Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

őskövület vagy örök darab?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    őskövület vagy örök darab?

    Régi mamamis vagyok, amikor kicsik voltak a gyerekek állandóan itt lógtam.
    Volt nekünk mindenünk. kendő, mei tai, ssc. Mindegyik másik élethelyzetben állta meg a helyét. Férjem pl csakis manducázott. Én az icipicikkel kendőztem. De amikor nőttek a gyerekek és felkapom leteszem hordoztam, csakis a mei taihoz nyúltam, mert kényelmesebb volt az ssc-nél, mégha azt egy fokkal egyszerűbb is volt felvenni. Emlékszem milyen minőségi változást hozott az életemben, mikor megjött Orsi Bamberoo szállítmánya és felvettem a gyereket és döbbenetes volt az itthon kapható ugyanilyen típusú hordozóhoz képest milyen kényelmes. Örök darabnak szántam. és majmos
    Most gondoltam eladom ne álljon itt, erre megdöbbentem, hogy valaki azt írta ezt már nem is ismerik az újak, hanem a wham mamamik hordozói a menők.

    Kerestem kutattam, de nem találtam ezeket a whamokat. Mutassátok már meg kérlek.

    addig is az "újaknak" ORsi blogja és a bamberoo

    http://hugipakk.blog.hu/2008/05/21/d...bamberoooooooo

    http://hugipakk.blog.hu/2008/03/24/b..._es_hasznalata


    egyébként a Bambi alkotója is egy magyar anyuka, aki az USAban él.
    Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

    #2
    Szia! Sajna a Mamamin az "öreg" törzsközönségen kívül elég kevés az új. A hajdani pezsgés helyett nagy a csend. Van azért pár élő topik, de messze nem olyan eleven, mint pár éve. A WAHM mamamik meg átköltöztek többségében a Facebook-ra. Ott van számos hordozóeszköz adok-veszek oldal és ki lehet bogarászni a készítőket is. A magam részéről azokban bízok meg, akiket innen ismerek vagy akiket ők ajánlanak.
    Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

    Comment


      #3
      Én is őrizgetem a pöttyös Bambimat, eltettem az unokáimnak

      Már csak ezért se akarom eladni, mert nem kevésért vettem anno, és most valószínűleg csak néznének, hogy mit akarok én egy ilyen (ahogy mondtad) "őskövületért" ennyit vagy annyit kérni?!? Szóval inkább marad.
      Andi
      Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

      Comment


        #4
        A majmos bambi gyönyörű csak itt még nagyon mini van csatoshoz.
        Egyébként nekem sem tetszik az a divat, illetve nem értem miért jó kendőből varratni mindent. Egy vagyon úgy a csatos. És annyi készítő van, hogy nem igazodom ki rajta.
        "Azé a világ, aki teleszüli"
        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

        Comment


          #5
          kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A majmos bambi gyönyörű csak itt még nagyon mini van csatoshoz.
          Egyébként nekem sem tetszik az a divat, illetve nem értem miért jó kendőből varratni mindent. Egy vagyon úgy a csatos. És annyi készítő van, hogy nem igazodom ki rajta.
          Ráadásul csatosnál, MT-nál nem is feltétlenül van jelentősége az anyagnak, hiszen ha albínó bébiteveszőr kendőből készül, akkor sem fogja csigolyáról csigolyára követni a baba hátának vonalát, nem ezt tudja, nem kell ezt elvárni tőle. A kendőből készülteknél, ha már a két réteg között bélés van, akár sarki méteráruboltban vásárolt vászonból is készülhet (szerintem). Ha meg nincs bélelve, egyszerűen nem fog olyan jól tartani,hát elvégre a csatosra azért is váltanak sokan,mert a kendő már lenyúlik a baba súlya alatt.....Ez persze csak az én véleményem.

          Én is szerettem volna egyébként Bambit. Szép hosszú levelet írtam az OC kapcsolat oldalán,amiben a tanácsukat kértem az akkori élethelyzethez, méreteinkhez, MT legyen vagy csatos, és azon belül melyik. Azóta is válaszolnak, így nem lett Bambink......
          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

          Comment


            #6
            És ha a címet a Bambinál tágabb értelemben is nézhetem, akkor idevennék még jó pár régi,megbízható, kiváló minőségű kendőmárkát,amik ma eladhatatlanok, értékükön semmikképp sem kelnek el, áron alul meg azért nem,mert akkor azt hiszik, hogy valami gagyi kendő, mert a név semmit nem mond,pl.ide értem a Lanákat, Storchenwiege-t, stb. Már ott tartunk, hogy a LittleFrog magasabb áron kel el, mint egy Lana ....és azért (a LF minden érdemét tisztelettel elismerve) nem teljesen ugyanaz a minőség a kettő.
            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

            Comment


              #7
              marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

              Comment


                #8
                sajnos az utóbbi években a hordozási tanácsadás elment egy nagyon "nem megengedő" szigorú irányba, a mt-t a csatost inkább lebeszélik az anyukákat róluk, kendő és karikás a favorit. csatost sok tanácsadó 1 éves kortól ajánl ami elég abszurd, azok a régi szép mamamis idők, sokkal élvezetesebb volt a hordozás is! Meitait szintén csak ülni de inkább járni tudástól ajánlják sokan és elijesztik az anyukákat nagyon gyakran.

                bambik is főleg külföldre mennek ma már innen is mert az itthoni hangulat nem az igazi a csatos gyártóknak hiába jók ((

                engem sokszor elszomorít amit tapasztalok az utóbbi években. Nagyon örültem mikor megláttam a te kis topikodat.
                marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                Comment


                  #9
                  Marica,

                  én úgy tapasztaltam,hogy a hordozási tanácsadók elmondják a legjobb tudásuk szerint, hogy mi a legideálisabb, de alkalmazkodnak a család igényeihez, tehát ha egy anyuka MT-t szeretne használni kisbabával, akkor nem hiszem, hogy a HT megtagadja, hogy azt megtanítsa neki.... de lehet választani a MT-t vagy csatost minden információ birtokában is és félinformációk vagy téves információk alapján, nem feltétlenül mindegy
                  Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                  Comment


                    #10
                    Azt valahol értem persze, hogy boldogabb idők lehettek, amikor lazábban vették ezt az egészet, hordozzunk akárhogy,akármiben Kiskoromban a Trabant hátsó ülésén keresztben fekve aludtam végig az utakat, most éjjelbe nyúlóan nézzük az ADAC teszteket,mielőtt gyermekülést vásárolnánk. De ez természetes, több a tudásunk, szerintem fel kell használnunk a döntéseinkben, nem baj ez
                    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                    Comment


                      #11
                      én inkább a mamamis kezdeti időkre gondoltam ahol nagyon is megválogattuk miben hordozunk, rengeteget tanultunk. én is ht vagyok nem azért mondtam, de nagyon sok túlzott félelemkeltés van, én ezt nap mint nap látom sajnos

                      ettől mi még csináljuk és szeretjük, csak sok édesanyának elmegy a kedve és inkább nem hordoz hogy ne ártson.

                      én a megengedőt a mostani viszonyokhoz értem. sztem az sem megengedő amúgy de más, elfogadóbb
                      Utoljára szerkesztette babamosoly; 2017.04.07., 11:24.
                      marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                      Comment


                        #12
                        babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        én inkább a mamamis kezdeti időkre gondoltam ahol nagyon is megválogattuk miben hordozunk, rengeteget tanultunk. én is ht vagyok nem azért mondtam, de nagyon sok túlzott félelemkeltés van, én ezt nap mint nap látom sajnos

                        ettől mi még csináljuk és szeretjük, csak sok édesanyának elmegy a kedve és inkább nem hordoz hogy ne ártson.
                        Igen, már értelek

                        Én nem is lennék HT,megmondom őszintén. Átadni a fontos információkat arról, ami a legoptimálisabb,de közben mégis arra biztatni a szülőket, hogy a kezdeti, közel sem tökéletes kötések se vegyék el a kedvét, és ne aggódjatúl, nehéz ügy. Mert ha azt mondom, nyugi, nem ártasz azzal, ha mégis laza az az első pár kötés,a lába meg lóg egy kicsit,akkor ellentmondok magamnak,amikor elmondtam, hogy miért fontos, hogy feszes legyen és ne lógjon a lába....
                        Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2017.04.07., 11:31.
                        Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                        Comment


                          #13
                          Nekem is volt egy eredeti Bambim, amit alig tudtam eladni
                          Én örülök, hogy nem most kell hordozót választani, mert én ennyiből már nem tudnék

                          Comment


                            #14
                            babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            én inkább a mamamis kezdeti időkre gondoltam ahol nagyon is megválogattuk miben hordozunk, rengeteget tanultunk. én is ht vagyok nem azért mondtam, de nagyon sok túlzott félelemkeltés van, én ezt nap mint nap látom sajnos

                            ettől mi még csináljuk és szeretjük, csak sok édesanyának elmegy a kedve és inkább nem hordoz hogy ne ártson.

                            én a megengedőt a mostani viszonyokhoz értem. sztem az sem megengedő amúgy de más, elfogadóbb
                            Marica, erről jut eszembe, hogy itt kint Németországban még van olyan Physiotherapeuta (bocsánat, nem tudom magyarul ) aki a gyerekkórházban lebeszéli az anyukákat az újszülött hordozásáról, mert hogy árt a baba gerincének. Kerekperec, tehát nem hogy megnézni miben, hogyan, hanem egyáltalán. És ez egy Szekszárd méretű város a bajoroknál. Erre varrjatok gombot!
                            Enikő egy férjjel és négy törpével
                            ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                            Vega hét menü
                            Kihívás (okt.1-14)

                            Comment


                              #15
                              SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azt valahol értem persze, hogy boldogabb idők lehettek, amikor lazábban vették ezt az egészet, hordozzunk akárhogy,akármiben Kiskoromban a Trabant hátsó ülésén keresztben fekve aludtam végig az utakat, most éjjelbe nyúlóan nézzük az ADAC teszteket,mielőtt gyermekülést vásárolnánk. De ez természetes, több a tudásunk, szerintem fel kell használnunk a döntéseinkben, nem baj ez
                              Megint milyen jól megfogalmaztad Ági

                              Én is hordoztam a másodikomat betett lábbal pl. mert nem tudtam, hogy nem jó, de aztán elmagyarázták, nekem logiksnak tűnt és változtattam. Szerintem nagyon fontos, hogy KI és HOGYAN adja át az infókat.

                              Amúgy visszatérve a Bamberoo-ra, szerintem csakis ők tehetnek róla, hogy már nem ismertek.

                              Ági pl.-nál maradva. Egyik régi, megbízható ülésmárka: Maxi Cosi. Még mindig él és virul és az üléseik jók és veszik. Eduso is fejleszthett volna tovább. Szóval ez a hordozás is egy biznisz lett, valakinek ez tetszik, valakinek nem
                              Enikő egy férjjel és négy törpével
                              ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                              Vega hét menü
                              Kihívás (okt.1-14)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X