Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ez jó ötlet, köszi!
    Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

    Comment


      Azon gondolkozom, hogy a magántanulóknak vizsgáznia kell-e vajon családi ünnepekből és házastársi hűségből?
      http://m.origo.hu/dwap/origo/itthon/...varlas-is.html
      Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

      Comment


        Ez hihetetlen! Még mindig gondolkozom: sírjak vagy nevessek...
        Utoljára szerkesztette Bergamott; 2011.10.25., 19:15.

        Comment


          Miért olyan tragikus ez? Nyilván nem lehet szerelmet és hűséget tanítani órarendben, viszont konfliktuskezelést és családtervezést nagyon is hogy lehet, és szerintem nem fog ártani, ha bejön egy adag tudatosság a felnövő generációkban.
          Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

          Comment


            Szerintem ezek nem azok a dolgok, amiket elméletben megtaníthat egy tanár néni vagy bácsi. Vagy hozza otthonról egy gyerek vagy falra hányt borsó.

            Comment


              Családtervezést (azaz felelősségteljes szexuális élettel kapcsolatos tudnivalókat), aminek talán lenne értelme (bár az iskolások jelentős része soha nem beszélne ilyesmiről a tanárával), azt éppen nem látok a tervek között. Konfliktuskezelést se látok, és bár éppenséggel az ilyen tréningeknek is lehet haszna, de szerintem főleg akkor, ha a résztvevőknek belső motivációjuk van ezen a téren fejlődni, új stratégiákat tanulni. De úgy, hogy ez is csak egy tantárgy, miközben a gyerekek az iskolában és azon kívül is az esetek 95%-ban azt tapasztalják, hogy ha valami problémát jeleznek, akkor egyest kapnak/intőt kapnak/kizavarják óráról/pofont kapnak/leordítják a fejüket/meg sem hallgatják/gúnyos megjegyzéseket kapnak, hogy "és te mióta vagy ilyen okos?" meg "tán csak nem gondolod, hogy ebben neked is osztottak lapot?" meg "amíg az én kenyeremet eszed..." stb. Ilyen környezetben egy konfliktuskezelési óra is csak merő képmutatás lenne. Olyan hatásfokkal, mint heti egy órában "egészséges táplálkozást" tanítani, ha a sulibüfében csokit és kólát lehet kapni, az iskolai tízórai kakaóscsiga, az ebéd meg krumplistészta mindennap.

              Erkölcsöt tanítani szaktantárgyként??

              Vekerdy írta valahol, hogy a gyerekeinket eleve képmutatásra neveljük, amikor 3 éves koruktól az óvodai, majd az iskolai ünnepségeken hazafiságról, önfeláldozásról, forradalomról, szabadságról, meg hasonló absztrakt, és számukra talán értelmezhetetlen fogalmakról szóló verseket szavaltatunk velük, így aztán addigra, mire megértenék ezeket a fogalmakat, addigra teljesen kiüresedtek, és elcsépeltté válnak a nagy szavak, meg a versek és az ünnepek is. (nem pontos az idézet, de majd megkeresem.)

              Számomra hasonlóan értelmetlen, sőt kontraproduktív 10-12 éveseknek a házastársi hűségről tanítani, sőt szerintem teljes mértékben a gyerek természetes igényeinek és tanulási folyamatainak a meg-nem-értéséről tanúskodik, ha valaki azt hiszi, hogy az ilyen értékeket tankönyvből lehet tanítani.

              A tettek hangosabbak a szavaknál.
              A gyerek mintát követ, ezért a példamutatásnak van értelme, a képmutatásnak meg a direkt "erkölcsi nevelésnek" nincs.

              És ráadásul ez megint azon az alapon nyugszik, hogy a család nem jó értékközvetítő, de majd bezzeg az iskola az az lesz.
              Bizonyára vannak olyan esetek, ahol a család nem jó értékközvetítő, de szerintem azért ez nem általános, hogy az egész közoktatást erre kelljen alapozni.
              És ahol nem jó értékközvetítő a család, ott is megkérdőjelezném, hogy az ilyen módszerek, mint hogy "a családi ünnepek jelentősége 45 prcben" mennyire célravezetőek.
              Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

              Comment


                Sziasztok! Nemrég kaptam ezt az online petíciót az egész napos iskola és a három éves kortól kötelező óvoda ellen, gondoltam, itt is hasznos lehet, ha megosztom.
                Orsi

                Ez pedig egy film a kedvenc iskolámról: SUMMERHILL ...

                Comment


                  Bergamott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én annyit írnék, hogy "Családi okok miatt", és mielőtt beadnám, megkérdezném, hogy ilyen tömören megfelel e nekik.

                  Nyilván nem ez a legnyomósabb indokotok, de mivel az adott suliban maradtok jobb a békesség. Főleg, mert az egy tiszta lapot is jelenthet a tanító néni és a ti kapcsolatotokban is.
                  Azt mondják, nem elegendő, a vallási okot sem tartja elfogadhatónak- ezt ám nem értem mért-, van még esetleg ötlet?
                  Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

                  Comment


                    a vallási indokot mi alapján utasítja el?
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      Az a benyomásom, hogy le akar terelni, így valami nagyon jó indok kell, amibe nem köthet bele.

                      Jó lenne tudni az igazi okot, kiindulásnak. Nem csámcsogni akarok a magánügyeiteken, hanem segíteni, ezért ha gondolod privát üzenetben írd meg.

                      Persze anélkül is gondolkodom még, hátha beugrik valami.

                      Comment


                        Amúgy még viszonylag jól állsz, mert ha jól értem, legalább nem utasított el.

                        Comment


                          De elutasította, továbbította a gyermekvédelem felé
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            Ha Lilatündérék estére írod, akkor én ezt tenném még hozzá:

                            Az még nem elutasítás, hanem "hárítás" a részéről. Esztiék is így jártak csak az ovival /végül minden jól alakult/. Részleteket nála olvashatsz: matrozkepzo.blogspot.com

                            Comment


                              Ne haragudjatok netem lassu időm nagyon kevés és nem akarom hogy a gyerek belelessen it mászkál körülöttem biztos irtátok már valaki leirná nekem?
                              Valóban családi okokra a gyerek ujonnan jött pánikrohamára,pszichés zavarokra hivatkozva kérhetem e hogy a gyerek legalább az első félév zárásáig tehát az első féléves vizsgáig magántanuló legyen?az igazgatóhoz menjek ezzel első körben?a gyámügyessel délután fogok beszélni a jegyző szerintem nem szívlel engem magán illetve politikai okok miatt de a gyámügy talán követithet eddig az oldalomon van a nő...a sulinak két alternativa van...vagy engedi hogy ebben az intézményben mig a gyerek jobban nem lesz magántanuló legyen aztán itt folytassa,vagy az édesapja akivel elváltunk fogja erőszakolni hogy más városban más suliba járjon...a mienk egyházi suli nem tudom ott vannak e külön szabályok az otthonoktatásra......legtöbb tárgyat tudom vele tanulni,most kezdte az ötödiket,amit nem tudok kérnék segitséget de angolra pl már beirattam ahol többre érne félévre mint az osztálytársai....nem látok más utat ma reggel sem tudtam suliba küldeni annyira zaklatott,délután 1kor kapok magán-gyerek pszichoszakember címet ha ő mondjuk megindokolná ha úgy látja azt el kell fogadnia az igazgatónak?érdemes lenne előbb beszélni vele vagy csak adjam be simán?három napot igazolhatok a tanévben illetve ha beszélek a dokinővel hogy miért marad itthon biztos kapna orvosi igazolást reggel úgy ment a szive hogy szinte látszott a kis bőre alatt....

                              Comment


                                Kérheted, de szerintem ne írj bele határidőt, azzal csak bonyolítanád a dolgot. Az igazgató a jegyző nélkül dönt, ha számára megfelelő indokot hozol és biztosítva látja a gyerek tanulmányi előrehaladását.

                                Innen kérvényt is tölthetsz le: http://bergamott.blogspot.com/2011/0...eny-minta.html

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X