bukás, hogy helyileg nem jön ki, pl popsitörlővel. Látom a kendőn, hogy a mosógép is töri, szöszölődik tőle. Minél kevesebbet van mosva, annál hosszabb életű.

                            A duplót, bevallom, nem szeretem. Hiába terhel törzsre is, ezáltal leveszi a vállakról a súly egy részét, de a gyerek combjait vízszintesnél magasabbra nem és nem lehet húzni benne, ez meg nekem kevés. Így úgy érzem, hogy kicsúszik belőle a gyerek, és lóg a lába. Meg a kendőt is sokáig kell tekergetni a hátam mögött, ami olyan rövid karokkal, ami nekem sikeredett, egyszerűen túl kényelmetlen. Inkább batyuzok.

                            De az meg nem megy 3-4 óráig. Nem csak másnak, nekem sem. Nem tudom, ki olyan mazochista, hogy nekiindul egy egész napos túrának batyuval. Én 1x próbáltam, nem is gézkendővel, hanem a népmeséssel, de majd leszakadt a vállam a félévessel. És nem tudtam kinek átadni a gyereket, mert akkor még nem tudtam másra batyut kötni. Úgyhogy váltogattam a batyut meg egy csípőkötést, már nem emlékszem, melyiket, de annyira borzasztóan fájt a végére a vállam, hogy ott és akkor megfogadtam: szövött kendővel többet nem megyek erdőbe. Úgyhogy most az újszülötthöz mindenhol állítható, kendős félcsatossal is készültem. Ebben ráadásul az apja is magára tudja venni segítség nélkül.

                            Idővel aztán rájöttem, hogy az egész napos, egyszemélyes hordozást nem is kell bírnunk. Ugyanis nem erre vagyunk teremtve. Az afrikai nők félóránként leveszik a gyereket és megszoptatják, ezenkívül főleg torzókötésben hordoznak, ami egyik vagy mindkét vállat szabadon hagyja. Valamint nem csak az anya hordoz, hanem a nagymama, nagyobb testvér vagy más nőrokon is. Szóval nem kell, hogy szarul érezzük magunkat, amiért a tökéletes tartást adó, de csak vállra terhelő kötésben nem tudunk egész nap hordozni, de még órákat sem.

                            A batyut nekem sokkal kényelmesebbé teszi a lazább szövésű, vastagabb kendő. A sűrű, tömör kendő is vágja a (csapott, kicsi, cseppet sem húsos) vállam, meg a vékony is. Most 290 gsm, kéziszövött jellegű kendővel batyuzom, és nem érdekel, hogy vastag, akkor is ezzel kötöm az újszülöttet is 3 hetes korától fogva.

                            Alternatív befejezések: a tibetit nagyon szeretem. Egyrészt, mert a súlyból sokat áttesz a mellkasra, másrészt, mert megakadályozza, hogy a vállpánt lecsússzon a vállamról. Tibeti befejezéssel a kényelmes batyu élettartama nálam megduplázódik.
                            Krisztina
                            4, 6, 8 és egy csecsemő
                            Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                            Comment


                              Akkor lehet en furan kozom a duplot en bebillentem a felenel mielott rahuznam a masodik reteget. Persze nem lesz ugyanolyan mint a batyuban de nem vizszintesen vannak a labak.
                              En egyszer mentem majdnem egesz napos kirandulasra batyuval 10 kilos gyerekkel. Na hat az nagy hulyeseg volt. Atvenni senki nem.tudta max levettem meg vissza. A batyu nem alkalmas azert erre. Nekem kb 2-2.5 oranal van a hatar akkor mar a legszuperebb kendovel keszult legszuperebb kotes is huzza a vallaimat.

                              Es igen azert a hordozas nem arrol szol hogy reggel felveszem a gyereket este meg le. Akarmennyire is szuper meg termeszetes stb akkor is fizikai terheles. Vigyazni kell magunkra is

                              Comment


                                csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Gondoltam, hogy batyu, hogy a vallaidat fajditod, a batyu oda terhel, 3-4 ora nem keves ido

                                Ne band a duplot,az pl nekem nem kenyelmesebb, a gyereknek meg tuti kenyelmesebb a batyu, vagy legalabbis az en gyerekeim szeretik felhuzni a terdeiket a hati hordozasnal, ma jatszirol a 18-19 kilos nagylanyomat hoztam a kicsire beallitott csatossal haza, vegig magatol huzta fel a terdet...
                                csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hát a duploban nincs klasszikus terdfelhuzas mint a batyuban, egyik szar húzza fel a lábát, a másik vízszintesen fut, így a terpesze más, szelesebb picit, mint a batyunal... nekem formázott hurciban sem és duploban sem alszanak olyan jól a gyerekek, mint a batyuban,de lehet csak belemagyarazom
                                Nekem is jobban aludtak batyuban, mint duplóban. De néha jó lenne valami alternatív háti kötés, nem mindig csak batyu. De már az is sokat segít ha 6ossal kötöm és derékra is terhel.
                                "Azé a világ, aki teleszüli"
                                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X