Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    köszönöm az ajánlásokat!
    Andi
    Anna (2005.12.21.), Zsigmond(2008.01.05.)

    Comment


      #47
      Sziasztok, örülök, hogy idetaláltam. Liv-et már olvasgatom pár napja, mi is otthontanulunk. Nálunk néhány év ovi próba után a fiam kifejezett kérése volt. Beválik, minden téren.
      demelivi - A három D anyukája
      Dávid (2002), Dóri (2004), Dominik (2008)

      Comment


        #48
        Demelivi!
        Mennyi idős a kisfiad? És meddig terveztek otthon okulni?
        3 gyermek anyukája

        Comment


          #49
          Lívi, különben a alapbeeállítódásom, a lelkem teljesen egyetért az otthonoktatással, kicsit visszaolvasva az írásomat, olyan anyukámra hasonlítónak sikeredett. Bocsánat érte, nem ilyet akartam írni, inkább olyat, hogy igen, ezt akarom én is, kiköltözni egy szép vidékre, hasonlóan gondolkodó emberekkel, megvalósítani régi álmom, biogazdaság, környezetvédelem, egymással csere-bere, helybenoktatás! Hippi-közösség, falanszter, nevezzük bárhogyan! Képzeld, Zoli már a területet is kinézte, mikor összeházassodtunk, csak éppen nincs olyan, akikkel mehetnénk! Belső emigráció, együttgondolkodás, hiszen mi neveljük a jövő nemzedéskét! Most aztán jól kijött belőlem az ellentéte, annak amit írtam!
          Orsi

          Comment


            #50
            Orsi: (mi lett a szénaboglyával?)
            Livi

            Comment


              #51
              Dávid 6 éves, az ovis anyaggal (?) kezdtük, mert nem igazán komálta a 30 fős vegyes csoportos semmittevést, és amig oviba járt is rengeteget hiányzott.
              10 éves koráig mindenképp, utána még képlékeny. nem tantárgyszerinti oktatással csináljuk, mint a suliban, hanem témásan- és abba minden körüljárunk. tanul németül is (szintén tőlem).majd folyt, most mennem kell.
              demelivi - A három D anyukája
              Dávid (2002), Dóri (2004), Dominik (2008)

              Comment


                #52
                szóval hivatalosan még nem iskolás, hanem nagycsoportos és oda nem jár, de mivel nem hagy békén mire beiratom elsőbe (mert beiratni be kell), addigra mi már kb a 2.-3. osztályos dolgoknál járunk majd. a 3 éve huga is folyton velünk van igy, bár vele ténylegesen más tevékenységeket végzünk, lesi el a dolgokat, pl. a németet tök ügyesen.mivel remekül haladunk mindennel, a napi kb 1-1,5 óra "tanulással" (azért most elég vicces így hívni) 10 évesen igazán nem látom, hol fogunk tartani.
                majd meglátjuk, elsődleges cél az 1-4 osztály és 3 nyelv (ez D. kérése, mert minden nyelven meg akar tanulni)
                Nálunk a magántanulóság megkérésével nem lesz gond, indok van bőven, amit kénytelenek elfogadni.
                demelivi - A három D anyukája
                Dávid (2002), Dóri (2004), Dominik (2008)

                Comment


                  #53
                  Orsi! már megint te leírtad a mi álmunkat, szóval kis biofalut szervezzünk csak össze!!!! hasonló emberek, gyerekbarát csapat, esténként átruccanni egymáshoz, kertészkedni, tanítgatni a gyerkőcöket, játszani sokat sokat, stb... hmm
                  off
                  tényleg van valahol kertészkedős topic (haszonnövények inkább)?
                  marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                  Comment


                    #54
                    Nem volt még időm végigolvasni a topikot, pedig érdekel. Bár még messze van ez nekünk.

                    Csak ezt akartam ajánlani, hátha érdekel valakit: Különös történetek, Veronka
                    http://www.mtv.hu/videotar/?category=435

                    Comment


                      #55
                      Itt is van sok infó otthonoktatásról:
                      http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewt...35480&start=50
                      Andi

                      Comment


                        #56
                        Haszonkertészkedés

                        babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        off
                        tényleg van valahol kertészkedős topic (haszonnövények inkább)?
                        Ez engem is naggyon érdekel!!!!!!!!!!

                        Comment


                          #57
                          használjátok a kereső funkciót
                          Rebaba blog

                          email: hellorebaba@gmail.com

                          Comment


                            #58
                            Élesszük fel ezt a topikot
                            A nagyfiú jövőre iskolás lesz, és én nagyon félek ettől. Az ovit lehet nem komolyan venni, és nem az elvárásoknak megfelelően viselkedni, max csóválják a fejüket, de semmi következménye nem lesz. Az iskola viszont bedarál. Nagyon nem szeretnék úgy élni, hogy egy intézmény szabja meg a családunk életét. Még agyalunk, körbejárjuk a témát és az elérhető iskolákat, de én egyre inkább hajlok az otthonoktatás felé. Csakhogy egyedül nem merek belevágni, sem szülőként, sem tanítókét.
                            Álmaimban az a megoldás szerepel, hogy összeáll néhány család, keresünk egy tanítót, mondjuk egy friss nyugdíjas jófej tantónénit, és a saját magunk által kialakított keretek között valami forgó rendszerben kinél-kinél összejönnek a gyerekek tanulni. Álomálomédesálom
                            Orsi

                            Ölbebaba

                            Comment


                              #59
                              Orsi, miért gondolod, hogy egy iskola csak rossz lehet a gyereknek? Alsóban még a tanítónéni a meghatározó. Nekem szerencsém volt, egyik lányomnál sem volt probléma, szeretnek iskolába járni. Persze fontos, hogy jó legyen az osztály is. Ez mondjuk lutri, nálunk ezzel sem volt gond. A tanulás mellett az iskolában nagyon sok élményben is van részük, sokat tud adni a közösség is. Szerintem nagyon jó dolog, ha meg tudod oldani, hogy ne legyen napközis a fiad. A napközit én szükséges rossznak tartom, tudom, hogy sokan nem tudják megoldani,hogy a gyerek tanítás után haza menjen.
                              Eszter, 4 lányom van

                              Comment


                                #60
                                Jaj, de jó, hogy megint van ide bejegyzés.
                                Mi is otthonoktatni fogunk, vagyis csináljuk is, csak még 17 hónapos a leendő iskolás.
                                Viszont már rengeteg anyaggal rendelkezünk és keressük az oo-s emberkéket, országosan, és itt Szegeden.
                                Bernát (2008. április 24.)
                                http://greyhomechool.blogspot.com/
                                http://farkaszsolt.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X